Florbalisté Kutné Hory prohráli se suverénním lídrem soutěže až po prodloužení!

6. leden 2019, 20:18

Kutná Hora – Florbalisté Kutné Hory ve druhém víkendovém utkání v hale Klimeška přivítali lídra soutěže – SK Florbal Benešov. Hosté v letošní sezóně dominují. Zvítězili ve všech třinácti odehraných zápasech.

Kutná Hora – Benešov 3:4 po prodl. (1:1, 2:0, 0:2 – 0:1)

V první třetině vstřelili oba týmy po jedné brance. Nejprve se v desáté minutě prosadili v přesilové hře hosté. Hezkou kombinaci zakončil přesně Vorel – 0:1. Domácí kontrovali ve dvanácté minutě, kde střelou za tyč rozvlnil síť domácí Rejna – 1:1. Další šance na obou stranách již zůstaly nevyužity.

Ve druhé třetině nejprvne hosté nevyužili přesilovou hru. Domácí se pak díky Tvrdíkově důrazu před brankou dostali ve 27. minutě do jednogólového náskoku – 2:1. Hosté mohli vzápětí srovnat, ovšem benešovský útočník Jaeger netrefil odkrytou klec. Ve 36. minutě hráli přesilovou hru i domácí. Po skvělé přihrávce Martínka zakončoval do prázdné brány J. Schwarz a poslal domácí tým do dvougólového trháku – 3:1.

Hostující tým ve třetí třetině zbraně nesložil. Benešovští se vrhli do útoku a dokázali srovnat skóre zápasu. Nejprve se ve 46. minutě střelou do šibenice prosadil Tůma. Poté přesilovkovou kombinaci dopravil do sítě Lukáš. Blíže k vítězství v normální hrací době byli ve vyrovnaném utkání nakonec domácí. Ovšem J. Schwarz orazítkoval míčkem jen břevno hostující branky.

Štěstí se v prodloužení přiklonilo nakonec na stranu hostí, když po třech minutách hry prostřelil brankáře Dlouhého benešovský Tůma.

Trenér domácího týmu Jan Třískala byl po utkání spokojený: „Odehráli jsme velmi dobrý zápas. Bohužel jsme po drobném zaváhání prohráli až brankou v prodloužení. S výkonem hráčů jsem ale spokojený. Jsem rád, že na nás chodí diváci,“ konstatoval Třiskala.

Kutnohorští florbalisté po dvou třetinách hry vedli 3:1. Přesto o náskok v posledním dějství přišli: „Důvod je jednoduchý. Na záčatku třetiny jsme nedokázali udržet koncentraci. Dělali jsme fauly a soupeř nás za to potrestal,“ uzavřel.

Trenér hostí Pavel Hýbek po zápase uvedl: „Kutná Hora byla pro nás dvě třetiny nedobytnou tvrzí, zlepšeným pohybem jsme nakonec zápas otočili,“ oddychl si Hýbek a navázal: „Děkujeme soupeři a divákům za výborné utkání. Přejeme jim mnoho štěstí do dalších bojů.“

Branky: 12. Rejna (Vojtěch), 27. Tvrdík (J. Schwarz), 36. J. Schwarz (Martínek) - 10. Vorel (Tůma),  46. Tůma (Lukáš), 48. Lukáš (Vorel), 64. Tůma (Vorel).

Rozhodčí: Kozlík – Přibyl. Vyloučení: 4:1. Využítí: 1:2. Diváků: 93. Zásahy brankářů: 22/26.

Kutná Hora: Dlouhý (Bochníček B.) - Rejna, Vojtěch, Zelený, Dus, Petrásek, Popek, Tvrdík, J. Schwarz, Vokřál, Martínek, Chalupa, O. Schwarz, Hampl, Listík. Trenér Jiří Třískala.