Florbalisté kutnohorského béčka porazili oba soupeře - Vittorii i Říčany

6. listopad 2014, 14:36
(aktualizováno: 6. listopad 2014, 14:36)

Zruč nad Sázavou - B-tým florbalistů FBC Kutná Hora pořádal svůj domácí turnaj, jako již tradičně, ve Zruči nad Sázavou. Z áčka si tentokrát vypůjčil dva borce Jurku s Chalupou a dvěma výhrami se prodral na třetí místo průběžné tabulky.

Kutná Hora B: Lupínek, Jetleb – Dojčiak, Janeček – Klouček, Dušek – Brožek, Chalupa, Oliva – Netolický, Blahník „C“, Jurka

FBC Vittoria South Town – FBC Kutná Hora B 2:4 (2:3, 0:0, 0:1)
Vyloučení 4:2, bez využití.
Branky a nahrávky Kutné Hory: 2. Blahník (Netolický), 4. Blahník – nájezd, 12. Jurka (Blahník), 26. Jurka (Blahník)

Do utkání vstoupily oba týmy nažhaveně, což znamenalo hned od začátku mnoho brankových příležitostí na obou stranách. První branku vstřelil po minutě a půl kapitán Kutnohorských Blahník po Netolického přiklepnutí, stejný hráč měl dvě minuty nato možnost zahrávat trestné střílení, které svým klasickým blafákem také proměnil. Hráči Vittoria ale neustále nepříjemně napadali rozehrávku Kutné Hory a nutili obranu k nepřesnostem. Jedna taková vedla ke snížení na rozdíl jediného gólu. Když pak South Town využil dalšího nepokrytí útočníka, bylo vyrovnáno. Lepší náladu vrátil do řad Kutnohorských Jurka, který je dostal ve spolupráci s Blahníkem znovu do vedení. V závěru první třetiny ještě mohla Vittoria vyrovnat, když také dostala možnost nájezdu. Brankář Lupínek však nemusel zasahovat, protože rozhodčí zastavili tento pokus pro posun balónku vzad, což je proti pravidlům. Prostřední bezbranková část se vyznačovala snahou Jižního Města vyrovnat a marnou snahou Kutné Hory vstřelit branku alespoň ze dvou přesilovek. Naštěstí v úvodu třetí třetiny Jurka uklidnil po nahrávce od Blahníka spoluhráče, kteří se tak mohli soustředit na obranu a tupění útočných výpadů soupeře, což se jim i za přispění výborně chytajícího gólmana Zdeňka Lupínka podařilo.

FBC Kutná Hora B – FBC Říčany 11:2 (2:0, 5:0, 4:2)
Vyloučení: 3:2, bez využití.
Branky a nahrávky Kutné Hory: 3. Brožek (Oliva), 7. Blahník, 14. Chalupa (Oliva) 17. Oliva (Chalupa), 17. Oliva (Chalupa), 17. Jurka (Netolický), 23. Netolický (Jurka), 27. Brožek (Jurka), 29. Jurka (Blahník), 30. Klouček (Blahník), 34. Jurka (Netolický)

Zápas vypadal zpočátku vyrovnaně, Kutná Hora si i přes vedení 2:0 po první třetině musela stále dávat pozor na nebezpečné výpady soupeře. Toho však zlomila pátá minuta druhé části, ve které během dvaceti vteřin obdržel tři góly. Příkladná byla hlavně spolupráce Oliva Chalupa, kteří si spolu dobře porozuměli. Kutnohorští si dělali se soupeřem, co chtěli, a postupně navyšovali svoje vedení až do stavu 11:0, vyzvednout stojí za to hattrick Jurky a dvoubrankového Brožka s Olivou. Střeleckou smůlu konečně prolomili Netolický a Klouček. Poklidnému zápasu lze vytknou Kutné Hoře jedině závěr, kdy si nepohlídala čisté konto a během poslední minuty a třičtvrtě dvakrát inkasovala. Hrozivé také je neproměnění šesti přesilových her, které dohromady v obou zápasech Kutná Hora hrála.