Florbalový dorost kutnohorské Olympie dál válí, stále bojuje o čelo tabulky

14. březen 2014, 11:21
(aktualizováno: 14. březen 2014, 16:49)

Kladno - Dorostenci Kutné Hory dál pokračují ve svém tažení druhou ligou. Na dalším turnaji v Kladně opět nezaváhali a stále bojují o čelo tabulky.

SKP Olympia Kutná Hora – DDM Horní Počernice ORKA    4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Na toto kolo druhé dorostenecké ligy Kutnohorští dorazili do Kladna, kde na ně čekaly zápasy po téměř měsíc a půl dlouhé pauze. V prvním ze dvou utkání se na hrací ploše setkali s dorostenci z Horních Počernic. To, že tento zápas byl pro hráče z Kutné Hory prvním zápasem po tak dlouhé pauze, se projevovalo i na vývoji hry. Důkazem je to, že první gól utkání padl do branky Kutnohorských. V tu chvíli si dorostenci z Kutné Hory uvědomili, že jsou na hrací ploše a čeká se od nich dobrý výsledek. První jiskru pro obrat hry zažehl v šesté minutě Sikora, kdy svým vytočením překvapil brankáře z ORKY a jemu nezbylo už nic jiného, než vyndat míček z branky. Bylo vyrovnáno a dorostenci z Kutné Hory věděli, že s tímto výsledkem nemohou být spokojení. To potvrdil v jedenácté minutě Martínek, který po přihrávce od Tvrdíka dokončil akci, jejímž vyústěním byl míček v síťce soupeře. To, že se Kutnohorští začínají probouzet k životu, dal najevo Jiří Schwarz, a to hned v následující minutě. Po přihrávce následovala už jen střela, která zavítala až za záda gólmana z Horních Počernic a zajistila tak dvougólový náskok pro SKP do druhé třetiny. Cíl obrátit utkání byl splněn, ale stále se ještě muselo bojovat. Do druhé třetiny se šlo s tím, že soupeř bude chtít více bojovat, a to se také naplnilo. Již od začátku bylo vidět, že protihráči přitvrdili a podařilo se jim snížit náskok SKP už jen na jeden gól. Atmosféra hry byla opět o něco napjatější. Kutnohorští si uvědomili, že ještě nemají nic vyhraného a proto už nedopustili další selhání na vlastní polovině. Proto hru přesunuli především na polovinu soupeře. Olympia si dokázala vybojovat spoustu míčků a připravit několik šancí, které bohužel neproměnila. Jednogólová druhá třetina byla minulostí a hráči byli připraveni na poslední třetinu utkání. Gólový chtíč dorostenců z Kutné Hory byl vidět na první pohled, to přispělo i tomu, že se hra opět přiostřila. Třetí část pak přinesla několik šancí pro hráče SKP a snaha zvýšit své skóre byla vidět po celou třetinu. Hrálo se o důležitý gól, který by vnesl klid na střídačku Kutnohorských. Čekání bylo dlouhé, ale dorostenci z Kutné Hory nechtěli polevit. Slovo si vzal kapitán týmu z Kutné Hory Jiří Schwarz a po své samostatné akci, která skončila pohledem na pokulující se míček za brankovou čarou soupeře. Tímto zároveň definitivně popravil snahu ORKY vyrovnat skóre, protože gól padl v čase 11:54, tedy šest vteřin před koncem utkání. Tento zápas byl pro hráče z Kutné Hory probuzením do reality, ale i tak si s ním dokázali poradit a zajistili si tak důležité body pro udržení se na předních pozicích tabulky.
Branky (asistence) K. Hory: Sikora (Rowe), Martínek (Tvrdík), 2 x Schwarz J. (Martínek).

SKP Olympia Kutná Hora – AC Sparta Praha B 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Do toho utkán Kutná Hora vstoupila s tím, že musí získat 3 body. V první třetině si vytvářely šance oba týmy. V 6. minutě byl vyloučen hráč Sparty, v přesilové hře několikrát pálil z poloviny hřiště Jiří Schwarz, jenže brankář Sparty byl vždy připraven. Až konečně v  11. minutě se trefil Jiří Vokřál a Kutná Hora vedla 1:0. Šance měla i Sparta, ale všechny akce vychytal skvělý Smítka. Ve druhé třetině v čase 5:27 byl vyloučen hráč Kutné Hory Antonín Tvrdík, tuto přesilovou hru však Sparta nevyužila. V 9. minutě se podařilo Spartě vyrovnat na 1:1. Ve třetí třetině se trefil Ondřej Schwarz krásnou střelou z poloviny hřiště, Sparta se však nechtě vzdát a snažila se vyrovnat. Ke konci utkání byl vyloučen hráč Kutné Hory Ondřej Schwarz. Sparta hrála přesilovku. Trenér Sparty se rozhodl odvolat brankáře, což se jim nevyplatilo a tři vteřiny před koncem Jiří Petrásek upravil stav na konečných 3:1.
Branky (asistence) K. Hory: Vokřál, O. Schwarz (Tvrdík), Petrásek (Bříza)

Sestava K. Hory: Vániš (Orka), Smítka (Sparta) - Tvrdík, Schwarz O. – Bříza, Rowe - Schwarz J., Sikora, Martínek - Petrásek, Kačerovský, Holeček, Vokřál.