Florbalisté rezervy kutnohorské Olympie zvládli tři zápasy v jeden den se ctí

7. duben 2011, 11:33
(aktualizováno: 7. duben 2011, 11:33)

Praha - Ve sportovní hale Zelený Pruh v Praze 4 sehrála Olympia B florbalový maraton tří zápasů během sedmi hodin. Dvě výhry a jedna prohra staví B tým zatím na třetí místo, přičemž před posledním turnajem má jistotu, že lepší už být nemůže, zato o jedno místo ještě může spadnout.

Po prvním utkání ji posílili z Áčka Martin Kunášek s Tomášem Reinertem, kteří už měli v nohách dva zápasy za A tým, vy kterých si zajistili postup do 3. ligy. Áčku tímto jménem všech florbalistů oddílu Olympia GRATULUJEME!

AC Sparta Praha Florbal C – SKP Olympia Kutná Hora B 6:3 (1:1, 2:0, 3:2)
Vyloučení: 1:4, využití 2:0
Branky a nahrávky Kutné Hory: 7. Oliva (Jelínek), 32. Jelínek (Dušek), 35. Blahník (Dušek)
Sestava: Jetleb – Janeček, Dušek – Dojčiak, Třískala – Jelínek, Blahník, Oliva – Jaroš, Volný, Kruliš

V tabulce první Spartu chtěla Olympia přinejmenším potrápit. Skoro dvě třetiny se jí dařilo tupit její hlavní zbraň, a to nebezpečné střely z dálky. Sice už od páté minuty prohrávala po využité přesilovce AC, ale rychlou Olivovou odpovědí po nahrávce Jelínka držela dále šance na dobrý výsledek. Rychlým přístupem k hráčům Sparty, jejich zdvojováním a blokováním střel plnili kutnohorští dokonale stanovené úkoly. Výborné zákroky předváděl opět přesvědčivý Jetleb. Navíc hráči Olympie podnikali útočné výpady s překvapivou kombinací a sami zaměstnávali soupeřovu obranu. Florbal je však, jako každý jiný sport, o chybách a ty začali v závěru druhé třetiny dělat hráči Kutné Hory, kdy během jedné minuty dostali dva góly. Nejprve soupeř využil nepřesné rozehrávky a poté vystřelil po nedůsledném pokrytí postupujícího hráče. Navíc po přestávce v přesilové hře zvyšoval už na 4:1. Dvě minuty nato však Dušek prostrčil chytře na volného Jelínka, který si v situacích sám před brankářem ví rady a tohoto blafákem překonal. Ve snaze dále snížit nebyla Kutná Hora úspěšná, naopak se Spartě povedlo neuvěřitelně trefit přes obránce růžek Jetlebovi branky a za dvacet vteřin náskok ještě navýšit na 6:2. V závěru ještě korigoval kapitán Blahník po nahrávce Duška na konečných 6:3. Tímto vítězstvím si Sparta zajistila prvenství v celé soutěži a zasloužený postup do vyšší soutěže.

SKP Olympia Kutná Hora B – TJ Sokol Královské Vinohrady C 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Vyloučení:
1:0, bez využití
Branky a nahrávky Kutné Hory: 4. Jaroš (Kunášek), 6. Oliva (Janeček), 11. Dušek (Blahník), 26. Blahník (Volný)
Sestava: Jetleb – Janeček, Dušek – Dojčiak, Třískala – Jelínek, Blahník, Oliva, Volný – Jaroš, Kruliš, Kunášek, Reinert T.

Stanovenou taktiku rychlého přístupu k hráčům z prvního utkání praktikovala Olympia i ve druhém, a to hned od začátku. Tento přístup se jí vyplatil a kolo od kola se zlepšujícímu soupeři nasázela během první třetiny tři góly. Konkrétně se pěkně trefil junior Jaroš po nahrávce Kunáška, poté se konečně Olivovi povedlo jeho často zkoušené zasunutí míčku do branky po jejím objetí. V závěru první části na obávanou střelu beka Duška nabil zkušeně Blahník. V dalším průběhu Kutnohorští poněkud polevili od aktivní hry a nechávali Vinohrady v klidu rozehrát a ty si připravily několik nebezpečných akcí, které uhasil pozorný Jetleb. Z obou stran bezzubé pasáže probudil všechny na začátku třetí třetiny Blahník svým gólem po nahrávce od Volného. Soupeř začal hrát více na riziko a to se mu vyplatilo pět minut před koncem, kdy vymazal nulu na kontě gólmana Olympie po dobrém napadání jednoho z beků při rozehrávce. Do konce už žádná z obran nikomu skórovat nedovolila. Kaňkou střetnutí bylo zranění Olivy, který se střetl se soupeřem koleno na koleno, a do dalšího zápasu jej vyřadilo ze hry.

Torza Sorry – SKP Olympia Kutná Hora B 4:6 (2:1, 0:3, 2:2)
Bez vyloučení!
Branky Kutné Hory: 2 x Jaroš, Jelínek, Dušek, Kunášek, Reinert T.
Sestava: Mokošín – Janeček, Blahník (od 13. min. Dušek) – Dojčiak, Třískala – Jelínek, Dušek (od 13. min. Blahník), Kruliš (od 25. min. Kunášek) – Jaroš, Kunášek (od 25. min. Kruliš), Reinert T.

Dohrávku zápasu z posledního turnaje provázely administrativní nedostatky, kdy pořadatel nezajistil Zápis o utkání. Muselo se tedy improvizovat a zápis provést na čtverečkovaný papír bez možnosti kopie pro oba týmy, proto jsou střelci uvedeni jen dle paměti zúčastněných. Na lavičku Kutné Hory se postavili bez dresu zraněný Oliva a unavený Volný a ti si vyzkoušeli roli trenérů, kteří rádi a často míchají s hráči na jednotlivých postech, viz Sestava. Nicméně proti soupeři, který má doposud na svém kontě pouze tři výhry, se podařilo hráčům Olympie skórovat hned v úvodu, kdy se trefil Jaroš. Hrálo se převážně na polovině florbalistů Torza Sorry, kteří ale dobře zahušťovali prostor před brankou a bylo těžké se bez pohybu prosadit. Navíc jakákoliv nepřesná kombinace Kutné Hory hrozila nebezpečným protiútokem. Po jednom takovém zůstal před brankářem Mokošínem na chvíli osamocený útočník soupeře, který blafákem vyrovnal. Poté po dalším protiútoku prostřelil hráč Torza Sorry padajícího Mokošína z běhu od mantinelu podruhé a stanovil skóre první třetiny na 2:1. Do druhé části vrátili „páni trenéři“ Duška na beka a Blahníka do útoku, čímž se zlepšila součinnost prvního útoku a obránce Dušek a po něm Jelínek otočili vývoj zápasu na očekávanou stranu – BRAVO trenéři! Z druhého útoku je gólově podpořil opět Jaroš a bylo to 2:4. Do poslední třetiny prohodili trenéři pravá křídla Kruliše s Kunáškem a druhý jmenovaný hned na novém postu skóroval – BRAVO trenéři podruhé! Vedení o tři branky vyvedlo trochu Kutnou Horu z koncentrace a soupeř trestal, 3:5. Odpověď však rychle našel Tomáš Reinert přesnou střelou k tyči. V přátelské atmosféře se již zápas pouze dohrával, a tak pár vteřin před koncem ještě soupeř korigoval na konečných 4:6. Příště bych však raději viděl samozvané trenéry opět na lavičce v trenýrkách jako ostatní.