Florbalisté Kutné Hory se naposledy doma ve Zruči představí v sobotu

11. březen 2013, 20:10
(aktualizováno: 11. březen 2013, 20:10)

Zruč nad Sázavou - Florbalisté mužského Áčka SKP Olympia Kutná Hora mají za sebou další 4 utkání ve 2. lize mužů, divize II.

Na domácí půdě na konci února hostili pražské týmy - Bohemians B a Panthers. První utkání domácí zvládli, druhé už bohužel ne. Další tři důležité body v záchraně soutěže získali v nedělním utkání v pražských Čakovicích, kde porazili domácí Athletics 9:6. Do konce ligového ročníku zbývají Kutné Hoře ještě tři utkání. Poslední domácí utkání odehraje Olympie v sobotu 16. března 2013 ve Zruči nad Sázavou s družstvem Flobo. Zápas začíná v 17.00 hodin.

23. a 24. února 2013, SH Zruč nad Sázavou
Soupiska Olympie: Bochníček Bohuslav (Bohemians, Panthers), Matoušek Pavel – Vaculík Jan, Reinert Martin, Chalupa Josef, Jurka Petr, Rejna Václav, Mašín Jan, Dus Jan, Blahník Martin, Kunášek Martin, Bochníček Štěpán, Reithar Marek, Kuchař Aleš

SKP Olympia Kutná Hora A – FbŠ Bohemians B 7:5 (2:3, 3:0, 3:2)
Branky KH: 2. Kunášek Martin (Jurka Petr); 15. Mašín Jan (Rejna Václav); 30. Jurka Petr (Mašín Jan); 39. Jurka Petr (Rejna Václav); 50. Jurka Petr (Reithar Marek); 57. Kunášek Martin; 59. Reithar Marek
Vyloučení: 4:4, využití: 2:1, střely na branku: 22:38

Divoká první třetina, oba týmy v ní předváděly celoplošný florbal plný nebezpečných gólových šancí. Skóre otevřeli domácí, na branku však rychle hosté reagovali. Ve vedení se poté obě družstva vystřídala. Rozhodčí nechávali po celý zápas hru plynout i přes spoustu ostrých osobních soubojů, kde jeden mantinel nezůstal na svém místě. Ve druhé periodě domácí výsledek otočili ve svůj prospěch. Necelé tři minuty před druhou sirénou bylo nařízeno trestné střílení pro domácí. Martin Reinert však svou tradiční kličkou do backhandu neuspěl. Úvod závěrečné třetiny domácím nevyšel. Soupeř se dvěma góly opět dostal do vedení. Na to reagoval hattrickovým zásahem Petr Jurka. Dramatický a hektický závěr pro sebe získali domácí. Vítěznou branku zaznamenal Martin Kunášek. Hosté měli výbornou šanci na vyrovnání, ale nařízené trestné střílení neproměnili. Vítězství pojistil kapitán domácích Marek Reithar střelou do prázdné branky při power-play soupeře.

SKP Olympia Kutná Hora A – FbC Panthers 5:6 (0:1, 5:1, 0:4)
Branky KH: 30. Reithar Marek (Rejna Václav); 32. Jurka Petr (Kunášek Martin); 36. Dus Jan (Reinert Martin); 39. Kunášek Martin (Jurka Petr); 40. Jurka Petr
Vyloučení: 3:4, využití: 1:1, střely na branku: 22:28

Oba týmy hrály od úvodu dobře odzadu, a proto mohli přítomní diváci vidět v první třetině pouze jedinou branku. V 15. minutě hosté rozvlnili síťku v domácí brance. Na začátku druhé periody odskočili hosté na rozdíl dvou branek, ale to bylo ze strany hostů na delší dobu vše. Pak začala úřadovat domácí Kutná Hora, která pět branek vtěsnala do 10 minut. Gólovou smršť načal v polovině zápasu domácí kapitán Marek Reithar střelou z půli hřiště. Petr Jurka pak střelou na zadní tyč vyrovnal, Jan Dus našel místečko pod rukou brankáře hostí a dostal domácí poprvé v zápase do vedení. Ujala se i šikovná spolupráce dvojice Jurka, Kunášek, kdy prvně jmenovaný přiťuknul míček Kunáškovi a ten se nemýlil. Pátou branku přidal Petr Jurka, který zachytil soupeřovu rozehrávku a nekompromisně zavěsil do horní poloviny branky. Domácí měli výsledek ve svých rukách, ale to co přišlo v poslední části se jim hrubě nepovedlo. Panthers otočili výsledek ve svůj prospěch a domácí na to zareagovat už nedokázali. Hosté se mohli dostat i do dvoubrankového vedení, ale neproměnili nařízené trestné střílení. V závěru měli domácí výbornou možnost na srovnání, ale nabídnutou početní výhodou pohrdli a nepomohla jim ani hra bez brankáře.

