Junioři bodovali napůl, Wizards podlehli, v parádním zápase naopak porazili FC Bučis

5. únor 2013, 10:48
(aktualizováno: 5. únor 2013, 10:48)

Zruč nad Sázavou - K dalšímu "domácímu" turnaji zajížděli junioři florbalového oddílu SKP Olympia do Zruče nad Sázavou, aby se pokusili obrat soupeře o 6 bodů.

SKP Olympia Kutná Hora - Wizards DDM Praha 10 4:5
K prvnímu utkání nastoupili junioři proti soupeři ze spodních vod tabulky. A tak se čekalo, že získání 3 bodů bude stát v cestě pouze trpělivost.  V první třetině tomu ještě vše nasvědčovalo, kutnohorští byli aktivnější a měli více ze hry, šance se jen valily a první se ujala v 5. minutě, kdy Kareš zakončil po úniku 2 na 1 společně s Pešlem, který mu krásně předložil do prázdné branky. Za minutu však bylo srovnáno a tak se jelo od začátku. V čase 10:39 však Kutná Hora šla opět dovedení, když ve vlastním oslabení utekl „Steve“ – Štifter a zakončil. Poté Olympie měla ještě mnoho příležitostí zvýšit skóre a to jí záhy stálo vítězství. Ve druhé třetině udeřil soupeř, když ve čtvrté minutě srovnal nejprve skóre a o další 3 minuty dokonce vedl. To se však nelíbilo dorostenci Schwarzovi, který vyrovnal na 3:3. Do třetí třetiny šla Olympie s cílem proměnit šance a neudělat další zbytečné chyby, které zdobily celý zápas. Avšak netrvalo dlouho a po další chybě přišel vedoucí gól hostí a tak měli opět chlapci co dělat a tak když si Štifter vyměnil míček s Karešem, ještě naposledy vyrovnal. Poslední slovo však měli Pražané a v přesilovce doklepl poslední hřebíček do rakve hostující kapitán.
Branky K. Hora: Kareš (Pešl); Štifter;  Schwarz (Kareš); Štifter (Kareš). Střely: 39:15. Přesilovky: 3:3.

SKP Olympia Kutná Hora - FC Bučis Team 9:6
Po prvním zápase bylo zřejmé, že se musí něco změnit a proto si hráči tento zápas chtěli hlavně užít, rozvážněji řešit své působení na hřišti a hrát vyrovnaný a divácky atraktivní florbal. Jak již výsledek napovídá, nakonec se jim to podařilo. O tom, že se tým pustil do zápasu v plném nasazení, svědčí fakt, že již před koncem první minuty bylo skóre na ukazateli 1:0. Konkrétně Schwarz svou nechytatelnou střelou, kdy jako zkušený mazák nechal míček sklouznout po čepeli a ten pak zaplul až za gólmana. Na 2:0 zvyšoval Tvrdík, když sám přešel po křídle a trefil odkryté místo. Poté si to nenechal líbit soupeř a na okamžik snížil, za další 3 minuty však opět Olympie – Jahoda po příhrávce Chalupy ve vlastním oslabení dával na 3:1. Kdeže jsou ty časy, kdy se Kutné Hoře ve druhých třetinách nedařily začátky, nejspíše pryč, o tom svědčí fakt, že v čase 0:26 se prosadil Kareš po přihrávce Štiftera. V 5. minutě přišlo snížení, ale o minutu později znovu navýšení na rozdíl dvou branek, kdy po precizní přihrávce Kareše skóroval technickou střelou Rejna. A aby toho nebylo málo, tak o minutu později Schwarz a znovu Štifter po přihrávce Kareše a skóre je 7:3. V poslední minutě ještě Bučis stačili snížit náskok a z přesilovky na 7:4. Cíl do poslední třetiny byl jasný, nepustit toto výborně rozehrané utkaní! A proč čekat, čas 0:29 a standardní situace Rejny, který poslal míček Schwarzovi a ten tak dovršil svůj hattrick a dokázal, že dorostenci nejsou pouze do počtu, ale roste z nich nadějná generace kutnohorského florbalu. Pak přišli minuty plné nervy drásajících situací, avšak skóre se měnilo až v 11. minutě, kdy už ani na tuto střelu, jinak výborně chytající Hetfleisch nedosáhl. O minutu později bylo ještě hůře a skóre již bylo 8:6. Hosté si brali timeout a na Kutné Hoře bylo výsledek pohlídat, a tak i s nutnou dávkou štěstí, uspěli hoši v této zkoušce, když ještě v poslední minutě dokončil práci Zelený. Alespoň 3 cenné body byly doma a soupeř z čela tabulky byl obrán.

Druhý zápas se již musel líbit všem divákům, kteří si našli chvilku na florbal. Kutná Hora dokázala, že umí znovu táhnout za jeden provaz a obětavě se vrhala do každého souboje, oba gólmani předvedli výborné výkony, nehledě na výsledky zápasů a znovu jsme mohli vidět tým, který své soupeře přehrává bojovností, bez které to nikdy nepůjde.

Branky K. Hora: Schwarz 3 (Rejna); Tvrdík, Jahoda (Chalupa); Kareš (Štifter); Rejna (Kareš); Štifter (Kareš); Zelený. Střely: 20:19. Přesilovky: 3:2.

Sestava KH: Dlouhý, Hetfleisch – Tvrdík, Rejna – Listík, Jahoda – Chalupa, Pešl, Zelený – Schwarz, Kareš, Štifter.