Florbalisté kutnohorského céčka pokořili další Panthers, tentokrát ten pražský

9. říjen 2012, 08:36
(aktualizováno: 9. říjen 2012, 08:36)

Praha - Pražské Radlice hostili další kolo florbalové soutěže PH+SČ třídy mužů. Céčko Kutné Hory na tomto ligovém turnaji odehrálo pouze jediné utkání, a to s úspěšným koncem. Olympia porazila FbC Panthers E 6:4, i po nepovedené prostřední periodě.

K. Hora: Nosál Lukáš – Pokorný Tomáš, Pospíšil Jiří – Vedral Filip „C“, Zvelebil Michal – Šafránek Martin, Kalina Roman, Lopour Zdeněk – Baťa Petr, Hönig Pavel, Hojda David – Bochníček Jaroslav.

FbC Panthers E – SKP Olympia Kutná Hora C 4:6 (0:2, 3:0, 1:4)
Branky, asistence KH: 1. a 36. Petr Baťa, 5. Martin Šafránek (Petr Baťa), 26. Michal Zvelebil, 27. David Hojda, 35. Filip Vedral (Michal Zvelebil)
Vyloučení: 1/3, využití: 0/1

Olympia byla od úvodní vteřiny utkání aktivnějším týmem na hřišti. Jednoduchou a účinnou kombinací se dostávala do zakončení, soupeře k ničemu vážnějšímu v průběhu první části nepouštěla a svým napadáním dostávala rozehrávku Panthers pod tlak. Hned z první vyložené gólové příležitosti se Kutná Hora radovala. Petr Baťa střelou po zemi k bližší tyči od levého mantinelu překonal brankáře Panthers. V páté minutě vedla Kutná Hora už o dvě branky, po závaru před soupeřovou bránou se nejlépe zorientoval Martin Šafránek, který doklepl míček do branky. I po druhé vstřelené brance se Olympia tlačila do útoku a několika nebezpečnými střelami zasypávala soupeřova brankáře, ten ale několikrát po sobě vytáhl dobré pohotové zákroky. I přes několik „gólovek“ nedokázala Kutná Hora v první části přidat další branku a když hráči pražského Panthers byli v koncovce bezzubý, šlo se do druhé periody za stavu 0:2. Ale prostřední část se Olympii vůbec nepovedla. Kutná Hora nechala soupeři více prostoru, chyběl jí důraz před vlastní brankou a špatně si rozebírala protihráče. Toho pražský soupeř dokonale využil a otočil skóre ve svůj prospěch. Druhou třetinu tudíž vyhrál poměrem 3:0. Zlepšení hry ze strany Kutné Hory přišlo až v závěrečné části, kdy opět zvýšila svou aktivitu na soupeřově polovině, zpřesnila přihrávky a přidala důraz v osobních soubojích. Výsledkem bylo vyrovnání hned v úvodu třetiny, kdy se prosadil Michal Zvelebil v početní výhodě střelou z půli hřiště, která přesně zapadla do růžku soupeřovi branky. Z následné akce mohla jít Kutná Hora do vedení, ale Martin Šafránek přestřelil. Ovšem v dalším útoku se už prosadil Petr Baťa, branka byla ale připsána Davidu Hojdovi, který se na gólu podílel asistencí. A když se do zakončení následně dral Pavel Hönig, který backhandovou dorážkou brankáře nepřekonal, z protiútoku Panthers dokázali opět srovnat. Poté šance střídala šanci a hrálo se nahoru-dolů. V čase 34:48 byla odpískána standardní situace proti Panthers. Slovo si vzala obranná dvojice Zvelebil – Vedral, kdy prvně jmenovaný předložil míček kapitánovi Vedralovi a ten střelou po zemi k tyči vrátil vedení na kutnohorskou stranu. Následně mohla Olympia odskočit na rozdíl dvou branek, ale přihrávku Vedrala nevyužil sám před bránou Petr Baťa ke své další brance, když zakončení uspěchal a bránu z první minul. Panthers se odhodlali ke hře v šesti a to Kutná Hora potrestala. Do opuštěné brány se skoro přes celé hřiště trefil Petr Baťa a napravil tak předchozí zaváhání z vyložené gólovky. Kutná Hora si tak po vítězství 6:4 připsala další tři body.