Florbalisté Kutné Hory B ztratili v Berouně body s posledním celkem tabulky

22. leden 2015, 09:15
(aktualizováno: 22. leden 2015, 09:15)

Beroun - Do dalekého Berouna se poskládal B-tým s podporou hráčů Áčka Petra Listíka a Céčka Jana Štípka a Martina Reinerta. Čekali jej dva soupeři z nejnižších pater tabulky, což je vždycky ošidné a zavazující k povinným bodům. Také se to potvrdilo proti rezervě Merkuru, který dovolil Kutnohorským pouze remízu. I tak se nachází po polovině zápasů v sezóně celek z našeho města na druhém postupovém místě soutěže.

Sestava: Lupínek, Jetleb– Šesták, Janeček– Klouček, Dojčiak –Listík, Dušek „C“, Kruliš – Štípek, Reinert, Hruška

FBC Kutná Hora B – FBC Merkur Praha B 3:3 (1:1, 1:2, 1:0)
Vyloučení 3:0, bez využití.

Branky a nahrávky Kutné Hory: 7. Listík (Kruliš), 17. Šesták (Dušek), 29. Hruška (Reinert)

Celek Merkur Praha zaskočil Kutnou Horu již od začátku nebezpečnými výpady, kdy dokonce dvakrát zvonila tyč Lupínkovi branky. Kutnohorští byli sice častěji u míčku, ale jejich kombinace vedly ke stejnému počtu šancí jako brejky soupeře. Svou optickou převahu však přece jen přetavili v gól, když se trefil Listík z nahrávky Kruliše. V poslední minutě úvodní části bylo ale vyrovnáno po umístěné střele Merkuru do růžku branky.

V první minutě druhé třetiny soupeř dokonal obrat, když si jeho útočník chytře počkal se střelou na zakrytý výhled Lupínka. I když Šesták v půlce zápasu pěkně vymetl z dálky šibenici svatyně Merkuru, hned za minutu už Kutná Hora opět prohrávala. To její obrana podcenila obloukem nahozený míček na nabíhajícího útočníka, který jej nečekaně z první poslal za záda gólmana.

Třetí třetinu Začala Kutná Hora napadat soupeře hlouběji v jeho obranné polovině a nutila jej tak chybám. Tento tlak přinesl vyrovnání z hole Hrušky, který tečoval Reinertovu střelu. Kutnohorští dále napadali a chtěli strhnout vítězství na svoji stranu, ale moc přesvědčivých šancí si nevybudovali. Nakonec mohli být rádi, že se netrefil Merkur z několika nebezpečných brejků.

FBC Říčany– FBC Kutná Hora B 1:13 (0:6, 1:3, 0:4)

Vyloučení: 1:2, využití 1:0

Branky a nahrávky Kutné Hory: 1. Janeček (Dušek), 2. Štípek (Reinert), 4. Dušek (Listík), 5. Štípek (Reinert), 7. Hruška (Štípek), 10. Klouček, 16. Štípek (Hruška), 17. Listík (Kruliš), 19. Listík (Janeček), 32. Listík (Dušek), 35. Reinert (Janeček), 36. Štípek (Hruška), 36. Štípek

Druhé utkání bylo pro Kutnou Horu odpočinkové, když po sedmi minutách vedla už 5:0. Její hráči se pak florbalem bavili a postupně zatěžovali konto soupeře až na konečných třináct branek. Říčany daly jediný gól při hře pět na tři, když zužitkovaly volný úder z hranice velkého brankoviště. Střelecky se nejvíce dařilo Štípkovi, který nasázel pět branek, hattrickem se blýskl Listík. Druhá polovina soutěže ukáže, jestli to Béčko Kutné Hory s postupem myslí vážně a bude přistupovat k zápasům zodpovědně.