Dorostenky FBC Kutná Hora zlepšily hru a z Mladé Boleslavi přivezly tři body

16. říjen 2014, 22:14
(aktualizováno: 16. říjen 2014, 22:14)

Mladá Boleslav - Na svá první ligová utkání v tomto ročníku jely kutnohorské dorostenky do blízké Mladé Boleslavi. Na hráčkách byla vidět úvodní nervozita po dlouhé bez zápasové pauze a také se do svého „starého“ týmu vrátilo spoustu známých tváří v čele s novou brankářkou Kateřinou Dědičovou.

FBC Kutná Hora – Tatran Střešovice 1:5
Sestava K. Hory: Dědičová Kateřina, Knížová Nikola, Nováčková Kateřina, Výborná Dominika, Nováková Tereza (C), Ašenbrennerová Sabina, Zelená Kristýna, Dubská Natálie, Dubská Melánie, Draslarová Lucie. Branky a asistence: Ašenbrennerová Sabina (Nováková Tereza). Vyloučení: 0/1, bez využití.

Na úvod rozlosování se zdálo, že Kutná Hora jedno z nejtěžších družstev soupeře a že žádné rozehrávání jí nečeká, ale hned musí začít naostro. Toto tvrzení nakonec nebylo úplně pravdivé, jelikož z pražského celku odešlo spoustu výborných hráček do starší věkové kategorie, ale Kutnohorské hráčky toho nedokázaly využít.

První třetina byla velmi opatrná z obou stran. Bylo to spíše oťukávání soupeřů navzájem, aby se zjistilo, jak na tom po pauze oba celky jsou. Ale hned v 2. minutě první třetiny udělala Kutná Hora velkou chybu a i ne tak zkušené hráčky Tatranu neměly problém s darovanou šancí naložit, tak jak se sluší a patří. Můžeme říct, že tato chyba naše dorostenky víceméně nakopla a začaly konečně hrát hru, kterou mají naordinovanou a ve občasných záblescích jsme na palubovce mohly vidět i moc hezké kombinace a akce našeho týmu. Ale bohužel opět jsme hořely na tom samém jako vždy. A to je neproměňování vyložených příležitostí a trefování basketbalového koše místo branky. Druhá třetina probíhala ve stejném duchu jako třetina první FBC tlačilo na soupeřovu branku, jelikož věděly, že byly herně lepší a Tatran utíkal do smrtících brejků, které mnohokrát zničila více než výborně chytající gólmanka Dědičová. Na to, že to bylo její úplně první ligové střetnutí, nemůžeme jí vytknout ani ň. Tatranské hráčky si jí budou moc dobře pamatovat. V polovině 2. třetiny však Kutná Hora dostala 3 slepené góly z dobře vyřešených protiútoků a zdálo se být po zápase, když skóre po druhé třetině bylo 4:0. Ale kutnohorské dámy se nedaly a chtěly ve 3. třetině ještě zabojovat. To dokázala snížením pouze Ašenbrennerová, která sklepla ze vzduchu míček do pražské sítě. Kutná Hora samozřejmě hru více otevřela a to pražským brejkům vyhovovalo a na konci utkání vstřelilo ještě jednu pro ně upevňující branku.

IBK DDM Hradec Králové – FBC Kutná Hora 1:10
Sestava K. Hory: Dědičová Kateřina, Knížová Nikola, Nováčková Kateřina, Výborná Dominika, Nováková Tereza (C), Ašenbrennerová Sabina, Zelená Kristýna, Dubská Natálie, Dubská Melánie, Draslarová Lucie. Branky a asistence: Kristýna Zelená (Tereza Nováková), Sabina Ašenbrennerová (Tereza Nováková), Natálie Dubská (Melánie Dubská), Natálie Dubská (Melánie Dubská), Melánie Dubská (Dominika Výborná), Sabina Ašenbrennerová (Kristýna Zelená), Nikola Knížová (Kateřina Nováčková), Sabina Ašenbrennerová (Tereza Nováková), Lucie Draslarová (Melánie Dubská), Sabina Ašenbrennerová. Bez vyloučení.

Do druhého zápasu kutnohorské FBC nastupovalo s tím, že vůbec neví, co od svého soupeře čekat, jelikož loni tuto soutěž nehrál, ale podle toho, co jsme sledovaly zápas předtím, tak jsme si myslely, že to bude hra na jednu branku s občasnými výpady soupeře.

To se také v první třetině ukázalo. Kutná Hora dobývala branku soupeře a až asi 20 střela zapadla za záda gólmanky hradeckého IBK. Ale tím jako by Kristýna Zelená odčarovala po přihrávce od kapitánky Novákové zakletou branku soupeře. Hned po několika málo vteřinách toto tvrzení potvrdila výborně hrající Ašenbrennerová, která po předchozím utkání začala trefovat branku a střešní okapi a hned se to v tomto zápase zdálo být rozhodujícím. Na tuto její první branku asistovala opět Nováková. To bylo v první třetině vše. Druhé dějství patřilo dvojčatům Dubským, které ukázaly, že můžeme být velmi rády, že se k nám opět vrátily. Natálie se trefila dvakrát a pokaždé jí k tomu poslala přesný pas Melánie. Poté se k oběma sestrám přidala Dominika Výborná a poslala pěknou přihrávku na střed hřiště Melánii a ta se nemýlila. Skóre po druhé třetině na tabuli svítilo 0:5. Na začátku třetí třetiny se naše hráčky jakoby zapomněly koncentrovat a hned po půl minutě hry jim utekla hráčka Hradce a zkazila, tak čisté konto Katky Dědičové, která opět chytala výborný zápas a nulu by si zasloužila. Tato chyba ze začátku jakoby FBC zase nakopla a postupně přidaly ještě 5 branek. První vstřelila Ašenbrennerová po hezkém a dobře vypadajícím křížení se Zelenou. Poté se přesvědčila Knížová, že střela nemusí být pumelice, aby utrhla golmanovi  ruce, ale stačí přesně mířený zásah z půlky, kde asistovala Nováčková. Následující 3 branky vstřelily postupně naše hráčky po výborném důrazu v brankovišti, který nám chyběl celý předchozí zápas. Prosadila se dvakrát Ašenbrennerová, která tak dovršila i více než hattrick a také Draslarová.

Závěrem musím přiznat, že hra našich hráček se začíná zlepšovat a když se budou i nadále snažit a přemýšlet, co dělají, tak mají tuhle sezónu velkou šanci něco dokázat.