Florbalisté B týmu FBC Kutná Hora pokračovali v matných výsledcích

16. leden 2018, 02:27

Kutná Hora - Florbalisté mužského B týmu FBC Kutná Hora o víkendu sehráli další mistrovská utkání:

FBC Kutná Hora B x ASI Torza Sorry 4:5
Branky K. Hory: 27. Štípek, 27. Vojtěch (Jedlička), 36. Reithar (Štípek), 39. Reithar.

Orka Čelákovice B x FBC Kutná Hora B 5:6
Branky K. Hory: 7. Baťa (Staňo), 10. Reithar, 14. Reithar (Spurný), 17. Štípek (Baťa), 28. Staňo (Štípek), 45. Baťa (Štípek).

Sestava K. Hory: B. Bochníček, Jetleb - Reithar, Novotný, Jedlička, Spurný, Vojtěch - Reinert, Pospíšil, Štípek, Staňo, Baťa - trenér J. Bochníček.

Mužskému béčku FBC Kutná Hora se v letošní sezóně moc nedaří. Spoustu bodů protéká béčku mezi prsty a ani tentokrát to nebylo jiné. Na dalším ligovém turnaji brzdila Kutnou Horu zbytečná vyloučení a neproměňování šancí. V prvním zápase sice Kutná Hora prohrávala po první třetině 0:4, ale poté převzala iniciativu a soupeře k ničemu vážnějšímu nepustila. Nakonec se Kutnohorští v polovině třetí třetiny dočkali vyrovnání. Ovšem v závěrečných minutách inkasovali v přesilové hře soupeře po dalším laciném vyloučení. Do druhého zápasu vstoupili Kutnohorští lépe a proti Čelákovicím si postupně vypracovali čtyřbrankový náskok, o který bohužel v této sezóně poněkolikáté přišli ve třetí třetině. Mužské béčko by mohlo sepsat návod „Jak promarnit velmi slibný náskok v závěrečné třetině“. Ovšem nakonec Kutná Hora brala všechny tři body, a to zaslouženě. Vítězství vystřelil půl minuty před koncem Baťa, po přesné přihrávce Štípka.

Ve vítězném zápase proti Čelákovicím slavil trenér Jaroslav Bochníček svůj 300. zápas na lavičce Kutné Hory. „No,… 300 zápasů v roli trenéra, to je vydatná porce emocí. Trenéřina přináší jak radostné okamžiky, tak samozřejmě i smutné, úspěchy či neúspěchy. Je to sport… a jsou to občas nervy! Chtěl bych poděkovat rodině, která mě podporuje a hlavně všem okolo mě, bez kterých bych trénovat nemohl. Nezapomínám ani na své začátky a na několik let u ženského týmu. Pevně věřím, že číslo odtrénovaných utkání ještě poroste. Mám před sebou několik cílů a rád bych je splnil,“ říká trenér Jaroslav Bochníček.