Florbalisté B týmu Olympie zakončilo letošní sezónu dvěma prohrami

23. duben 2013, 09:42
(aktualizováno: 23. duben 2013, 09:42)

Kutná Hora - Florbalisté B týmu SKP Olympia Kutná Hora odjížděli na poslední turnaj sezóny s vědomím, že případné dvě výhry je posunou na druhé postupové místo tabulky. Posílili se opět z áčka gólmanem Bochníčkem a do hry Reitharem a Dusem, přesto musel ještě v útoku vypomoci brankář Jetleb a dva junioři Chalupa s Pešlem. Po nepovedeném prvním zápase přišel kolaps i v poslední třetině utkání druhého a rezerva Olympie se tak musí spokojit se čtvrtým místem PH+SČ přeboru mužů.

K. Hora: Bochníček – Dojčiak, Dušek, Reithar – Dus, Blahník, Netolický – Pešl, Chalupa, Jetleb

SKP Olympia Kutná Hora B – IBK Tajula 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Vyloučení 3:3, využití 1:1, v oslabení 1:0
Branky a nahrávky Kutné Hory: 5. Reithar (Dus), 16. Dojčiak (Dus), 21. Dus (Dušek), 30. Chalupa (Dojčiak)

V celém utkání tlačila Kutná Hora na obranu soupeře, ovšem se dopouštěla řady nepřesností v kombinaci, které byly trestány rychlými brejky. Už ve druhé minutě po jednom z nich se soupeř ujal vedení. Vyrovnání zařídil bek Reithar, který se pěkně uvolnil po nahrávce od Duse. Dvě minuty poté pískli rozhodčí trestné střílení proti Olympii za faul Dojčiaka při střele Tajuly do odkryté klece. Zde se zaskvěl brankář Bochníček, který si pohlídal blafák po zemi. Z následující přesilové hry soupeř nic nevytěžil, ale do přestávky šel přesto s vedením, když v poslední minutě opět dobře zakončil brejkovou situaci dva na jednoho. Vyrovnání zařídil v oslabení bek Dojčiak v úvodu druhé části, když si seběhl do ohně pro přihrávku od Duse zpoza branky. Tutéž přesilovku ale soupeř přece jen využil a znovu vedl. Za tři minuty poté měla možnost zahrávat trestné střílení i Kutná Hora za faul na Jetleba v brankovišti soupeře. Kapitánovi Blahníkovi však sebral gólman Tajuly míček z hole. V následné početní výhodě pak vyrovnával Dus po nahrávce od Duška. Třetí třetinu opět tlak kutnohorských vystřídala série brejků soupeře, který se jedním z nich ujal opětovného vedení. Ve snaze útočit měla ale Olympia stále značné problémy s pokrýváním rychlých protiútoků, a proto přišel za dvě minuty další trest a bylo to o dvě branky. Minutu poté se probíjel obranou soupeře Dojčiak a jeho střelu dorazil bojovník Chalupa. Kutná Hora měla půl třetiny na vyrovnání, její tlak rostl, Blahník trefil dvakrát břevno, ale žádné střele se už do branky nechtělo. Nepomohl ani oddechový čas a závěrečná hra bez brankáře.

IBK Kubánský Klan – SKP Olympia Kutná Hora B 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
Vyloučení: 0:2, bez využití, v oslabení 0:1
Branky a nahrávky Kutné Hory: 11. Dus – trestné střílení, 16. Blahník (Dus)

Zápas proti prvnímu v tabulce a už jasnému postupujícímu chtěla Kutná Hora hrát poctivě zezadu, dobře pokrývat šikovné hráče soupeře a hrozit z rychlých protiútoků. To se jí první dvě třetiny celkem dařilo, i když na Dusovu branku z trestného střílení odpověděl Kubánský Klan vzápětí. Na pěknou branku Blahníka v oslabení zase po osmi minutách. Za stavu 2:2 začala třetí třetina. Dlouho se čekalo, kdo převáží skóre na svojí stranu. Až pět minut před koncem po pěkném sólu nejlepší hráč soupeře Halouska pěkně zavěsil. Minutu poté pískali rozhodčí nájezd proti Kutné Hoře za faul Duška, který viděli jen oni. Kubánský Klan nájezd proměnil. Dvoubrankový náskok se snažila Olympia smazat hrou bez brankáře, ale v poslední minutě sama inkasovala po neodpískaném faulu na beka Reithara, který byl v tu chvíli poslední. Na konečných 6:2 zarovnal soupeř hned po rozehrávce pěknou kombinací mezi rozhozenými beky Kutné Hory. Nutno podotknout, že hráči Olympie po obě utkání nemohli přijít rozhodčím na jméno za jejich nepřesné rozhodování a neúplné vysvětlování svých výroků.