Dorostenky Olympie si do Kladna dojely pro vítězství nad Novým Strašecím

3. březen 2014, 07:19
(aktualizováno: 3. březen 2014, 07:19)

Kladno - Dorostenky z florbalového odddílu SKP Olympia Kutná Hora vycestovaly do dalekého Kladna pouze na jeden jediný zápas, který sehrály s hráčkami z Nového Strašecí. Ale přesto z dálky přivezly tři body.

Sestava: Hradilová Monika, Ašenbrennerová Sabina, Francová Michaela, Nováčková Kateřina, Draslarová Lucie, Zelená Kristýna, Knížová Nikola, Nováková Tereza (C).

SKP Olympia Kutná Hora – TJ Sokol Nové Strašecí 7:0
Góly a asistence: Ašenbrennerová Sabina (Zelená Kristýna), Francová Michaela (Zelená Kristýna), Ašenbrennerová Sabina (Nováková Tereza), Ašenbrennerová Sabina (Nováková Tereza), Ašenbrennerová Sabina (Knížová Nikola), Zelená Kristýna (Ašenbrennerová Sabina), Zelená Kristýna (Ašenbrennerová Sabina).

Do utkání šla Kutná Hora s tím, že chce každopádně odvést 3 body, takže hned od začátku holky dostaly pokyn, aby se snažily režírovat hru a nepouštět hráčky ze Strašecí na dostřel naší branky.  Což se nám první třetinu dařilo. Hned v úvodu utkání poprvé zasadila ránu soupeřkám Sabina Ašenbrennerová, která dostrkala balonek mezi nohama ležící gólmanky. Přihrávku si svojí střelou připsala Kristýna Zelená. Dlouhou dobu dorostenky tlačily a přehrávaly soupeřky, ale značnou dobu jim trvalo, než se zastřílely, aby jejich střely mířily, alespoň do brankového prostoru. První, kdo zamířila na branku po dlouhé době byla Kristýna Zelená a balónek se odrazil před dobře clonící Michaelu Francovou a už pro ní nebyl problém zasunut míček do prázdné branky. A o pár minut později se prosadilo opět dorážkou Sabina Ašenbrennerová. Střelu, která se počítala, jako asistence vyslala kapitánka kutnohorských dorostenek Tereza Nováková. To bylo pro první třetinu vše.  A na tabuli svítilo skóre 3:0. Do druhé třetiny jakoby to naše hráčky uspalo a myslely si, že už je konec a ne teprve konec první třetiny. V této třetině nebyla k vidění žádná moc pořádná šance z naší strany spíše naopak. Začaly hrozit hráčky z Nového Strašecí, ale Monika Hradilová si vedla dobře a nepustila žádnou střelu za svá záda, což bylo pro vývoj utkání velmi důležité. Tudíž druhá třetina skončila 0:0, takže dále platil stav 3:0 pro „domácí“ v tomto zápase. Do třetí třetiny proběhla na lavičce dorostenek malá bouřka, aby hračky začaly opět hrát. A výsledkem byla další vstřelená branka na začátku třetí třetiny, kterou ve svůj hattrick proměnila Sabina Ašenbrennerová po přihrávce od Novákové.  O pár minut později dobře rozehrála obránkyně Nikola Knížová na volnou Sabinu Ašenbrennerová, která svojí dalekonosnou střelu proměnila v další branku díky dobrému clonění Novákové a Zelené před brankou soupeřek. Na konci třetiny padly ještě další dvě branky. První z nich proměnila po pěkné křižné přihrávce od Sabiny Ašenbrennerové střelou z první do odkryté klece Kristýna Zelená. A na úplném závěru utkání předvedla Kutná Hora perfektní akci, kdy srdce zaplesalo radostí jejich trenérce, protože tuhle akci jim přesně vštěpuje celou sezónu do hlavy. Zapojilo se všech pět hráček v poli do pohybu a do kombinace na jeden dotek. Míček putoval od Knížové na Nováčkovou, ta předala přihrávku Novákové, která velmi pěkně přebrala balónek do pohybu na střed hřiště, kde ho předala nabíhající Ašenbrennerové a ta precizní křižnou přihrávkou poslala bílou děrovanou věc na uplně osamocenou Zelenou a ta jako přes kopírák proměnila střelou z první tuto perfektní akci v poslední gól zápasu. Kutná Hora si tedy vezla domů výsledek 7:0 a 3 body. Alespoň se nám ta daleké cesta pro něco vyplatila.