Elévové florbalového oddílu FBC Kutná Hora odehráli další mistrovské zápasy

18. březen 2019, 00:14

Kutná Hora - Obě družstva elévů florbalového oddílu FBC Kutná Hora odehrála po delší pauze další soutěžní turnaj:

ELÉVOVÉ ORLOVÉ

Zatímco velikonoční půst sotva začal, náš dlouhý půst turnajový se na sklonku jarních prázdnin nachýlil ke svému konci. V neděli nás čekal turnaj v Mladé Boleslavi.

V prvním zápase jsme narazili na domácí tým Technology Black. Ačkoli kluci od začátku ukazovali, že florbal hrát nezapomněli, nasazení bylo spíše v rytmu dosavadních prázdnin a branka soupeře byla našim střelám poněkud malá. Není se tedy co divit, že jsme o poločase ztráceli na soupeře 3 góly. O přestávce si ale kluci seřídili mířidla a v další části zápasu předvedli, že si umí šance nejen pěkně připravovat, ale je i proměňovat v góly. Přestože zápas skončil těsným vítězstvím, naši hráči měli jeho závěr pod kontrolou a zaslouženě si z něj odnesli 3 body.

Pro další utkání nám přisoudil los opět pražské Wizards Gold. Všichni jsme se těšili, že konečně prolomíme kouzlo, kterým náš úspěch ve vzájemných zápasech zakleli už v úvodním kole soutěže. První polovina zápasu naznačovala, že jsme ten správný recept konečně našli. Poločasové vedení jsme dokázali ještě navýšit a za stavu 5:2 vypadalo vše velmi nadějně. Bohužel jsme si vybrali v této části zápasu slabší chvilku, kdy jsme během necelé 1 minuty dovolili soupeři skóre dorovnat. Následovaly další slepené góly, které nás poslaly definitivně do kolen. Wizards tak dovedli zápas bez větších problémů do jistého vítězství.

Poslední zápas o 3. místo následoval v rychlém sledu. Čekal nás další tým Technologů, tentokrát Green. Ačkoli naše nálada byla bezprostředně po posledním střetnutí na nule, kluci se dokázali v pauze otřepat a do utkání vkročili v trochu pozměněné sestavě opět odhodlaně. Vyrovnaný výkon všech útoků nám přinesl poločasové vedení 6:4. Orlové pokračovali v kvalitním výkonu i v druhé části zápasu a nepřipustili další zvrat v utkání. Pod vyhrocený konec střetnutí se bohužel podepsal špatný výkon nezkušeného rozhodčího, který nechával často nečistou hru týmů bez povšimnutí.

Výsledky:
FBC Kutná Hora Orlové - Technology Florbal MB Black 9:8
FBC Kutná Hora Orlové - Wizards DDM Praha 10 Gold 6:10
FBC Kutná Hora Orlové - Technology Florbal MB Green 9:6

Sestava K. Hory: Kuba Hyhlík - Viktor Veselý, Honza Dušek, Marek Dobeš - Jarda Paďouk, Jirka Švejnoha, Kuba Toman, Petr Malina, Matěj Kůrka a Míša Dastych.

Autor článku: Radek Toman

ELÉVOVÉ ORLÍCI

Na nedělním turnaji v Zelenči chtěli Orlíci postoupit zpátky do čtvrtého koše, ale bohužel nezvládli finále.

V prvním utkání ve skupině proti Prague Tigers Ivanti po rozpačitém začátku museli přidat, postupně se v důrazu vyrovnali soupeři a ve druhém poločase už v pohodě kontrolovali vývoj utkání.

Ve druhém zápase chtěli Orlíci vrátit Fbš Bohemians Praha dřívější porážku z finále domácího turnaje v Kutné Hoře, kde Bohemka v závěru vyrovnala a nakonec zvítězila po samostatných nájezdech. Tentokrát Orlíci neponechali nic náhodě, soustředěným výkonem postupně navyšovali vedení a soupeři prakticky nic nepovolili. Ojedinělé výpady spolehlivě pokryl Jarda Načeradský v bráně, kterému pokazila čisté konto jediná branka soupeře ze závěru utkání. Kolektivním výkonem celého družstva, kterému nebylo co vytknout, Orlíci vyprovodili ambiciózního soupeře.

Ve finále proti Prague Panters však v prvních pěti minutách předvedli naopak totální kolaps. Ve hře byla řada nepozorností a červenat se tentokrát musel i brankář Jarda Načeradský. Čtyři střely za střední vzdálenosti vedly k rychlému čtyřgólovému vedení Panterů. Teprve pak se kluci probrali z letargie a začali stahovat náskok soupeře. Do konce poločasu stihli třemi brankami snížit a zdálo se, že ve druhé půli nebudou mít problém výsledek otočit. Iniciativu sice Orlíci udrželi až do konce zápasu, ale k výbornému výkonu se rozehrál i brankář Panterů, který vychytal všechny naše střelce. Nepovedená pětiminutovka tak znamenala „až“ druhé místo na turnaji.

Ke cti Orlíkům slouží, že nepříznivě se vyvíjející zápas nezabalili a bojovali až do konce. Na turnaji se všichni hráči zapsali do kanadského bodování a velmi pěkný výkon tentokrát předvedl Štěpán Lapáček, který korunoval svůj tradičně pracovitý styl i několika vstřelenými a připravenými brankami.