9. a 10. března 2013, Přetlaková hala Kladno a SH Čakovice, Praha
Soupiska Olympie: Bochníček Bohuslav – Vaculík Jan, Reinert Martin, Chalupa Josef, Vlk Martin, Jurka Petr, Mašín Jan, Dus Jan, Kunášek Martin, Bochníček Štěpán, Bochníček Jaroslav, Reithar Marek, Kuchař Aleš

FBC Kladno B – SKP Olympia Kutná Hora A 11:4 (4:0, 1:3, 6:1)
Branky KH: 33. Reinert Martin (Mašín Jan); 37. Dus Jan (Bochníček Štěpán); 38. Bochníček Jaroslav (Jurka Petr); 50. Reithar Marek (Kunášek Martin)
Vyloučení: 3:4, využití: 1:1, oslabení: 1:0, střely na branku: 30:30

Domácí Kladno ovládlo první část. Ve druhé třetině přišlo ze strany hostů zlepšení, a proto jí získali poměrem 3:1. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre nadějný výsledek 5:3, ovšem třetí třetina jednoznačně patřila domácím. Hosté dostali lekci z produktivity a v tomto těžkém zápase neuspěli.

Athletics Praha – SKP Olympia Kutná Hora A 6:9 (3:2, 3:5, 0:2)
Branky KH: 11. Bochníček Jaroslav (Chalupa Josef); 12. Vaculík Jan (Jurka Petr); 22. Dus Jan (Kuchař Aleš); 29. Dus Jan (Chalupa Josef); 29. Vaculík Jan (Bochníček Štěpán); 36. Dus Jan; 37. Kuchař Aleš (Vaculík Jan); 52. Jurka Petr; 57. Dus Jan
Vyloučení: 2:2, bez využití, střely na branku: 41:37

Vyrovnané utkání, ve vedení se střídala obě družstva. I když měli hosté v první části více šancí, museli jít do šatny se ztrátou jednoho gólu. Ve druhé periodě se roztrhl pytel s góly. Athletics šli do dvoubrankového vedení, poté kutnohorský Jan Dus těžil ze zmatků před domácí brankou. Poté během jediné minuty padly tři branky, Kutná Hora v rozmezí 20 vteřin výsledek otočila, na to však domácí reagovali vyrovnávací brankou. Výrazně aktivnější Kutná Hora se opět dostala do vedení, když skórovala z hole Jana Duse těsně po ubráněném oslabení. Sedmou branku hostů přidal výstavní střelou do šibenice Aleš Kuchař. Ještě do šatny domácí dokázali snížit. Třetí třetina ovšem patřila Olympii. Hned v jejím úvodu se zaskvěl brankář hostů Bochníček, který zabránil „jistému gólu“ pohotovým zákrokem a rukou vytěsnil míček mimo tři tyče. Když domácí vrhli všechny síly do útoku a vzadu nechali pootevřená okénka, využili toho hosté dokonale. Nejprve se prosadil Petr Jurka, který brankáře hostů od začátku zápasu zaměstnával nebezpečnými projektily, poté v samostatném úniku Jan Dus rozvlnil síťku v brance podeváté. Tři minuty před závěrečnou sirénou to ještě domácí zkoušeli bez brankáře, ale to se jim moc nepovedlo. Za hru v brankovišti bylo nařízeno trestné střílení, které ovšem hostující Jan Dus neproměnil a když půl minuty před koncem šli Athletics do tří, tak se zápas dohrál s míčkem na holích hostujících hráčů.

TABULKA: (Do play up postupuje tým na 1. místě, sestupuje tým na 12. místě / do konce zbývají dvě kola, Kutná Hora má ještě na programu 1 dohrávku)
1. FbC Start98 – 48 bodů