Junioři FBC Kutná Hora podlehli Pardubicím i podruhé, v neděli vyzvou Znojmo

16. duben 2015, 21:44
(aktualizováno: 16. duben 2015, 21:44)

Pardubice/Kutná Hora - Ke druhému utkání prvního kola play up o G2 ligu juniorů se kutnohorští florbalisté vydali na palubovku Sokola Pardubice. Po prvním prohraném zápase museli bezpodmínečně vyhrát, jelikož v systému play up potřebuje družstvo dva vítězné zápasy, aby postoupilo do nejvyšší soutěže.

Pardubice - Kutná Hora 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Zápas začal ve velkém tempu, nikdo ovšem nechtěl udělat první chybu. Bohužel pro Havíře ztratil Zelený brzy míček na brankovišti a domácí útočník nedal Hetfleischovi šanci, 1:0. A za chvíli bylo ještě hůř. Na dvě minuty byl vyloučen J. Schwarz a hosté museli čelit přesilové hře. Přesilovky Pardubic dělaly Havířům v prvním zápase velké problémy a na začátku druhého se tento fakt bohužel jen potvrdil. Domácí nepotřebovali ani minutu na to, aby svou výhodu přetavili v navýšení vedení. Hra Kutné Hory se po druhém inkasovaném gólu sice zvedla, ale končila na skvělém domácím brankáři Víškovi. Až v čase 12:31 utekl Roman Martínek obraně Sokola a z bezprostřední blízkosti se nemýlil, 2:1.

Druhá třetina začala v režii kutnohorských florbalistů. Začaly přicházet také první šance a domácí brankář se musel ohánět. V největší šanci bohužel nevyužil svůj únik Petrásek a domácí následně trestali. Známé sportovní pravidlo „nedáš, dostaneš“ si kutnohorští prožili na vlastní kůži. Pouze 18 vteřin po této šanci šly Pardubice opět do dvoubrankového vedení.  A pro Havíře bylo zanedlouho ještě hůř. Na pět minut byl vyloučen J. Schwarz, i když šlo o hodně sporné rozhodnutí sudího. Kutnohorští se ovšem semkli a Pardubice se nedostaly do žádné větší šance. Naopak, Štifterovi zabránila ve skórování tyčka domácí svatyně. Na konci 2. třetiny si hráči FBC také vyzkoušeli přesilovku, ovšem ani mohutná podpora kutnohorských fanoušků jim nepomohla ve skórování. Už to vypadalo na nevyužitou početní výhodu a klidný konec druhé části, proti byl ale vyloučený hráč Pardubic. Ihned po vypršení svého trestu naskočil na palubovku, utekl obráncům a prostřelil jinak fantastického Hetfleische, 4:1.

Třetí třetina byla poslední šancí pro hráče Kutné Hory pro pokračování v 1. kole play up. Bohužel, ihned po 28 vteřinách poslední části vstřelili hráči Sokola pátý gól. Za podpory fanoušků, které by mohl závidět nejeden extraligový tým, se ale každý hráč Kutné Hory hnal urputně za změnou skóre. Bohužel, šance končily na domácím brankářovi. I přes nepříznivý stav se kutnohorští snažili, jak nejlépe to šlo, a ve třetí třetině byli lepším týmem. Odměnou byl snižující gól Ondřeje Štiftera. I přes dlouhou hru bez brankáře se hráčům FBC už nepodařilo skórovat, na konci utkání přišla dokonce ještě jedna nepříjemnost. Bříza utrpěl v jednom ze soubojů zranění a příští zápas neodehraje.

Z postupu se radovaly Pardubice, které vyhrály 2:0 na zápasy a míří do G2 ligy juniorů. Kutnohorští se o třetí postupové místo poperou v sérii se Znojmem, první utkání sehrají v neděli 19. dubna od 15.30 hodin za zimním stadionu v Kutné Hoře.

Branky KH: Martínek, Štifter (Martínek). Sestava KH: Hetfleisch, Dlouhý- Tvdík, Zelený, Bříza, Spurný, O. Schwarz- Štifter, Kunášek, Martínek, J. Schwarz, Vokřál, Petrásek, Jedlička, Rowe.

Vzkaz od týmu pro fanoušky: "Byli jste v obou zápasech úžasní, bohužel jsme tentokrát na soupeře nestačili. Všem, kteří nás podporovali, hrozně děkujeme! Ale máme na vás ještě jednu prosbu. V neděli 19. 4. hrajeme o poslední postupové místo na zimním stadionu v Kutné Hoře. Úvod zápasu se připraven na 15:30, naším soupeřem bude TJ Laufen Znojmo. Všichni jste opět srdečně zváni, vaši podporu bychom Vám rádi oplatili výhrou. Takže nezapomeňte, neděle 19. 4. od 15:30 všichni na zimním stadionu v KUTNÉ HOŘE!"