I ve čtvrtém utkání o postup junioři prohráli a zůstali před branami extraligy

29. duben 2015, 20:37
(aktualizováno: 29. duben 2015, 20:37)

Znojmo - Ke druhému utkání druhého kola play-up o G2 ligu juniorů se vydali kutnohorští florbalisté do Znojma. Po prvním hodně nepovedeném a zaslouženě prohraném zápase museli bezpodmínečně vyhrát, jelikož v systému play-up potřebuje družstvo dva vítězné zápasy, aby postoupilo do nejvyšší soutěže. Zápas se hrál před fantastickou kulisou, kdy Kutná Hora sice byla v menšině, ale rozhodně se její fanoušci neztratili.

Znojmo - Kutná Hora 5:2 (1:1, 1:1, 4:2)

Utkání se hrálo od začátku do konce ve velkém tempu a junioři Kutné Hory se snažili do puntíku plnit stanovené pokyny. První se prosadil soupeř po zaváhání obrany. FBC ovšem nesložilo zbraně, zatlačilo soupeře a nepouštělo ho k jeho hře. To přineslo kýžené ovoce a bylo srovnáno na 1:1. Bohužel další šance zůstaly nevyužity a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá třetina začala v režii kutnohorských florbalistů. Začaly přicházet šance a domácí brankář se musel hodně ohánět. Proto se opět uplatnilo známé sportovní pravidlo „nedáš, dostaneš“. Poté nastaly další krušné chvíle pro Kutnou Horu. Nejprve byl vyloučen Štifter a poté J. Schwarz. Kutnohorští se ovšem semkli, perfektně ubránili obě oslabení a jako třešničku na dortu brankář Dlouhý chytil nařízený nájezd. Na konci druhé třetiny naopak faulovalo Znojmo ve vyložené šanci a Martínek s ledovým klidem svůj nájezd proměnil. A tak se šlo i po druhé třetině do kabin za nerozhodnutého stavu.

Třetí třetina začala strašidelně, nejdříve pro zranění Břízy trenéři hru hostů stáhli pouze na dva útoky. A hned na začátku třetiny během deseti vteřin dokázal soupeř dvakrát skórovat. FBC ovšem nesložil zbraně a brzy zásluhou Martínka snížil. V desáté minutě bylo ještě veseleji, když Kutná Hora srovnala a začínalo se znovu. Bohužel junioři další šance neproměnili a tak se opět prosadil soupeř. Nakonec Kutná Hora padla a postup do extraligy nevybojovala.

"Na závěr bych chtěl svým hráčům poděkovat, byla to nádherná sezóna a pro Kutnou Horu obrovský úspěch," uzavřel trenér Jan Třískala.

Branky K. Hory: 2x Martínek (Štifter), Jedlička, Štifter. K. Hora: Dlouhý (Hetfleisch) – Tvrdík, Zelený - Spurný, O. Schwarz – Štifter, Kunášek, Martínek - J. Schwarz, Vokřál, Petrásek - Jedlička, Rowe, Bříza.