Florbalisté kutnohorského béčka sice góly stříleli, ale také dostávali

14. leden 2014, 23:22
(aktualizováno: 14. leden 2014, 23:22)

Benátky nad Jizerou - K prvnímu turnaji v novém roce florbalisté B týmu SKP Olympia Kutná Hora odjeli do Benátek nad Jizerou. Střetli se tam s prvním celkem tabulky Čelákovicemi, kterého do té doby porazil jen on sám, a s Buldoky z Radotína. Mužstvo posílil Petr Jurka, který se rozehrává pro áčko, ze kterého nastoupili také Dus s Vaculíkem.

Sestava Kutné Hory: Lupínek, Jetleb – Janeček, Dušek „C“ – Klouček, Kruliš – Netolický, Dojčiak, Oliva – Jurka, Vaculík, Dus.

SKP Olympia Kutná Hora B – FBC Čelákovice 7:11 (2:5, 1:4, 4:2)
Vyloučení 2:1, využití 0:2
Branky a nahrávky Kutné Hory: 3. Oliva, 11. Jurka (Dus), 18. Vaculík (Dus), 25. Netolický (Janeček), 26. Vaculík (Jurka), 28. Jurka, 29. Oliva (Netolický)
Již po sedmi vteřinách se ukázalo, který tým je k zápasu lépe připraven, když si kapitán Čelákovic po buly zpracoval ztracený míček a poslal je do růžku Lupínkovy branky. Oba týmy měly problémy v obranné činnosti jen s tím rozdílem, že útočníci Čelákovic byli proklatě efektivní, což podtrhuje stav po první třetině 2:5. Tato efektivita plynula hlavně z lepší techniky ovládání míčku, kvality přihrávek, jejich zpracování a přesné střelby. Oba týmy vyprodukovaly přibližně stejný počet chyb v rozehrávce, jejich trestání však byla stále doménou Čelákovic, takže po dvou třetinách svítilo na tabuli skóre 3:9. Do poslední části přepustil svoje místo v brance Lupínek Jetlebovi, Kutná Hora zvýšila úsilí k dosažení branky, Čelákovice vyčkávaly, co se bude dít, a náhle se třemi brankami ve třech minutách Olympia dotýkala zázraku. To by však nesměla zapomínat na zadní vrátka a o víc, než tři branky se soupeři nepřiblížila. Ve střelecké bitvě bez obran nakonec zaslouženě bral body současný lídr tabulky.

FbK Buldoci GOP Radotín – SKP Olympia Kutná Hora B 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Vyloučení: 1:2, využití 1:1
Branky a nahrávky Kutné Hory: 10. Jurka (Vaculík), 23. Dus (Jurka), 33. Jurka, 35. Jurka (Dus)
Ve druhém utkání myslela Kutná Hora více na defenzivu, stejně jako soupeř pohybující se ve střední části tabulky jako Olympia. První gól proto padl až na konci první části, kdy se trefil Jurka a načal tak svůj bohatý zápasový účet. Po vyrovnání soupeře totiž nabil na gól Dusovi, který ze vzduchu uklízel do prázdné klece. Nabídnutou přesilovku sice soupeř v úvodu třetí třetiny využil, ale pak už řádil jenom Jurka, který nejprve využil přesilovou hru Kutné Hory a poté zužitkoval výborně načasovanou přihrávku od Duse. Vyrovnané utkání také rozhodla lepší defenzivní činnost Olympie v čele s gólmanem Jetlebem. Po zisku tří bodů se Béčko usadilo přesně uprostřed tabulky, tedy na šestém místě.