Junioka florbalového oddílu Olympia Kutná Hora "vybouchla" na domácím turnaji

19. duben 2011, 10:42
(aktualizováno: 19. duben 2011, 10:45)

Zruč nad Sázavou - Ve zručské sportovní hale kutnohorská Olympia pořádala "domácí" turnaj 3. juniorské ligy, který byl předposledním v sezóně. Opět je to smutné připomenutí toho, že florbal v Kutné Hoře nemá svou halu pro pořádání turnajů.

Sestava Olympie: Hála (Benešov), Nosál L. (Střešovice) - Chalupa, Šesták, Sochůrek, Vojtíšek - Kočvara, Jaroš, Havlíček - Rejna, Kunášek, Kubelka, Pešl.

Kutná Hora - Benešov 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Pod vedením staronového trenérského dua Reinerta a Štípka šlo v zápase o vše. O postup do vyšší soutěže. Zápas začal aktivně. Ve 4. minutě se po průniku obránce Rejny prosadil se štěstím Havlíček. Zápas byl vyhecovaný, ale oba týmy trpěly nevyužíváním šancí. Po střele Kubelky míček poskakoval po brankové čáře, ale nikdo ze spoluhráčů ho do branky nedoklepl a benešovský brankář míček chytil.

Ve druhé třetině tempo opadávalo a naší nekoncentrovaností Benešov vyrovnal. Bohužel se nám nevydařila přesilová hra a zbytek třetiny se hrál nepřesný florbal.

Ve třetí třetině byli v krátkém sledu vyloučeni Rejna a Chalupa. Ale Benešov nabízené výhody nevyužil. Poté se Benešovští střelci na rozdíl od Kutnohorských probudili a vstřelili tři góly a přiblížili se postupu, naopak Kutnohorští už nemají šanci postoupit.

Branka K. Hory: Havlíček (Rejna).

Střešovice Boys - Kutná Hora 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Ve druhém zápase Olympia narazila na rezervu Střešovického Tatranu. Vstup do zápasu se jí krutě nevydařil. Nedůrazem celého týmu Kutná Hora rychle prohrávala 0:2. V 7. minutě po přiťuknutí Pešla zavěsil krásnou střelou nejmladší hráč na hřišti Kunášek. Bohužel Kutnohorští se nechali ukolébat a Tatran ihned po buly po rychlé akci opět navýšil vedení. Celý zápas Olympii srážela nedisciplinovaná a nedůrazná hra. Na začátku druhé třetiny první lajna zaspala a soupeř vstřelil další gól do Nosálovy branky. Poté v oslabení utekl Havlíček a v obklíčení dvou protihráčů snížil na 2:4 z pohledu Kutné Hory. Po chvilce byl zbytečně za nesportovní chování vyloučen Havlíček, avšak bránící čtyrka nápor soupeře zvládla. V poslední minutě druhé třetiny po přiťuknutí Kubelky skóroval opět Havlíček.

To bylo ze strany Kutné Hory vše. Tatran ve třetí třetině vsítil ještě dva góly a zápas skončil prohrou Kutné Hory 3:6.

Branky K. Hory: Kunášek (Pešl), Havlíček 2 (první bez asistence, Kubelka).