Dorostenci kutnohorské Olympie na úvod florbalové sezony vyhráli i prohráli

25. září 2013, 13:48
(aktualizováno: 25. září 2013, 13:48)

Kutná Hora - Dorostenci SKP Olympia Kutná Hora vybojovali v loňské sezóně postup do 2. ligy dorostenců a v sobotu 21. září sehráli svůj první mistrovský turnaj ve vyšší soutěži:

SKP Olympia Kutná Hora – Wizards DDM Praha 4:3 (1:1,2:0,1:2)

První zápas ve druhé lize zahájili kutnohorští dorostenci vcelku úspěšně. První třetina byla ještě vyrovnaná a skončila 1:1, když se před brankou soupeře prosadil Adam Rowe.

Ve druhé třetině již dorostenci Olympie potvrdili své kvality a soupeře zatlačili do defenzívy. Protihráči se jen za cenu dlouhých míčků dostávali z vlastní obrany. Dlouho se Kutné Hoře nedařilo vytěžit z tlaku další branku, až nakonec Martínek propálil vše, co mu stálo v cestě a zajistil Olympii vedení. Poté se povedlo backhandovou střelou propálit brankáře i Vokřálovi a stav po druhé třetině 3:1 byl zasloužený.

V závěrečné třetině se v úvodu povedlo dostat míček za brankářova záda opět Martínkovi. A hráči Olympie si začali myslet, že je konec a vítězství jisté, jenže na konci třetiny ještě soupeř stáhl náskok dvěma rychlými brankami, což ještě zdramatizovalo konec utkání. Dorostenci si už ale výsledek pohlídali. Významný podíl na výhře Olympie má také brankář Vániš, který několika nádhernými zákroky tým podržel.
Branky KH: 2 x Martínek (Rowe), Vokřál, Rowe.

SKP Olympia Kutná Hora – Billy Boy Mladá Boleslav B 3:4 (0:2,2:0,1:2)

Do druhého zápasu nastoupili kutnohorští dorostenci s dobrou náladou. Hrál se vyrovnaný florbal a po několika neproměněných šancích Olympie nastal trest od Boleslavi. Vokřál a Schwarz se nechali hloupě vyloučit a hráči Billy Boye dokázali tuto výhodu přetavit na dvoubrankový náskok.

Druhá třetina byla úspěšnější pro Kutnou Horu, kdy se k velmi dobrému výkonu rozehrála dvojice Petrásek a Vokřál. Soupeře dvakrát rozebrali a srovnali na 2:2. Stav byl vyrovnaný a začínalo se zase od začátku.

Třetí třetina přinesla  plno šancí pro obě strany. Jako první se bohužel prosadili hráči Boleslavi, kdy dvakrát prostřelili Vániše. Čas se začal pro Kutnou Horu velmi rychle krátit a na florbalky se vkrádala nervozita. Olympia soupeře opět zatlačila a jiskru naděje ještě vykřesal dobře hrající Vokřál, kdy mu Petrásek předložil míček před otevřenou branku. Olympie poté zkoušela i hru bez brankáře, ale to už se jí nepovedlo využít. I tak z prvního turnaje odváží 3 body.