Dorostenci Olympie dále bojují o první místo, v derby si poradili i s Kolínem!

27. březen 2013, 07:16
(aktualizováno: 27. březen 2013, 09:56)

Radlice - Dorostenci florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora odehráli další mistrovský turnaj, tentokrát v Praze Radlicích.

KROSTAV Lhokamo Praha - SKP Olympia Kutná Hora 4:10 (0:6, 3:0, 1:4)
V prvním utkání se hráči Olympie utkali s týmem Lhokamo Praha. Hned od začátku měli hráči SKP hru naprosto pod kontrolou. Svého soupeře prakticky nepustili k ničemu a vstřelení gólu bylo jen otázkou času. Poprvé se podařilo skórovat v čase 2:24 Martínkovi. Naprostá dominance v první třetině pokračovala, když se dokázali postupně trefit Štifter, Zelený, Rowe, Vokřál a Holeček.

Druhá třetina byla v porovnání s tou první jako den a noc. Hráči Lhokama dobře napadali a kutnohorští se v obraně dostávali do velkých problémů, což vyústilo v branku soupeře. Tento gól možná trochu zbytečně nalomil sebevědomí hráčů Olympie. Další branka přišla hned za okamžik. V pokračující druhé třetině se stále kutnohorští nedokázali dostat do tempa, což bohužel znamenalo další snižující gól soupeře. Výkon hráčů SKP byl v druhé části opravdu zbrklý a nevyrovnaný. Na konci třetiny navíc přišlo vyloučení Jestříbka, které naštěstí neskončilo další brankou.

V třetí třetině se hráči Olympie dostali opět do své pohody. To potvrdili hned na začátku svými druhými góly Martínek a Rowe. Kutnohorští si dále tvořili množství šancí, které také dokázali proměnit v góly. Prosadit se dokázal Sikora, na jeho gól ale dokázali hráči Lhokama ještě reagovat. Další gól ovšem skončil v jejich síti, když se po dlouhém výhozu brankáře Dlouhého podruhé radoval Štifter. Poslední hřebíček do rakve Lhokama zatloukl svým druhým gólem Vokřál, poté, co mu branku připravil na zlatém podnose Jestříbek, když skvěle našel čepel skórujícího přesnou přihrávku mezi nohama obránce.

Branky KH: Štifter 2, Vokřál 2, Martínek 2, Rowe 2, Zelený, Holeček, Sikora.

SKP Olympia Kutná Hora- FBC Pitbulláci Kolín 5:1 (1:0,3:1, 1:0)
Druhý zápas hráčů Olympie nabídl meziokresní derby s Kolínem. Úvodní třetina byla velmi vyrovnaná. Hrálo se velmi opatrně ze zajištěných obran, které nepouštěly útočící hráče do větších šancí. Ani jednomu týmu se nedařilo dostat ten druhý pod výraznější tlak, takže oba týmy hrozily spíše z rychlých protiútoků. Prostřelit brankáře Pitbulláků se podařilo až dvacet vteřin před koncem, když se dokázal prosadit kapitán Schwarz.

Na gólový úspěch se Schwarzovi podařilo navázat hned na začátku druhé třetiny, když skóroval podruhé. Hráči SKP kontrolovali hru a vytvářeli si šance. Dvoubrankový náskok kutnohorští zvýšili hned v třetí minutě, když se opět dokázal prosadit kapitán Schwarz, který zkompletoval hattrick. Hra se zklidnila a dominance hráčů Olympie se zvětšovala. Další gól přidal po šťastném odrazu Vokřál. Pitbulláci ještě na tuto trefu dokázali reagovat jejich první brankou.

Třetí třetina pokračovala obdobně jako ta druhá, tedy dobrou hrou hráčů Kutné Hory. Spoustu šancí ale nedokázali využívat, takže se musel také ukázat brankář Dlouhý. Jednu z řady šancí na straně Olympie dokázal využít přesnou střelou Spurný. Střelba ale paradoxně nebyla úplně přesná. To potvrdil v poslední minutě Vokřál. Skvělý pas od výborně hrajícího Tvrdíka si zpracoval, ale zakončit se mu nepodařilo, což byl častý obrázek hry SKP.

Po posledním zaznění sirény mohli být hráči Olympie spokojení.

Branky KH: Schwarz 3, Vokřál, Spurný. Sestava KH: Dlouhý - Zelený, O. Schwarz, Tvrdík, Jestříbek - Sikora, J. Schwarz ©, Holeček, Vokřál, Martínek, Spurný, Štifter, Rowe.