Florbalisté kutnohorského béčka v Benešově potvrdili postupové ambice

4. únor 2015, 22:11
(aktualizováno: 4. únor 2015, 22:11)

Benešov - Tentokrát v Benešově měli florbalisté B tým FBC Kutná Hora potvrdit postupové ambice. Kvůli velkému počtu omluvenek je posílili hráči z áčka Chalupa s Jurkou a z céčka Reithar se Štípkem. Aby hrály dva kompletní útoky, vypomohl v poli jinak brankář Jetleb. Ve dvou zápasech si Kutná Hora s chutí zastřílela a impozantním skórem 19:3 si upevnila druhé místo v průběžné tabulce.

Kutná Hora: Lupínek – Jetleb, Dojčiak – Šesták, Reithar – Netolický, Dušek „C“, Jurka – Štípek, Chalupa, Hruška.

FBC Kutná Hora B – TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 8:2 (4:1, 0:0, 4:1)
Vyloučení 1:2, bez využití.
Branky a nahrávky Kutné Hory: 2. Chalupa (Hruška), 6. Hruška (Štípek), 11. Dojčiak (Dušek), 12. Jurka (Netolický), 25. Jurka (Netolický), 29. Dušek (Reithar), 33. Hruška (Chalupa), 36. Netolický (Jurka).
Proti běhavé Zruči se Kutné Hoře vydařil úvod, když ve druhé minutě důrazný Chalupa otevřel skóre ve spolupráci s Hruškou. Hruška poté sám zvyšoval na 2:0 po příkladné spolupráci se Štípkem. Soupeř sice snížil v situaci, kdy rozhodčí signalizovali vyloučení kutnohorského hráče a kdy si brankář Lupínek vybral okamžik nepozornosti. Do přestávky však Kutná Hora vstřelila ještě dvě branky. Nejprve bek Dojčiak umístěnou střelou z dálky nachytal výborného gólmana Zruče a poté Jurka zužitkoval Netolického přihrávku. Ve druhé třetině gól nepadl, kutnohorští se uspokojili s tříbrankovým vedením a tolik se netlačili do zakončení. Šance soupeře byly spíše ojedinělé. Do třetí části už ale chuť na florbal v reprezentantech našeho města stoupla a ti pěknými kombinacemi rozebírali obranu Zruče a postupně navyšovali náskok. Úsměvné bylo snížení Jiskry na 7:2, jelikož se balónek za Lupínkova záda dostal s přispěním teče Chalupy. Poslední gól padl osm vteřin před koncem z hole Jurky, jemuž spolupráce s Netolickým očividně sedla, což se ukázalo i ve druhém utkání.

SK B.U.H. Praha – FBC Kutná Hora B 1:11 (0:1, 0:3, 1:7)
Vyloučení: 0:1, bez využití.
Branky a nahrávky Kutné Hory: 4. Netolický (Jurka), 18. Jurka (Netolický), 20. Štípek – trestné střílení, 24. Dojčiak (Dušek), 28. Jurka (Dušek), 30. Netolický (Jurka), 31. Dušek (Netolický), 32. Jurka (Dušek), 34. Jurka (Netolický), 34. Štípek (Hruška), 36. Štípek (Reithar).
Druhý soupeř dne budil v kutnohorských respekt svým vyzrálým pojetím hry a technickou zdatností jednotlivých hráčů. A i když se ve čtvrté minutě pěkně z otočky trefil Netolický, pořád musela být obrana Kutné Hory na pozoru při rychlých přechodech SK do útoku. V těžkých chvílích podržel brankář Lupínek, a tak mohl v půlce zápasu Jurka po rozehrávce od mantinelu trefit pěkně k tyči a zařídit tak dvoubrankové vedení. Za další dvě minuty zpracovával nahození Reithara Štípek za obranou soupeře, ten jej fauloval a sám postižený proměnil trestné střílení – 0:3. V závěru druhé třetiny se ještě pěkně trefil opět po nahrávce od Duška Dojčiak a tak byla poslední přestávka pro Kutnou Horu veselá. V úvodu třetí části však dal o sobě vědět i soupeř a z nepokryté pozice trefil růžek Lupínkovi branky. Kutná Hora však neúnavně napadala rozehrávku SK B.U.H a využívala chyb z tohoto plynoucích. Během šesti minut přidala šest branek a její hráči se dokonale bavili florbalem. Hlavně dvojičce Netolický Jurka byla hodně efektivní, když první vstřelil dvě a druhý čtyři branky. Za zmínku stojí také hattrick Štípka a gól a tři asistence kapitána Duška. Gólman Jetleb se v obraně také neztratil a uplatnil přehled naučený pohledem z branky.