Dorostenci Kutné Hory proti zvučným soupeřům uspěli, v obou zápasech bodovali!

6. listopad 2014, 14:32
(aktualizováno: 6. listopad 2014, 14:32)

Barrandov - Dorostenci FBC Kutná Hora zavítali v sobotu 1. listopadu do Prahy, kde se uskutečnil další turnaj v hale na Barrandově. Čekali je hodně zajímavý soupeři:

FBC START98 Kunratice - FBC Kutná Hora 2:2 (0:0, 1:1, 1:1)
Dorostenci Kutné Hory do zápasu nastoupili s velkým odhodláním, že chtějí vyhrát. Během první třetiny zjistili, že to nebude jen tak zadarmo a že se budou muset hodně snažit, aby nějaké body získali. Hrála se vyrovnaná partie, florbal nahoru a dolu. První třetina tak skončila bez branek. Začátek druhé části byl podobný jako v předchozí. Až v sedmé minutě se prosadil svojí střelou Ondřej Schwarz a tím vybojoval jednobrankový náskok pro dorostence FBC. Kutná Hora se radovala, ale bohužel ne dlouho. Během několika vteřin se soupeři podařilo utkání vyrovnat. Ve druhé třetině pak už nepadla ani jedna branka. Kutná Hora bojovala, co jí síly stačily, a nakonec se jí to vyplatilo a podařilo se jí vstřelit branku, a to už po druhé Ondřeji Schwarzovi. Dorostenci drželi stav 2:1, ale poté přišla přesilová hra a bylo opět vyrovnáno. Závěr třetiny byl napínavý, ale branka už nepadla. Na konci svítil na tabuli spravedlivý stav 2:2.
bBanky FBC: O. Schwarz 2 (Vániš, Ašenbrennerová).

FBC Kutná Hora - Tatran Střešovice B 6:4 (3:1, 3:1, 0:2)
Dorostenci FBC Kutná Hora vstoupili do utkání daleko aktivněji, než soupeř, a hned z toho byla rychlá první branka. Gól vstřelil Jiří Vokřál po přihrávce Pavla Sikory. Záhy bylo ještě veseleji, Robin Kačerovský dorazil míček do odkryté brány po přihrávce Víta Junka. Kutná Hora byla i nadále lepším celkem a to přinášelo ovoce. Další branku přidal dnes velmi produktivní obránce Ondřej Schwarz. Půl minuty před koncem 1. třetiny Kutná Hora obdržela gól a skóre po první třetině bylo 3:1. Do druhé třetiny vstoupila lépe Kutná Hora, byla více na míčku, a to se v polovině třetí minuty vyplatilo, Pavel Sikora vstřelil čtvrtý gól pro Kutnou Horu. Pátý gól dorostenců přidal Jan Verner. Před koncem třetiny se skóre měnilo ještě jednou na každé straně. Za FBC se prosadil opět Verner po přihrávce Patrika Šulce. Skóre po 2. části bylo 6:2 pro Kutnou Horu. Ve třetí třetině FBC zápas pouze dohrávalo, soupeř toho využil a upravil skóre na konečných 6:4 pro FBC Kutná Hora.
Branky FBC: Vokřál (Sikora), O. Schwarz, Kačerovský (Junek), Sikora, 2x Verner (Sikora, Šulc)

Sestava FBC KH: Smítka (Vániš) – O. Schwarz, Ašenbrennerová – Novotný, Špaček – Petrásek, Vokřál, Sikora – Šulc, Krátký, Verner – Junek, Kačerovský.