Florbalistky Kutné Hory nezachytily úvod zápasu a do osmifinále poháru nenakouknou

8. říjen 2010, 14:46
(aktualizováno: 8. říjen 2010, 21:58)

Kutná Hora - Florbalistky Kutné Hory odcestovaly ve středu k zápasu druhého kola poháru České florbalové unie do Kladna. FBC Kladno je účastníkem druhé nejvyšší ligy, tj. 1. liga žen.

Po ospalém začátku a bojovné závěrečné třetině bohužel odešly poraženy a do osmifinále tak nenakouknou. Utkání se hrálo 3x20 minut čistý čas.

1. kolo – skupinová část: Kuchařová poslala Kutnou Horu svým hattrickovým zápisem do 2. kola

Sestava Kutné Hory: Petráková Lucka (Tatran, Děkanka), Baťhová Lucka (Benešov, Nymburk) - Kozlová Klára, Koryčánková Míša, Filipcová Marcela, Viktorová Kristýna, Vosáhlová Tereza, Laubová Ivana, Maťhová Kristýna - Charvátová Šárka, Loudová Klára, Kuchařová Nikola, Cincibusová Hana, Rajnyšová Veronika, Tvrdíková Martina, Tvrdíková Katka.

Kutná Hora – Tatran Střešovice (1. liga) 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Vyloučení: 2/0, bez využití, střely na branku: 12/12

V zápase s prvoligovými Střešovicemi nebyl vůbec znát jednoligový rozdíl mezi oběma soupeři. Všechny třetiny měly vyrovnaný průběh co se týče střel na branku i držení míčku. Lépe však do poháru vstoupily hráčky Tatranu, které se trefily v závěrečné třetině. Po skrumáži před kutnohorskou bránou se míček odrazil do tyče a poté se štěstím do brány. - 0:1. Na vyrovnávací gól síly hráčkám Olympie nezbyly a smolně prohrály o jedinou branku.

Benešov – Kutná Hora 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
Branky KH: 3x Charvátová Šárka (na první Kuchařová Nikola), Cincibusová Hana (Charvátová Šárka), Kuchařová Nikola.  Vyloučení: 1/3, využití: 0/1, střely na branku 8/17

Ve druhém zápase sobotního dne změřily kutnohorské hráčky síly se svým i ligovým soupeřem - s Benešovem. Premiérový vzájemný zápas zvládly lépe hráčky Olympie, které po vynikající první třetině, kterou ovládly třemi přesnými trefy nedaly soupeřkám šanci. Výbornou osmiminutovku odstartovala Šárka Charvátová, která předala štafetový kolík Cincibusové a poté putoval do rukou Nikoly Kuchařové. - 0:1,0:2,0:3. Kutná Hora si poté vedení pohlídala a zaslouženě si došla pro první pohárové vítězství. Dvěma góly se do listiny střelkyň zapsala Šárka Charvátová, která tak zkompletovala hat-trick. - 1:4,1:5.

Děkanka Praha (Extraliga) – Kutná Hora 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Vyloučení: 0/3, využití: 1/0, střely na branku: 27/8

V neděli ráno čekalo Kutnou Horu extraligové družstvo Děkanka Praha. Kutná Hora po celou dobu zápasu držela krok s Děkankou pouze co se týče výsledku. Pražský tým v čele s dvojicí rozhodčích si své vedení pohlídal a vzápětí dovedl i k vítězství. - 1:0,2:0.

Kutná Hora – Nymburk 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: 3x Kuchařová Nikola (Charvátová Šárka, Rajnyšová Veronika)
Vyloučení: 3/2, využití: 1/0, střely na branku: 16/14

Velmi vyrovnaný souboj s Nymburkem a poslední zápas kutnohorských ve skupině. Tento zápas jasně patřil Nikole Kuchařové, která svým hat-trickem poslala Olympii do druhého kola. Mezi gólové trefy si připsala i přesný zásah z trestného střílení. Hráčkám z Nymburka se podařilo zápas zdramatizovat, vyrovnání však Kutná Hora nedopustila a na hřišti mohly vypuknout oslavy z postupu. - 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 3:2.

