Junioři kutnohorské Olympie na úvod sezony vyhráli a prohráli

9. říjen 2013, 10:07
(aktualizováno: 9. říjen 2013, 10:07)

Kunratice - Junioři Kutné Hory zajížděli do Kunratic na 1. kolo 2. ligy juniorů skoro v kompletní sestavě, až na Michala Kareše, který posílil Áčko Olympie a nemocného brankáře Dlouhého.

BILLY BOY MLADÁ BOLESLAV B – SKP OLYMPIA KUTNÁ HORA 2:5 (0:3,1:1,1:1)
První utkání Juniorů proti Boleslavi bylo v počátcích zápasu jednoznačně v režii Olympie, kdy hráči Kutné Hory vyčnívali nad soupeři jak fyzicky tak i herně. Protihráči si přivezli mladé hráče ještě z dorostenců a Kutná Hora si s nimi uměla i přes drobné chyby poradit.
Zahajovací branka Olympie na sebe nenechala dlouho čekat, ve 4. minutě po rychlé akci Petráska se Kutná Hora ujala vedení.  Hned poté, minutu nato, se trefil nádhernou střelou z otočky rovnou do horního růžku Vokřál a tyhle „mladé pušky“ opět ukázaly, co v nich je. Další záznamem do zápisu se pyšní Štifter, který po individuální akci zakončil, a rázem Olympie vedla už o tři branky. Po nádherné akci Kunáška, který vyvezl míček až do útočné poloviny, dával Pešlovi přihrávku do jasné gólové šance a poté už junioři utíkali Boleslavi mílovým krokem. Poslední gól vstřelil Štifter po střele Pešla, který dorážel střelu do prázdné branky. Soupeř poté již jen kosmeticky upravil výsledek.
Až na drobné chyby, předvedla Kutná Hora suverénní výkon, kterým úspěšně vkročila do začátku sezóny.
Branky KH: Petrásek, Vokřál (Petrásek), 2x Štifter (Pešl), Pešl (Kunášek)

SKP OLYMPIA KUTNÁ HORA – TJ Sokol Královské Vinohrady 1:7 (0:3, 1:1, 0:3)
Po pauze a odpočinku šli hráči na hřiště s jasným cílem obrat o body jednoho z favoritů soutěže. Tento cíl byl pak po chvíli zapomenut, protože po strašidelných sedmi minutách již Olympia prohrávala 0:3. Následoval logicky time-out a těžké „mytí hlav“, po kterém se hra vyrovnala, a hráči začali plnit pokyny trenérů, které dostali na začátku zápasu. Oba týmy se dostávaly do šancí. Gól však opět padl za Hetfleischova záda po neuvěřitelné hrubce Kunáška. Olympie chvíli na to odpověděla, když Ondřej Štifter proměnil jednu z mnoha šancí Kutné Hory. Druhá třetina byla dále velmi vyrovnaná, ale žádný další gól už nepadl.
Třetí třetina se hrála rovněž ve vyrovnaném tempu, ale hra se pomalu přelévala ve prospěch Vinohrad, které do konce zápasu skórovaly ještě třikrát. Zápas tak skončil za stavu 1:7.
Branka KH: Štifter (Pešl)

Sestava Olympie: Hetfleisch – Listík (C), Zelený - Tvrdík, Schwarz J. -  Kunášek, Štifter, Pešl -  Vokřál, Petrásek, Rowe – Martínek, Korel, Spurný