Florbalisté rezervy kutnohorské Olympie zvládli boj o třetí místo

20. březen 2011, 22:38
(aktualizováno: 20. březen 2011, 22:38)

Praha - Ve sportovní hale ZŠ Kunratice v Praze hráli florbalisté Olympie B jeden zápas, a to proti FKMP Praha. Jednalo se o přímý souboj o třetí místo aktuální tabulky a hráči Kutné Hory jej zvládli bezvadně, když nedovolili soupeři skórovat a sami nastříleli pět branek. Útok posílil Kunášek z A týmu.

K. Hora: Jetleb – Janeček, Dušek – Třískala, Hvězda – Jelínek, Blahník, Oliva – Macháček, Dojčiak, Kunášek.

Kutná Hora B – FKMP Praha 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Vyloučení: 3:2, bez využití
Branky a nahrávky Kutné Hory: 3. Jelínek (Oliva), 5. Oliva (Blahník), 18. Vlastní, 18. Oliva (Blahník), 31. Dušek (Blahník)

V obranné polovině FKMP se hráčům Kutné Hory od začátku dobře pohybovalo, hlavně prvnímu útoku, který si kombinační hrou vynutil optickou převahu a už ve třetí minutě skóroval. Olivovu přihrávku vzduchem sklepl do prázdné branky Jelínek. Je vidět, že golfová průprava v něm zanechala viditelné stopy. Dvě minuty poté zakončil kombinaci s Blahníkem Oliva povedenou střelou nad rameno gólmana. V dalším průběhu sice Kutnohorští udělali několik chybiček v obraně, ale potrestáni nebyli, jelikož brankář Jetleb se zaskvěl několika vynikajícími zákroky.

Ve druhé třetině začali hosté napadat rozehrávku Olympie dvěma hráči a hned byli nebezpečnější, tím však zbylo více prostoru pro útoky Kutné Hory, která dvakrát skórovala. Nejprve po závaru před gólmanem, který měli na svědomí Kunášek, Macháček a Dojčiak, posledně jmenovaný vracel balónek zpět do ohně a ten si do vlastní sítě srazil kapitán soupeře. Chvilku nato připravil míček ke střele Blahník Olivovi, kterému střela lehce sjela z hole, ovšem tak šťastným způsobem, že obloučkem zapadla do růžku branky.

V poslední části se pokoušel soupeř alespoň o korigování výsledku, ale pozorná obrana SKP v čele s Jetlebem mu toto nedovolila. Naopak krásným gólem pečetil na konečných 5:0 bek Dušek, kterému nabil na jeho dělovku kapitán Blahník. Za čtrnáct dní čeká Béčko křest ohněm, když se na jednom turnaji postupně utká hned se třemi soupeři. Přeci jen je většině už přes třicet let.