2.kolo: Ospalý výkon nestačil na prvoligové Kladno

BC Kladno – SKP Olympia Kutná Hora 6:4 (2:1, 2:1, 2:2)
Branky KH: Charvátová Šárka (Kozlová Klára), Filipcová Marcela, Kuchařová Nikola, Rajnyšová Veronika (Tvrdíková Martina)
Vyloučení: 3/3, využití: 1/1, oslabení: 1/0, střely na branku 31/48

Na prvních minutách hry se projevilo nedůkladné rozcvičení a rozehrání, zapříčiněné opožděným příjezdem na zápas. Kutná Hora se nechala zatlačit a od první vteřiny se bránila nepřesným pokusům kladenských hráček. Bezbrankový stav držela brankářka Baťhová pouze do páté minuty, kdy během 15 vteřin! dokázaly hráčky FBC odskočit do dvoubrankového vedení. – 1:0, 2:0. V sedmé minutě dostala Kutná Hora výhodu přesilové hry a možnost se probrat z ospalého výkonu. Sílu kutnohorského družstva připomněla svou jedovatou střelou do tyče Šárka Charvátová. O pár vteřin později se ale už radovala z gólu. Tvrdou ranou od mantinelu nedala kladenské brankářce žádnou šanci. – 2:1. Poté mohli diváci, kteří si našli cestu do sportovní haly, vidět pohledný florbal nahoru-dolů. Zatímco dopředu se dařilo vymyslet kloudnou akci, která ohrozila soupeřovu bránu, dozadu to drhlo a často se ocitaly hráčky FBC sami před bránou ve velmi slibných gólových příležitostí. Vše musela zachraňovat brankářka Baťhová. Do šatny se tak odcházelo za nepříznivého stavu pro Kutnou Horu 2:1.

Ve druhé části nastoupila do brány Lucka Petráková. Začátek druhého dějství se hráčkám SKP vydařil. Z vlastní poloviny si to po mantinelu namířila k soupeřově bráně Marcela Filipcová a přesnou ranou po zemi srovnala skóre. – 2:2. Na chvíli se hra vyrovnala. Poté začaly opět úřadovat domácí hráčky, které se snadno dostávaly před kutnohorskou bránu. Výsledkem z toho byly opět dvě branky v rozmezí několika vteřin. – 3:2, 4:2. O rychlé snížení se střelbou a rychlým přenesením hry na útočnou polovinu se pokoušely oba útoky, ale výsledkem bylo pouze zahození několika stoprocentních gólových příležitostí.

Do třetí třetiny se vstupovalo s dvoubrankovým vedením domácích hráček. Otevření hry a neustálým napadání soupeřovy rozehrávky se snažily hráčky Olympie o rychlý gól a šanci se zápasem ještě něco udělat. Měla k tomu příležitost v nabídnuté přesilové hře. Špatná rozehrávka však znamenala rychlý brejk soupeřek a pátý zásah v kutnohorské síti. – 5:2. V desáté minutě vykřesala ještě naději Nikola Kuchařová, která proměnila trestné střílení nařízené za faul zezadu na unikající Šárku Charvátovou. – 5:3. Uběhly tři minuty a bylo to pouze o jednu branku. Veronika Rajnyšová využila ve čtvrtý zásah do branky soupeřek přiťuknutí Tvrdíkové. – 5:4. Snaha o vyrovnávací gól byla, na bránu šlo několik střel, ale hráčky se utápěly v neproměňování tutových gólových příležitostech. Zákonitě přišel trest a neobsazená hráčka v prostoru velkého brankoviště vrátila Kladnu dvoubrankové vedení. – 6:4. Tento gól pohřbil naděje na zvrat utkání, i když na hráčkách byla vidět bojovnost a snaha to ještě zkusit. Minutu před koncem však byla vyloučena Klára Loudová a bylo po naději.