Unikom

Elévové se stále zlepšují, na domácím turnaji si připsali dvě remízy

24. leden 2015, 09:40
(aktualizováno: 24. leden 2015, 09:40)

Kutná Hora - Nejmladší florbalisté FBC Kutná Hora se se v této sezóně představili již na šestém turnaji. Dějištěm tuhých klání se stala potřetí hala Bios v Kutné Hoře. V sestavě se kvůli nemocem objevilo hned několik nováčků. Po posledním turnaji, kdy se Kutné Hoře podařilo vyhrát první zápas, si chtěla ověřit, zda má výkonnost mladého týmu má stoupající úroveň.

Představili jsme se ve složení: Kareš, Svoboda – Trpišovská, Trpišovský, Pompa, Štursa, Němec (pouze 1. zápas) – Holub, Blahníková, Prantl, Vašíček, Netolický, Blahník, Lokaj, Tvrdík, Marek.

FBC Kutná Hora – Tempish Orka Čelákovice C 1:1 (0:0)
Na tým, který jsme v minulém kole porazili, jsme si celkem věřili. Hned první minuty duelu nás však přesvědčily o soupeřově větší kvalitě a vyspělosti, než tomu bylo při našem posledním vzájemném střetnutí. Byl jistější při rozehrávce, vyspělejší v kombinacích a jen díky výbornému výkonu našeho brankáře Petra Kareše jsme udrželi do poločasu čisté konto. O pauze jsme dětem rázným způsobem "domluvili" a na hřišti se začalo hrát vyrovnané utkání. Naneštěstí jsme po několika minutách ze standardní situace dostali z krásné střely branku. Od té chvíle jsme přeskupili sestavu a stali se lepším týmem. Během posledních pěti minut jsme dokázali tečovanou střelou Matěje Němce z poloviny hřiště vyrovnat a zahodit několik tutových šancí. Dokonce jsme vstřelili Natálkou Trpišovskou regulérní branku, kterou nám ale nepříliš pozorný rozhodčí neuznal.

FBC Kutná Hora – Athletics Praha Prosek 3:3 (1:3)
Vyhlídky na další zápas nebyly vůbec růžové. Do zápasu s týmem, kterému jsme v předchozích dvou utkáních podlehli 3:11 a 2:10, nenastoupil již Matěj Němec, který se musel věnovat jiným povinnostem. Začátek utkání pro náš začal přímo hororově. Během dvou minut jsme prohrávali o dvě branky. Pak se však, po přihrávce Báry Blahníkové, k míčku dostal Adam Holub a bekhendem nedal soupeřově brankáři šanci. Do poločasu jsme i přes dobrý výkon celého družstva, kdy jsme dokázali někdy až obětavou hrou eliminovat dobře technicky vybavené protihráče, inkasovali ještě jednou. Po přestávce jsme soupeře výborným pohybem a takticky zvládnutou hrou nepouštěli do velkých šancí a sami jsme dvakrát udeřili. Nejprve Vojta Netolický nádhernou střelou z úhlu trefil růžek soupeřovi branky a pak Adam Holub precizně zakončil krásné sólo z poloviny hřiště.  Získaným bodem jsme tak podtrhli náš nejlepší dosavadní výkon.

FBC Kutná Hora – Viking TJ Sokol Kobylisy B 1:4 (0:0)
V posledním utkání turnaje nás čekal další těžký soupeř, se kterým jsme příliš dobrých výsledků neudělali. Zároveň jsme se chystali na naše poslední utkání turnaje, kdy jsme v předchozích případech odcházeli většinou s velkým výpraskem. Většina z našich dětí patří věkem do přípravky a několikaletý věkový rozdíl je prostě automaticky na fyzičce znát. Do utkání jsme však vstoupili aktivně a výkonnostně lepšímu soupeři nenechávali příliš prostoru. Těch pár střel, které prošly na bránu, Petr Kareš pochytal. Do poločasu žádná branka nepadla. Měli jsme nakročeno k dalšímu dobrému výsledku. Bohužel hned po pauze náš optimismus zkrotil soupeř dvěma góly. Chvíli nato se však z těžké bekhendové střely po přihrávce Štěpána Blahníka prosadil Vojta Netolický a soupeř hodně znejistěl. Naši se hnali za vyrovnáním. Své šance bohužel nevyužili a po obrovské chybě našeho obránce soupeř navýšil vedení na 3:1. Bylo tak po zápase. Před koncem přidal soupeř ještě jednu branku, která však nezkazila celkový dobrý dojem z výkonu našich nejmladších. Myslím, že se v jejich podání máme ještě na co těšit.