Florbalové céčko Olympie zahájilo rok 2013 úspěšně, dvakrát vyhrálo

7. leden 2013, 07:49
(aktualizováno: 7. leden 2013, 07:49)

Radlice - Florbalisté Mužů C SKP Olympia Kutná Hora přivítali nový rok dvěma vítězstvími. V pražských Radlicích se v sobotu 5. ledna 2013 hrálo další kolo Pražsko-Středočeské třídy mužů a Kutná Hora shodně v obou zápasech svému soupeři nasázela deset branek.

Olympia Kutná Hora: Mokošín Lukáš, Nosál Lukáš – Pokorný Tomáš, Pospíšil Jiří – Zvelebil Michal, Vedral Filip „C“, Kalina Roman – Lopour Zdeněk, Junek Radim, Vlk Martin – Baťa Petr, Hönig Pavel, Hojda David – Bochníček Jaroslav, Reithar Marek, Mašín Jan.

SKP Olympia Kutná Hora C – SK PANTHERS Příbram 10:3 (3:0, 2:1, 5:2)
Branky KH: 4., 24. a 36. Jaroslav Bochníček (2x Marek Reithar, Jan Mašín), 2. a 34. Marek Reithar (2x Jaroslav Bochníček), 21. a 25. Filip Vedral (Radim Junek), 2. Michal Zvelebil (David Hojda), 35. Tomáš Pokorný (Jiří Pospíšil), 35. Petr Baťa (Filip Vedral)
Vyloučení: 1:5, využití: 1:0

Kutná Hora hned od úvodních vteřin potvrzovala roli favorita a na svého soupeře doslova vlétla. Během 11 vteřin druhé minuty vstřelila dvě branky. Skóre otevřel krásnou střelou Michal Zvelebil, druhou branku obstaral po standardní situaci Marek Reithar. Svižný nástup Olympie uzavřel v polovině 4. minuty Jaroslav Bochníček, který se prosadil po nepovedeném vyhození soupeře. I po třetí vstřelené brance byla Olympia stále aktivnější, ale nedůslednou obranou a snahou přidat další branku darovala soupeři několik nebezpečných šancí. Útoky Panthers do otevřené obrany, ale vždycky pohotově zhatil brankář Lukáš Mokošín. Když Olympia nevyužila ani nabídnutou přesilovou hru šla do druhé části s tříbrankovým vedením. Lepší nástup do druhé třetiny měla ovšem Příbram. Ta využila jeden ze svých útočných výpadů a snížila na rozdíl dvou branek. Tříbrankový náskok vrátil na kutnohorskou stranu v polovině třetině nekompromisní ranou kapitán Filip Vedral. Další uklidňující branka přišla z hole Jaroslava Bochníčka, z přesilové hry. Od druhé třetiny se začalo přiostřovat v osobních soubojích a soupeř neunášel některé výroky rozhodčích. Z toho víceméně ve třetí třetině těžila Kutná Hora. Úvodních 22 vteřin závěrečné periody přinesly dvě branky, po jedné na každé straně. Nejprve Příbram snížila, poté se Kutná Hora podruhé prosadila ze standardní situace, resp. Filip Vedral zvýšil na 6:2. Na další góly se čekalo až do 10. minuty, a to se během jediné minuty opět měnilo skóre dvakrát. Na 7:2 upravil Marek Reithar z další standardní situace. Vzápětí soupeř korigoval svým třetím gólem. Pak ale úřadovala pouze Kutná Hora, která přidala v závěru tři branky. Osmou branku přidal střelou od levého mantinelu Tomáš Pokorný, devátou pak ze středu hřiště Petr Baťa. Kutnohorské vítězství pečetil desátou brankou Jaroslav Bochníček.

SK Lvi Praha / Banko – SKP Olympia Kutná Hora C 1:10 (0:3, 0:2, 1:5)
Branky KH: 6. a 24. Michal Zvelebil (2x Martin Vlk), 10. a 25. Petr Baťa (první z trestného střílení, Pavel Hönig), 13. a 35. Marek Reithar (2x Jan Mašín), 9. Martin Vlk (Tomáš Pokorný), 30. David Hojda, 30. Jaroslav Bochníček (Jan Mašín), 34. vlastní gól soupeře
Vyloučení: 0:1, bez využití

Ve druhém utkání Olympia zodpovědněji bránila. V průběhu prvního dějství si Kutná Hora vypracovala tříbrankové vedení. I v tomto utkání otevřel skóre Michal Zvelebil. V 9. minutě zvyšoval na 2:0 z hranice brankoviště Martin Vlk. Třetinu uzavřel gólem z trestného střílení Petr Baťa. Ve druhé části se Kutná Hora prosadila na jejím začátku i konci. Na začátku druhé třetiny na 4:0 navýšil Marek Reithar, který se prodral obranou soupeře a střelou k pravé tyči se nemýlil. Přesně 25 vteřin před druhou sirénou na 5:0 upravil střelou na bližší tyč Michal Zvelebil, jenž využil špatného postavení brankáře. Olympia dokázala i v tomto zápase vstřelit pět branek ve třetí periodě. A prosadila se hned po 39 vteřinách hry. Kdy se střelou před hranicí velkého brankoviště trefil Petr Baťa. V šesté minutě Olympia vstřelila další gól po chybě soupeřova brankáře. Výběh brankáře z brankoviště potrestal střelou do odkryté klece David Hojda. Již na 8:0 zvyšoval z brejkové situace forehandovou kličkou Jaroslav Bochníček. Za pomoci soupeře padla devátá branka, a to když Martin Vlk vracel míček před bránu, kde si jej soupeř srazil do vlastní branky. Poslední desátou branku přidal střelou mezi nohy brankáře Lvů Marek Reithar. Vypadalo to, že by mohl kutnohorský brankář Lukáš Nosál, který musel také předvést několik výborných reflexivních zákroků, udržet čisté konto. To mu však pokazilo jedno přečíslení, které hráči Banka využili střelou od mantinelu k pravé tyči. Kutná Hora si po dvou výhrách upevnila první místo v tabulce v PH+SČ třídě mužů.

Hodnocení hrajícího trenéra Jaroslava Bochníčka: "Odehráli jsme dva různé zápasy, nicméně nás může těšit produktivita. Rád bych vyzdvihnul práci celého týmu a poděkoval za předvedený výkon. Zaslouženě jsme vyhráli. Byl to také jeden z posledních turnajů, kdy nás posílili hráči z A-týmu. Pro všechny to bylo malé zpestření a hráčům z Áčka mohu jenom poděkovat. Teď nás čeká měsíční pauza a pak pouze jediné utkání, a to 10. února od 8:00 hod. ve Zruči nad Sázavou proti družstvu z Dobřichovic. Všichni příznivci jsou samozřejmě zváni. Během měsíční pauzy nás také čeká několik přípravných utkání, ve kterých se zaměříme na různé taktické prvky. Vše můžete sledovat na našich webových stránkách: www.khflorbal-cecko.wbs.cz."