Florbalisté kutnohorské rezervy do nové sezony vykročili tou pravou nohou

3. říjen 2014, 16:06
(aktualizováno: 3. říjen 2014, 16:06)

Praha - Florbalisté B týmu FBC Kutná Hora cestovali k úvodním zápasům do Prahy. Tým doplnili Jan Mašín z áčka, Jan Štípek z céčka a Jakub Jedlička z juniorky. Po zlepšujícím se výkonu vybojovali první čtyři body za remízu a výhru:

Kutná Hora: Lupínek – Janeček, Mašín – Klouček, Dojčiak – Štípek, Blahník „C“, Brožek – Oliva, Netolický, Jedlička.

FBC Kutná Hora B – VŠSK MFF Praha 1:1 (0:1, 1:0, 0:0)
Vyloučení 3:2, bez využití.
Branka a nahrávka Kutné Hory: 14. Jedlička (Blahník)
Proti pražským vysokoškolákům se Kutnohorským nevydařil úvod a hned po deseti vteřinách prohrávali, když byli nedůrazní ve dvou osobních soubojích. Postupem času získávali územní převahu a na své konto si připisovali více šancí než soupeř. Vyrovnat se podařilo po velkém tlaku na začátku druhé třetiny, kdy se prosadil junior Jedlička po nahrávce kapitána Blahníka. Fyzicky náročné utkání s vysokým napadáním hráčů VŠSK poté nabízelo nespočet brankových příležitostí na obou stranách, oba dva brankáři však byli proti a utkání vítěze nepoznalo.

FBC Merkur Praha B – FBC Kutná Hora B 3:6 (1:2, 2:3, 0:1)
Vyloučení: 3:4, využití 1:1
Branky a nahrávky Kutné Hory: 3. Dojčiak (Jedlička), 4. Blahník (Oliva), 16. Štípek, 21. Dojčiak (Oliva), 23. Jedlička (Mašín), 33. Štípek.
Druhé utkání bylo pro hráče Kutné Hory lehčí v tom, že jejich rozehrávka nebyla pod takovým tlakem soupeře, tudíž si mohla postupným útokem vytvářet územní převahu a více ohrožovat branku Merkuru. Když se ve třetí minutě trefil z dálky Dojčiak a ve čtvrté z blízka Blahník, vypadalo to na jednoznačný průběh, bohužel si to začali myslet i hráči Kutné Hory. Polevili v soustředění a pustili soupeře do hry dvěma po sobě jdoucími vyloučeními za nesprávné střídání. Ta sice ubránili, ale Pražané během následujících čtyř minut rozdělených přestávkou otočili vývoj skóre na 3:2, pomohla jim i další přesilovka, tentokrát za sekání. Kapitán Blahník si v tuto chvíli vzal oddechový čas, proházel formace a zdůraznil herní prvky, od kterých se Kutná Hora na čas odklonila. Tento moment se ukázal jako klíčový. Celý tým zařadil opět vyšší rychlost a bylo to znát i na brankovém vyjádření. Posila z céčka Štípek nejprve odstředivkou zpoza branky vyrovnal a po něm opět Dojčiak při obléhání branky soupeře z hranice malého brankoviště skóre otočil. Do druhé přestávky tlak Kutnohorských ještě přetavil v gól výborně hrající junior Jedlička. V poslední části si obrana Kutné Hory v čele s brankářem Lupínkem útočné choutky soupeře už pohlídla a sama v přesilové hře ještě navýšila gólem Štípka na konečných 6:3.