Florbalisté Kutné Hory v domácí premiéře na Klimešce oslavili vítězství nad Vinohrady B!

9. září 2018, 17:27

Kutná Hora - Novou divizní sezonu florbalisté zahájili v nové sportovní hale Klimeška nedělním předehrávkou zápasu s Vinohrady B. Střetnutí se hrálo v rámci oslav 15 let florbalu v Kutné Hoře:

Kutná Hora - Vinohrady B 5:4 (2:3, 1:2, 1:0)

Domácí florbalisté si v prvních deseti minutách vybudovali dvoubrankový náskok, o který ovšem dvěma slepenými zásahy přišli a navíc v poslední minutě první třetiny inkasovali třetí gól - 2:3.

Domácí v první část druhého dějství srovnali, potom přestáli přesilovku soupeře, aby Martínek po pěkně sehrané kombinaci vrátil vedení na na stranu Kutné Hory - 4:3. Ani toto vedení ale domácím do přestávky nevydrželo, když gólmanovi Bochníčkovi prošel do sítě míček od Šacha z velké dálky - 4:4.

Územní převahu v poslední třetině se udržovali hosté, ovšem prosadit se nedokázali a s přibývajícím časem přebírala iniciativu Kutná Hora. Střetnutí tak rozhodla parádní střela J. Schwarze do horního růžku soupeřovy brány - 5:4.

"Je to super start se super silným soupeřem," zdůraznil trenér kutnohorského celku Jan Třískala. "Vinohrady B nemůžou postoupit, pravidelně ale patří ke špičce divize," upozornil a pokračoval: "V první třetině jsme byli lepší, stačily ale dvě minuty nepozornosti a zkušení hosté toho využili vyrovnáním na 2:2, přidali i třetí gól po chybě. Podobný průběh měla i druhá třetina. V první části třetí třetiny měl navrch soupeř, kdyby dal branku, vyhrál by. Naopak my jsme to potrestali, vyhrát mohl kdokoliv."

Kutnohorští tak vykročili do nové sezony vítězstvím, navíc v bouřlivé "extraligové atmosféře". "Učíme se nový systém, bylo tam dnes vidět spoustu chyb. Divácká kulisa byla super, povedlo se to," liboval si kouč, který hráče před zápasem právě na atmosféru upozorňoval: "Během prvních dvou minut jsem byl úplně v klidu, viděl jsem, že byl nervozní spíše soupeř."

První gól v nové sezoně, navíc v nové hale zaznamenal Jiří Schwarz. Zaplatí něco do společné kasy? "Určené nic nemáme, je to ale dobrý nápad," usmíval se Jan Třískala.

Branky a asistence: 6. J. Schwarz (Tvrdík), 12. Petrásek, 28. O. Schwarz (J. Schwarz), 34. Martínek (Rejna), 55. J. Schwarz (Popek) - 17. Rossi (Veselý), 17. Vlk (Zitko), 20. Dvořák (Veselý), 39. Šach (Veselý). Rozhodčí: Michal Kokeš - Jan Hós. Vyloučení: 1:0, bez využití. Diváků: 343.