Junioři FBC Kutná Hora vyválčili na kunratické palubovce plný počet bodů

11. prosinec 2014, 22:56
(aktualizováno: 11. prosinec 2014, 22:56)

Kunratice - K dalšímu mistrovskému turnaji letošní sezóny vyrazili kutnohorští junioři do pražských Kunratic. Tam na ně čekal nelehký úkol – získat 6 bodů. Soupeřem jim byli Black Angels a béčko Střešovického Tatranu.

FBC Havíři Kutná Hora – Black Angels 6:5 (3:3, 1:1, 2:1)
Začátek tohoto utkání byl velice hektický. Nejprve po 19 vteřinách hry zafungovala spolupráce Štiftera a Kareše a druhý jmenovaný zakončil rychlou kombinaci do prázdné brány – 1:0. Jakoby to však soupeře ještě více povzbudilo a během dalších 19 vteřin už byl stav 1:2. V dalších minutách byl obraz hry téměř stejný. Hra se přelévala ze strany na stranu a šance střídala šanci. V osmé minutě se ujala spolupráce dvou beků a Bříza srovnal stav na 2:2. Ve 13. minutě dostali Black Angels výhodu přesilové hry. V ní však jako první skórovali kutnohorští. Po dlouhém výhozu z rohu hřiště vstřelil gól v oslabení Kareš – 3:2. V té samé přesilovce však soupeř předvedl pěknou kombinaci a srovnal na 3:3. To bylo z první třetiny vše. Druhá část nebyla tak gólově bohatá jako ta první, ale stále se hrál pohledný florbal ve vysokém tempu. Bohužel začátek se Kutné Hoře příliš nepovedl. V 52. vteřině inkasovala. Ve 3. minutě měl soupeř možnost zvýšit stav při trestném střílení, ale neproměnil. Tu samou možnost měl v 6. minutě na druhé straně Martínek, ale taktéž selhal. Následující přesilovou hru však Kutná Hora využila a srovnala na 4:4. Trefil se Kareš a dokonal tak svůj hattrick. Ve třetí třetině tempo trochu opadlo, protože ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat chybu. V 7. minutě se Black Angels znovu dostali do vedení – 4:5. Naštěstí pro Kutnou Horu trvalo vedení soupeře pouhých 12 vteřin. Na 5:5 srovnal Vokřál po přihrávce od Tvrdíka. Rozuzlení celého utkání přišlo ve 13. minutě, kdy v přesilové hře skóroval Kunášek po nádherném pasu od Martínka – 6:5. Minutu a čtvrt před koncem byl nešťastně vyloučen kutnohorský hráč a Havíře tak čekali perné chvíle. Oslabení však odehráli velice bojovně a nedovolili soupeři vyrovnat.
Branky KH: Kareš 3 (Štifter 2, Tvrdík), Bříza (Spurný), Vokřál (Tvrdík), Kunášek (Martínek).

Tatran Střešovice B – FBC Havíři Kutná Hora 5:6 (0:1, 2:4, 3:1)
Druhý zápas měl být pro Kutnou Horu jasnou záležitostí, opak byl však pravdou. První třetina příliš šancí nepřinesla a hrál se opatrný florbal. První gól tohoto utkání se zrodil až v 11. minutě. Po přihrávce Kareše se trefil Štifter – 0:1. To byl velmi stručný výčet první periody. Druhá třetina byla gólově výrazně bohatší. Jako první se ve druhé třetině trefil Petrásek po přihrávce od Roweho – 0:2. Soupeř však zanedlouho korigoval na 1:2. Na 1:3 pro Kutnou Horu zvyšoval v jedenácté minutě po Štifterově pobídce Kareš. O minutu později Kutná Hora upravila skóre na 1:4 – nádhernou střelou tahem se po přihrávce od Tvrdíka prosadil Jiří Schwarz. O necelou minutu později soupeř znovu korigoval, tentokrát na 2:4. Tečku za druhou třetinou udělal po přihrávce Petráska Adam Rowe 2:5. Kutnohorští vstupovali do závěrečné třetiny s komfortním náskokem, který ještě v první minutě třetí třetiny navýšil Martínek po přihrávce od Zeleného – 2:6. I takto velký náskok Kutná Hora málem prohospodařila. Soupeř se postupným tlakem stále přibližoval Kutné Hoře. V 11. minutě dokonali svoji minisérii vstřelených branek a náskok Kutné Hory byl už pouze jednobrankový. Kutnou Horu tak čekaly těžké chvíle při soupeřově hře bez brankáře. Tlak soupeře ustála a udržela tak stejný výsledek jako v prvním utkání.
Branky KH: Štifter (Kareš), Petrásek (Rowe), Kareš (Štifter), Schwarz J. (Tvrdík), Rowe (Petrásek), Martínek (Zelený).

Sestava KH: Dlouhý (Black Angels), Hetfleisch (Tatran B) – Zelený, Tvrdík, Spurný, Bříza, Schwarz O. – Kunášek, Kareš, Štifter – Schwarz J., Martínek, Jedlička – Petrásek, Vokřál, Rowe.

Kutná Hora tak splnila velice těžký úkol a z dalšího pražského tripu přivezla plný počet šesti bodů.