Junioři FBC Kutná Hora nestačili na Znojmo, v odvětě se pokusí nastartovat zvrat v sérii

19. duben 2015, 21:05
(aktualizováno: 19. duben 2015, 21:14)

Kutná Hora – První vzájemné utkání druhého kola play up o G2 ligu juniorů sehráli kutnohorští florbalisté proti celku ze Znojma na zimním stadionu v Kutné Hoře. Návštěva 189 diváků viděla prohru domácího celku 4:7. Pro postup do nejvyšší soutěže tak potřebují Kutnohorští dvakrát zvítězit na půdě Znojma!

Kutná Hora – Znojmo 4:7 (1:2, 2:2, 1:3)

Po sedmi minutách hry se domácí dostali do vedení, kdy se prosadil krásnou střelou do horního roku branky Martínek – 1:0. Hosté však ještě v první třetině skóre otočili. Nejdříve se tváří v tvář domácímu gólmanovi Hetfleischovi nemýlil Mašek – 1:1. O minutu později skóroval hostující Zejda – 1:2.

Po třech minutách druhé třetiny hosté odskočili na rozdíl dvou branek. Nicméně Štifter reagoval bleskovým snížením na 2:3. Hosté si však do konce druhé části hry vzali dvoubrankové vedení zpátky.

Třetí třetina pak patřila Znojmu. Sice domácí Martínek svou druhou brankou v zápase opět snížil na 3:4, ovšem hosté dvěma brankami v rozmezí třiceti vteřin odskočili na skóre 3:6. V posledních deseti minutách padlo po jedné brance na obou stranách a utkání tak do vítězného konce dotáhli hosté ze Znojma.

Trenér domácích juniorů Jan Třískala byl po utkání evidentně zklamaný: „Zápas se mi hodnotí velmi těžko. Jsem strašně zklamaný z toho, co jsme předvedli. Myslím si, že kdybychom odevzdali to, co na hřišti předvádíme běžně, tak Znojmo porazíme. S veškerou úctou k soupeři,“ uvedl Jan Třískala

„Bohužel náš výkon nebyl vůbec týmový. Naše hra je postavená je týmovém duchu, obětavosti. To tam dnes nebylo,“ mrzelo Třískalu, který zárověn ocenil fanoušky: „Moc bych jim chtěl poděkovat, byli fantastičtí. Škoda, že jsme nepředvedli odpovídající výkon.“

Odeveta je na programu příští víkend: „Pokusíme se v sobotu v Znojmě vyhrát. Pokud by se nám to povedlo, tak tam zůstáváme, přespíme a v neděli by se hrál rozhodující zápas,“ uzavřel Jan Třískala.

Trenér Znojma Jan Šťastník k zápasu řekl: "Vyrovnané utkání, byl to boj. Domácí hráli velmi dobře a my zase pod své možnosti. Vítězství nic neznamená, musíme se připravit na domácí utkání. Děkuji divákům za atmosféru a domácím za dobře odpořádané utkání,“ řekl.

Branky: 7. Roman Martínek, 19. Ondřej Štifter, 29. Roman Martínek, 36. Ondřej Schwarz - 13. Patrik Mašek, 14. Ondřej Zejda, 19. Michal Částek, 21. Jakub Procházka, 33. Filip Daberger, 34. Patrik Mašek, 45. Filip Daberger; Rozhodčí: Milan Baloun - Lukáš Čížek; Vyloučení: 0:0; Využití: 0:0; Diváků: 189; Zásahy brankářů: Petr Hetfleisch 24 - Jan Kochan 18;

Kutná Hora: Hetfleisch, Zelený, J. Schwarz, Vokřál, Rowe, Štiffer, Petrásek, Kunášek, Spurný, Jedlička, O. Schwarz, Martínek, Tvrdík, Dlouhý. Trenér Jan Třískala.

Znojmo: Hándl, Částek, Procházka, Dvořák, Hlávka, Gallus, Krejčí, Novák, Částek, Ďuriška, Zejda, Mašek, Fišer, Hándl, Křemeček, Šindelář, Kochan, Daberger. Trenér Jan Šťastník.