5. duben 2015, 17:18
(aktualizováno: 5. duben 2015, 17:23)

Zruč nad Sázavou - Junioři florbalového klubu FBC Kutná Hora v neděli rozehráli nadstavbovou část o postup do extraligy. Narazili na Pardubice, ve druhé dvojici na dvě vítězná utkání bojují Chomutov a Znojmo. Poražené celky z první série si to potom rozdají ještě o třetí postupové místo.

Kutná Hora - Pardubice 4:7 (0:3, 1:1, 3:4)

Bojovně naladění domácí se v první třetině prali i s bouřlivou atmosférou zápasu. Do betonové obrany před první přestávkou proklouznul Štifter, ovšem na gólmana Víška si nepřišel. To už ovšem hosté vedli 3:0 a to ještě gólman Dlouhý vychytal nájezd Foršta.

Druhou třetinu začali domácí velmi ofenzivně. Štifter našel před bránou Martínka, jenže ten Víška překonat nedokázal a místo kutnohorské branky přišel čtvrtý gól Pardubic  - 0:4. Pak se domácí přece jen dočkali, když Štifter vypíchl míček Pilnému a svůj únik úspěšně zakončil. Vstřelená branka nalila do nohou Kutné Hory další energii, Martínek pálil těsně vedle.

Místo očekávaného náporu ve třetí třetině přišly dva slepené góly hostů: Nejprve si Pilný v rychlé akci vyměnil míček s Škeříkem, hned po rozehrání Lagron upravil na 1:6. Mohlo být ještě hůře, ale brankář Dlouhý zlikvidoval trestný nájezd Pilného po faulu Tvrdíka. Pak se Kutnohorští vzepjali k mohutné ofenzívě, která jim přinesla tři branky: Nejprve dvakrát skóroval Štifter, potom sám při brejku připravil gólovou pozici pro Martínka, který ale netrefil. Při přesilovce Kunášek míček přece jen dotlačil do sítě - 4:6. Tři minuty před koncem domácí zkusili hru bez brankáře, jenže prakticky při prvním útoku chybovali a Foršt pečetil vítězství Pardubic gólem do prázdné brány - 4:7.

"Zápas se mi nehodnotí úplně lehce, byli jsme vyrovnaným soupeřem," poznamenal trenér Kutné Hory Jan Třískala. "Bohužel jsme psychicky nezvládli první třetinu, kterou jsme prohráli 0:3," litoval a pokračoval: "I když jsme ve druhé třetině byli jednoznačně lepší, nedokázali jsme dát góly a to nás srazilo. Pardubice využily všechno, co měly. Ještě ale pořád máme šanci, příští víkend pojedeme do Pardubic a určitě se o to popereme." Škoda také dvou slepených gólů, po kterých hosté odskočili na 1:6. "Před třetí třetinou jsem na to kluky upozorňoval, ale bohužel. Obě branky byly jak přes kopírák," uzavřel Jan Třískala.

Branky a asistence: Štifter, Štifter (Martínek), Štifter (Martínek), Kunášek (Martínek) - Pilný (Koubek), Foršt (Koubek), Lagron (Osinek), Škeřík (Koubek), Škeřík (Pilný), Lagron (Piluš), Pilný, Foršt. Rozhodčí: Jan Brak - Tadeáš Provazník. Vyloučení: 2/4. Využití: 1/0. Kutná Hora: Dlouhý, Hetfleisch - Zelený, Tvrdík, Spurný, Bříza, Štifter, Kunášek, Martínek, Rowe, Jedlička, J. Schwarz, Petrásek, Vokřál, Sikora, O. Schwarz. Trenér Jan Třískala. Pardubice: Víšek - Musil, Seiner, Kunt, Foršt, Vlk, Lagron, Slabý, Koubek, Weisser, Škeřík, Pilný, Plachý, Osinek, Žáček, Pinček, Černý, Piluš, Netolický. Trenér Ondřej Lichr.