Dorostenky florbalového oddílu Olympia vybojovaly šest bodů, zasloužily si je!

23. říjen 2012, 08:04
(aktualizováno: 23. říjen 2012, 08:04)

Praha - Florbalistsky dorosteneckého celku SKP Olympia Kutná Hora sehrály další dvě mistrovská utkání:

Sestava Kutné Hory: Hradilová Monika, Vyvialová Kristýna, Nešporová Kristina, Ašenbrennerová Sabina, Škaldová Karolína, Horáková Kateřina, Dvořáková Barbora, Zelená Kristýna, Knížová Nikola, Kunášková Kristýna, Knížová Tereza, trenér: Veronika Rajnyšová

FBC Plzeň – SKP Olympia Kutná Hora 3:4
Góly a asistence K. Hory: Ašenbrennerová S. (Vyvialová K.), Ašenbrennerová S. (Kunášková K.), Ašenbrennerová S., Dvořáková B.

První utkání sehrála Kutnohorská Olympia s Plzní. Branku hájila Monika Hradilová, která si po celý zápas vedla velice dobře - sice jedné malé chybičky se nevyvarovala, ale jinak předvedla velice dobrý výkon. V občasných útočných výpadech Plzně si vedla na jedničku.

Celý zápas se vyvíjel v útočném tlaku Kutné Hory, Plzeň se moc do útoku nedostala. Kutná Hora tlačila – na soupeřovu gólmanku šla jedna střela za druhou, ale opět se ukázalo, že máme veliký problém s proměňováním gólových příležitostí. Ještě v první třetině se probojovala k bráně Sabina Ašenbrennerová, která po přihrávce Vyvialové poprvé rozvlnila síť za domácí gólmankou. V první třetině už žádný gól z Kutnohorské strany nepadl, i když těch příležitostí, kdy jsme byli sami před bránou bylo spoust. Ale ještě v první třetině Plzeň srovnala, takže se do kabin šlo za stavu 1:1. Kutná Hora se ve druhé třetině gólově vzchopila a dokázala přetáhnout vedení na svojí stranu. Ihned v čase 0:28 se trefila opět Sabina Ašenbrennerová, které přihrávala kapitánka Kutnohorského týmu Kristýna Kunášková 1:2, skoro na vteřinu přesně Sabina dovršila svůj hattrick v tomto utkání, kdy prošla sama celé hřiště a domácí gólmance nedala žádnou šanci 1:3. Ještě v té samé třetině uklidnila Kutnohorský tým Barbora Dvořáková, která zvýšila na 1:4. A za tohoto stavu se opět šlo na přestávku, na kterou hostující tým odcházel s velice příznivým výsledkem. Ve třetí třetině na hráčkách Kutné Hory bylo vidět, že přestaly hrát. Uspokojily se s výsledkem 1:4 a myslely si, že to půjde už samo, ale velice se mýlily. Ke konci třetí třetiny naše gólmanka špatně vyhodila míček a pro soupeřovu hráčku už nebyl velký problém snížit na 2:4. Půl minuty před koncem se podařilo domácí Plzni ještě jednou zkorigovat výsledek na 3:4. Konec utkání se vyvíjel v infarktovém závěru, ale nakonec se podařilo kutnohorským dorostenkám uhájit výsledek 3:4 a byly to pro ně zasloužené 3 body.

SKP Olympia Kutná Hora – FBK Realstick Vosy Praha 4:1
Góly a asistence: Dvořáková B. (Ašenbrennerová S.), Zelená K. (Škaldová K.), Nešporová K., Ašenbrennerová S. (Zelená K.)

Do druhého zápasu jsme šli jako mírní outsideři, jelikož náš soupeř z Prahy do tohoto dne obsazoval 3. příčku tabulky. Ale rozhodně jsme se tohoto střetnutí nebáli, šli jsme do něj jako do každého jiného zápasu. Druhý zápas se vyvíjel ve stejném duchu jako ten první. Kutná Hora tlačila a Vosy se bránily. Do brány nastoupila „Barbie“ – Knížová Tereza. Moc práce neměla, jelikož Vosy se nedostaly k pořádné střele, ale i když zaútočily, tak Tereza všechno pochytala a dávala si pozor i na rozehrávku, takže žádná špatná rozehrávka nepřišla. Tento zápas byla jen otázka času, kdy domácí tým vstřelí branku. To se povedlo hned v první třetině Barboře Dvořákové po přihrávce Sabiny Ašenbrennerové – 1:0. Během třetiny se snažila Kutná Hora neustále tlačit a rozvlnit síť za zády hostující gólmanky. V polovině druhé třetiny se trefila Kristýna Zelená, která probudila v tomto zápase své spící florbalové já. A po dlouhé době hrála opravdu dobře. Gólovou přihrávku poslala Karolína Škaldová 2:0. Na konci druhé třetiny proměnila svojí samostatnou akci Kristina Nešporová, která dala svojí první branku v letošní sezóně - 3:0. Po této brance se šlo na přestávku s tímto solidním náskokem. Museli jsme se ale namotivovat i na poslední část, abychom nedopadli tak, jako v předchozím zápase. Povedlo se nám to na jedničku. Navíc jsme ve třetí třetině zásluhou Sabiny Ašenbrennerové, které do gólové příležitosti přihrála Kristýna Zelená, zvýšili náskok na 4:0. Soupeřkám se podařilo na konci třetí třetiny ještě snížit na 4:1. Tímto výsledkem také zápas skončil a Kutná Hora si tak připsala na své konto další důležité 3 body.