Florbalisty FBC Kutná Hora vybojovaly první ligové body v nové sezoně

10. říjen 2014, 18:15
(aktualizováno: 10. říjen 2014, 18:15)

Praha - K prvním ligovým zápasům sezony nastoupily florbalistky ženského družstva FBC Kutná Hora na palubovce sportovní haly VŠE.

FBC Kutná Hora -TJ Sokol Královské Vinohrady B 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Kutná Hora: Lucie Baťhová - Kristýna Blažejová, Charvátová Šárka (C), Rajnyšová Veronika, Dvořáková Kristýna, Dvořáková Barbora, Zvolánková Veronika, Danešová Martina, Růžičková Renata, Nešporová Kristina, Filipcová Marcela, Francová Michaela
Vyloučení: Bez vyloučení.
Branky a asistence Kutné Hory: Dvořáková Kristýna (Dvořáková Barbora), Zvolánková Veronika (Danešová Martina), Dvořáková Kristýna (Rajnyšová Veronika), Dvořáková Barbora (Charvátová Šárka).

Do svého prvního ligového utkání této sezóny vlétly kutnohorské ženy na palubovku sportovní haly VŠE. Jejich prvním soupeřem se stal béčkový tým žen oddílu TJ SOKOL VINOHRADY. Tento zápas střežila branku našich žen výborně chytající Lucie Baťhová. Začátek utkání působil vcelku vyrovnaně. Ve 3. minutě se poprvé a dnes ne naposledy trefila Kristýna Dvořáková po přesné přihrávce před branku od sestry Barbory Dvořákové. Od této doby se Kutná Hora dostávala častěji k míčku a občasné výlety našich protihráček na útočící půlku byly snadno zlikvidovány. Do konce první třetiny už nepadl žádný jiný gól. Druhá třetina začala bojovnými výkony obou týmů, avšak byla to opět Kutná Hora, která umístila míček do branky protihráček. Úspěšnou střelkyní se stala Veronika Zvolánková, které nahrávala do dobré pozice Martina Danešová. Po zbytek třetiny měly naše ženy tlak na soupeřovu branku, další gól se však nepovedl přidat. Do třetí třetiny šly ženy z Královských Vinohrad o něco aktivněji, bylo vidět, že chtějí smazat dvoubodové manko. Chybu v obraně vystihla v 30. minutě Veronika Rajnyšová, která míček postrčila dopředu a Kristýna Dvořáková si doběhla pro druhý gól. Stav utkání 3:0. Kutnohorské ženy si kontrolovaly hru a o dvě minuty později, po vzdušné přihrávce od Šárky Charvátové sklepla míček do branky, jakýmsi zázrakem Barbora Dvořáková. Poslední dvě minuty utkání hrály ženy z KRÁLOVSKÝCH VINOHRAD hru s šesti hráčkami v poli. Kutné Hoře se podařilo prázdnou branku ohrozit pouze strefenou tyčkou. Početní výhody využily protihráčky ke vstřelení svého prvního gólu. Konečný stav utkání byl 4:1. Kutnohorské ženy si odnesly dobrý pocit z prvního odehraného a zároveň vyhraného utkání v začínající sezóně.

FBC Kutná Hora - FBC Kladno 1:10 (0:2, 0:6, 1:2)
Vyloučení: 1:0, Využití: 0:1
Branky a asistence Kutné Hory: Veronika Rajnyšová (Francová Michaela).

Do druhého zápasu šly kutnohorské ženy s dobrým pocitem z prvního vyhraného zápasu a vidinou vyrovnané hry. V druhém utkání chránila naši branku Kristýna Blažejová. Soupeřem se našim ženám stal tým FBC Kladno, se kterým má náš ženský tým z minulých let, dá se říci, vyrovnanou bilanci. Avšak v tomto zápase to tak nevypadalo. Ženský tým Kladna vlétl do jejich prvního utkání sezóny jako uragán. Za první třetinu Kutná Hora obdržela „pouze“ 2 góly. Trochu nervózní z průběhu utkání, ale i tak s odhodláním, šly kutnohorské ženy do 2. třetiny. To ještě netušily, co je čeká. Kutné Hoře nevycházelo takřka nic. Počínaje přechodem na útočnou polovinu, naše obrana a góly v druhé třetině padaly za záda kutnohorské gólmanky jeden za druhým. Aby toho nebylo málo, vyloučení Martiny Danešové za špatné střídání bylo také potrestáno. Kladeňačky Kutné Hoře v druhé třetině nasázely srdcervoucích 6 gólů. I když výsledek nebyl příznivý, naše ženy se nevzdávaly. Ve třetí třetině byly schopny vytvářet si střelecké pozice a více potrápit FBC Kladno. Jedinou střelkyní utkání v dresu Kutné Hory se stala Veronika Rajnyšová, která využila dobrou přihrávku od Michaely Francové. Ženy z FBC Kladna ovšem přidaly další dva góly. Konečný stav utkání 1:10. Doufejme, že si náš tým žen vezme z tohoto utkání ponaučení, a že se pro další průběh sezóny vyvarují zbytečných chyb.