Florbalisté kutnohorského céčka dvakrát vyhráli a posunuli se na druhé místo tabulky

22. leden 2015, 09:11
(aktualizováno: 22. leden 2015, 09:13)

Kutná Hora - Další dvě vystoupení v Pražsko-Středočeské soutěži mužů mají za sebou florbalisté Mužského Céčka FBC Kutná Hora. Na programu mělo Céčko dva odvetné zápasy se svými soupeři, a to nejdříve s týmem Koleje Slovan (první vzájemný zápas 5:3 pro Horu) a poté se Spartakem Praha (první vzájemný zápas 3:3).

Soupiska Kutné Hory: Nosál Lukáš (Koleje), Bláha Miloš (Spartak) – Reithar Marek, Pospíšil Jiří „C“ – Douda Martin, Vrána Štěpán – Bochníček Jaroslav, Vlk Martin, Krčík Roman – Štípek Jan, Reinert Martin, Behina Branislav

FBK Koleje Slovan x FBC Kutná Hora C 3:12 (2:4, 1:4, 0:4)
Branky KH: 1. Reithar, 3. Štípek, 8. Behina (Reinert), 12. Štípek (Reinert), 13. Bochníček (Vlk), 14. Reinert (Štípek), 18. Bochníček (Pospíšil), 21. Štípek, 26. Štípek (TS), 27. Reinert (Štípek), 31. Bochníček, 35. Štípek
Vyloučení: 2:1, využití: 0:1, oslabení: 0:1

Kutná Hora v úvodu potvrdila, že nástupy do zápasů se jí v poslední době daří. Potřetí v řadě vstřelili branku v první minutě, zásluhou obránce Reithara, který i tentokrát podnikl svůj typický výlet na útočnou polovinu a střelou na zadní tyč otevřel skóre. Vedení navýšil o necelé dvě minuty později Štípek, jenž šikovně zakončil nad nohou brankáře. Z kutnohorské strany nastal menší útlum a soupeř díky dvěma trefám na přední tyč srovnal stav. Odpověď však přišla záhy. Reinert našel před brankou Behinu a ten s naprostým klidem poslal míček za záda brankáře.

Úvodní dějství, bohaté na góly, uzavřel Štípek po rozehrané standardní situaci na polovině hřiště, jenž poslal nechytatelný projektil do růžku branky. Kutná Hora byla při chuti. Parádní vstup do druhé části načal Bochníček, který zakombinoval s Vlkem a využil nabídnutou početní výhodu zásahem do odkryté klece. Chvilku na to zafungovala spolupráce Štípek – Reinert, když druhý jmenovaný rozvlnil síťku v brance soupeře pošesté. Slovan však dokázal ihned odpovědět a snížil na rozdíl tří branek, ale to bylo z jeho strany v zápase všechno. Čtyřbrankové vedení vrátil na kutnohorskou stranu Bochníček, po přihrávce Pospíšila a čtyřgólový limit v každé třetině naplnil hattrickový střelec Štípek efektivním zakončením zpoza branky.

I do třetí třetiny měla Kutná Hora nástup jako hrom. Nejprve se v jejím úvodu prosadil Štípek z trestného střílení, poté Reinertova střela zapadla k tyči a znamenala jubilejní desátý gól. Slovan podnikal ojedinělé výpady, které v poklidu pokryla defenzíva s brankářem Nosálem, nepomohla mu ani důrazná hra, kterou se prezentoval po celou dobu zápasu. Svůj důraz na velkém brankovišti pak předvedl Bochníček, který skákavý balonek poslal pomocí horní tyčky do branky. Přesilovou hru si v závěru vyzkoušel i Slovan, po tom co kapitán Pospíšil ztrestal soupeře za jeho hru. Neuspěl, naopak ještě inkasoval. Poslední hřebíček do rakve zasadil soupeři v úniku kanonýr Štípek, který si brankáře vychutnal a uspěl v situaci tváří v tvář.

FK Spartak Praha x FBC Kutná Hora C 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky KH: 7. Douda, 14. Štípek (Reinert), 21. Vlk (Reithar)
Vyloučení: 2:2 + Kořínek (Spartak) a Krčík (K.Hora) 5 minut a do konce utkání, bez využití

Již druhý vzájemný zápas těchto dvou celků nabídnul obdobnou podívanou. Spartak vyčkával na své polovině a snažil se hrozit z brejkových situací. Kutná Hora v častějším držení míčku připomínající hru fotbalové Barcelony. Trpělivě kombinovala v obraně a jednoduše přecházela do útoku. I v tomto zápase se Kutná Hora setkala s netypickou důraznou hrou soupeře. Skóre otevřel v sedmé minutě bek Douda, který se do své nekompromisní rány do horní poloviny branky tak vžil, že po střele nikým neatakován skončil na zemi. Během první třetiny si Kutná Hora vytvořila spousty brankových příležitostí, které bohužel nedokázala proměnit. Zejména obránce Reithar neustále pokoušel své štěstí, ale na brankáře soupeře ani z jednoho pokusu nevyzrál. Asi pro něj neměl pochopení a chtěl ho dovést k šílenství.

Na začátku druhé periody vsítil druhou branku Štípek, leč byl při tom faulován dokázal svůj projektil vměstnat k tyči. Po nedůrazu kutnohorských borců Spartak dokázal korigovat, ale tento stav nevydržel dlouho. Třetí důležitou branku vstřelil Vlk z výběhu střelou tahem. Vlk si tak spravil chuť po svých nezdarech v prvním dějství, kdy se přesně nedokázal trefit mezi tři tyče. Už v této třetině na povrch vypluli emoce a v některých osobních soubojích se přiostřilo.

Do třetí části vstoupila Kutná Hora nejenom s dvoubrankovým vedením, ale také s výrazným držením míčku na svých holích. Bezbrankovou třetí třetinu zrušil Spartak gólem až dvě minuty před závěrečnou sirénou a zadělal tak na drama. Drama vyvrcholilo půl minuty před koncem, když se do křížku s jedním hráčem Spartaku pustil Krčík, kterého následně vyzval do boxerského ringu. Načež se do toho vmísili i ostatní přítomní hráči na hřišti a potyčka dostala nový spád. Zejména obránci Reithar s Pospíšilem ukázali, že by dokázali vynikat i v jiném druhu sportu. Po uklidnění hráčů a rozdání trestů si za katr šel sednout Krčík, který uviděl v ruce slečny rozhodčí kartonek červené barvy. Poslední půl minutu to Spartak ještě zkoušel bez brankáře, ale defenzíva kutnohorských zafungovala dokonale a soupeře k ničemu nepustila.

Céčko se po dvou výhrách posunulo na aktuální druhou příčku v tabulce a na lídra Olymp Praha B ztrácí 8 bodů, Kutná Hora však má o dva zápasy méně.