Dorostenci Kutné Hory vyhráli odložený zápas a dál válí ve druhé lize

13. prosinec 2013, 14:40
(aktualizováno: 13. prosinec 2013, 14:40)

Střešovice - Odložené utkání dorostu na 9. prosince Olympia odehrála v hale Tatranu Střešovice s dorosteneckým B-týmem Tatranu. Posílený Tatran o hráče z A týmu byl pro dobře hrající Kutnou Horu výzvou. Dorostenci měli tří zápasovou sérii výher a samozřejmě ji chtěli prodloužit, vyjížděli v plné sestavě a ještě se posílil o staršího žáka Vernera.

TATRAN STŘEŠOVICE B-BOYS – SKP OLYMPIA KUTNÁ HORA 4:6 (0:1,3:2,1:3)

Vstup do první třetiny byl dlouho neflorbalový a bez branek, Olympia od začátku vysunula napadání a Tatranu působila velké problémy v rozehrávce a tím získávala jak míčky, tak převahu. Jenže své šance nedokázala využít. Poté to s důrazem přehnal Ondra Schwarz a poměrně přísné vyloučení vyústilo v krásnou branku v oslabení, kdy se prosadil bratr hříšníka Jiří a otevřel skóre zápasu ve prospěch Kutné Hory. Chvíli poté se také nechal vyloučit a Olympia musela přečkat další oslabení. Soupeř přesilovou hru nevyužil a po konci první třetiny byl stav 0:1 pro Kutnou Horu.

Olympia doslova vlétla do druhé třetiny, po 37 vteřinách zvýšil skóre Sikora po nacvičené standardní situaci. Na rozehru po vstřelené brance šla do hry druhá formace vedená Vokřálem a téměř po vhazovaní vybojovala trestné střílení pro Olympii. K nájezdu se postavil Martínek a se zdrcující jistotou proměnil. Olympia vedla 0:3, ale bohužel polevila, přestala být důrazná v osobních soubojích, zpomalila hru a do konce druhé třetiny náskok ztratila. Po druhé třetině se zrodil stav 3:3.

Na začátku třetí třetiny domácí dokonali obrat a s Olympií to nevypadalo dobře. Naštěstí to Kutná Hora nezabalila. Dvě rychlé změny v sestavě, zvýšení hlasu na střídačce, návrat k vysokému napadání v obraně Tatranu, během dvou střídání se obraz hry proměnil. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat, Vokřál si fotbalově zpracoval balonek na středu hřiště a skákavý balonek uklidil k tyči, 4:4.

Osm minut před koncem zápasu se v podstatě začínalo od začátku, ale Kutná Hora dřela dále a zatápěla Tatranu, ve vyložené šanci byl faulován kapitán J. Schwarz a rozhodčí nekompromisně nařídil další nájezd. Trestného střílení se opět chopil Martínek a identickým stylem proměnil. Tatranu zbývalo necelých pět minut na vyrovnání a začal se tlačit do zakončení, jenže proti byl výborně chytající Vániš, který si v bráně vystavěl nepropustnou zeď. Olympii se podařilo tlaku odolat a navíc Martínek pečetil výhru Kutné Hory 4:6 gólem do prázdné branky.

BRANKY KH: Martínek 3 (O. Schwarz), J. Schwarz (Tvrdík), Sikora (J. Schwarz), Vokřál. SESTAVA: Vániš – Tvrdík, O. Schwarz - Rowe, Bříza – J. Schwarz, Martínek, Sikora - Vokřál, Petrásek, Holeček - Kačerovský, Verner.