Florbalisté Kutné Hory vybojovali ve zručské hale šest důležitých bodů!

18. leden 2015, 14:14
(aktualizováno: 18. leden 2015, 14:14)

Zruč nad Sázavou - Áčko florbalového klubu FBC Kutná Hora před víkendem vyhlásilo stav nejvyšší bojové pohotovosti. Aby si zachovalo šanci na záchranu v divizi B, potřebovalo v "domácích" zápasech ve Zruči nad Sázavou dvakrát vyhrát. Jenže proti nim stála silná rezerva Bohemians a zejména vedoucí tým Future nabitý hráči s extraligovými zkušenostmi:

Kutná Hora - Future 10:6 (3:1, 4:3, 3:2)

Domácí, povzbuzeni sobotní výhrou s Bohemians B 7:5, začali i v neděli skvěle, když už po dvaadvaceti vteřinách Procházka zaskočil brankáře Prokopa - 1:0. Vedení mohl pojistit Štifter, když mu v úniku míček předložil Kunášek, jenže přestřelil. Místo toho přišlo vyrovnání, které ale Kutnou Horu nezastavilo a do konce první třetiny si domácí vybudovali dvoubrankový náskok: Pešl nejprve trefil horní růžek branky Future a Kareš v poslední minutě proměnil trestné střílení za vysokou hůl - 3:1.

Do druhé části zápasu Kutnohorští vstoupili hodně vlažně: Ve 22. min. Šindelářův nastřelený míček zapadl do sítě. Aby toho nebylo málo, o devět vteřin později M. Ryneš srovnal na 3:3! Hráči Future obrat ve vývoji skóre dokonali ve 30. min., kdy si Vojtíšek u tyče počíhal na z půlky rozehranou standardku - 3:4. Domácí však v pravý čas zabrali. V 31. Štifter po úniku z pravé strany srovnal a ve 35. min. Š. Bochníček zpoza brány zasunul míček u tyče do sítě - 5:4. Kutná Hora ve druhé části utkání přidala dvě branky navrch: Nejprve kapitán Vaňáč využil přesilovku a v poslední minutě Procházka uplatnil svůj důraz před bránou - 7:4.

Také nástup do poslední třetině Kutnohorským nevyšel, když D. Rynešovi stačilo dvacet vteřin, aby snížil na 7:5. Na gól Štiftera odpověděl Soukup a za stavu 8:6 sílil tlak Future, který tak usiloval o kontaktní branku. V klíčovém okamžiku domácí podržel brankář Dlouhý, když kryl tutovku Soukupa. Jan Dus tak mohl dvěmi brankami upravit na konečných 10:6.

Trenér Kutné Hory Jan Třískala po zápase zářil spokojeností. "Šlo o klíčový, předposlední domácí turnaj. Potřebovali jsme šest bodů, abychom se dotáhli, protože z divize B budou sestupovat dva celky," upozornil. "Soutěž chceme udržet pro příští rok, protože máme výborné juniory, kteří bojují o postup do extraligy," vysvětlil a vrátil se k víkendovým zápasům: "Kluci plnili vše, co jsme jim s trenérem Martinem Blahníkem řekli. Přidali nasazení, bojovnost. Včera s Bohemkou přijeli dva jejich kluci z áčka, které naši skvěle bránili a hru jim otrávili. Ve Future působí několik hráčů s extraligovými zkušenostmi a i s nimi si poradili. Body jsme ubojovali, kluci do hry dali srdce. Doufám, že jsme udělali první krok k udržení."

Kutná Hora ale ještě nemá vyhráno. "Záleží na výsledcích ostatních soupeřů a v posledních zápasech musíme bodovat tak, abychom v tabulce předskočili Kladno nebo Nymburk," uzavřel Jan Třískala.

Branky a asitence: 1. Procházka, 11. Pešl (Reithar), 20. J. Kareš (TS), 31. Štifter (Pešl), 35. Š. Bochníček (Reinert), 39. Vaňáč (Procházka), 40. Mašín (Dus), 44. Štifter (Vaňáč), 53. Dus (Chalupa), 55. Dus (Chalupa) - 7. M. Ryneš (D. Ryneš), 22. Šindelář (Nikolov), 22. M. Ryneš (Židlický), 30. Vojtíšek (Antůšek), 41. D. Ryneš (M. Ryneš), 47. Soukup (M. Ryneš). Rozhodčí: Kostinek - Rousek. Vyloučení: 0/1, využití 1:0. Kutná Hora: Dlouhý, B. Bochníček - Vaňáč, J. Kareš - Mašín, Reinert - Reithar, Procházka, Š. Boochníček - Kunášek, Štifter, Pešl - Dus, Jurka, Chalupa. Trenér Jan Třískala. Future: Prokop - Židlický, D. Ryneš, Timoš, M. Ryneš, Soukup - Šindelář, Nikolov, Kliér, Antůšek, Vojtíšek. Trenér Lubomír Nikolov.