Dorostenci Olympie završili úspěšnou sezonu na turnaji v Kunraticích

3. květen 2014, 18:40
(aktualizováno: 3. květen 2014, 18:40)

Kunratice - Poslední turnaj mistrovské sezóny odehráli dorostenci florbalového oddílu SKP Olympia Kutná Hora. Pro poslední příděl zápasů si zajeli spolu s početným fanouškovským osazením do Kunratic.

SKP Olympia Kutná Hora – T.B.C. Králův Dvůr 4:5 (1:0, 2:1, 1:4)
V prvním utkání se Kutná Hora střetla s dorostenci z Králova Dvora.  T.B.C. začalo opatrně, potřebovalo proti Kutné Hoře získat bod, aby se zachránilo. Hra ze zajištěné obrany se jim dařila až do konce první třetiny, kdy se pěkně trefil Holeček po nahození Martínka – 1:0.

Do druhé třetiny lépe vstoupila opět Olympia, která byla lepší než soupeř, po rychlé a pohledné akci zvýšil na 2:0 Rowe po přihrávce Zelené. Soupeř i nadále vyčkával a hrál na rychlé protiútoky, které ovšem zastavoval dobře chytající Smítka.  V jedenácté minutě se přeci jen Kutná Hora nedokázala dobře vrátit a i Smítka byl krátký 2:1. Jenže ještě před koncem druhé třetiny si vzal míček O. Schwarz a propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:1.

V třetí třetině to mělo být pouze o potvrzení role favorita, ale soupeř se nevzdal a začal bojovat o vše. To se mu vyplatilo, neboť poslední třetinu vyhrál 4:1 a získal tak vytoužené body k záchraně. Nutno podotknout, že kromě brankáře Smítky mu to Kutná Hora svou laxností hodně ulehčila.

Branky KH: Petrásek (Tvrdík), O. Schwarz (Vokřál), Holeček (Martínek), Rowe (Zelená).

SKP Olympia Kutná Hora – SKV Vinohrady 2:1 (1:0, 1:0 0:1)
Do druhého zápasu vstupovala Olympia nabuzená, s vědomým, že poslední zápas mistrovské sezóny nechce prohrát. Tým měl na hřišti i svého šestého hráče v podobě velkého počtu fanoušků, kteří přijeli podpořit kluky autobusem. Proti prvnímu zápasu se hrálo v úplně jiném tempu, jakoby oba týmy zařadily o dva stupně vyšší level. Soupeř hrál velmi pohledný kombinační florbal a Olympia nezůstávala pozadu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a oba brankáři předváděli výborné zákroky. Nakonec přeci jen padla branka i v první třetině, kdy se prosadil důrazný Tvrdík 1:0.

Druhá třetina začala podobně jako první, soupeři předváděli perfektní florbal, který se musel líbit. V sedmé minutě předvedl Vokřál s Petráskem perfektní souhru a Olympia zvýšila na 2:0. Soupeř znervózněl a do konce druhé třetiny byla Olympia lepší.
Třetí třetina ukázala, jak obrovský posun během sezóny udělal brankář Vániš. Vinohrady si na začátku vytvořily několik brankových příležitostí, ale měly proti sobě zeď. Kutná Hora hrozila z protiútoků, ale branku se vstřelit nepodařilo. Utkání se povedlo soupeři zdramatizovat v polovině třetí třetiny, kdy snížil střelou do šibenice na 2:1. Naštěstí další sílu na vyrovnání nenašli a tak Kutná Hora v posledním utkání sezóny získala tři body.

Branky KH: Tvrdík (Kačerovský), Vokřál (Petrásek)

Dorostenci, tak zakončili fantastickou sezónu ziskem 49 bodů s pouhými třemi porážkami v sezóně. Což je v takovéto soutěži unikát. Navíc Martínek a J. Schwarz ovládli kanadské bodování celé soutěže.

Sestava KH: Vániš (Smítka) – O. Schwarz, Bříza – Tvrdík, Rowe – Martínek, J. Schwarz, Holeček – Sikora, Vokřál, Petrásek – Kačerovský. Ašenbrennerová, Zelená.