Junioři Olympie na "domácí" palubovce ve Zruči nad Sázavou stoprocentní

23. říjen 2013, 21:20
(aktualizováno: 23. říjen 2013, 21:20)

Zruč nad Sázavou - Junioři Kutné Hory hostili ve sportovní hale ve Zruči nad Sázavou 2. kolo florbalové 2. ligy juniorů. Znovu se sešli téměř v nejsilnější sestavě, chyběl jen zraněný Vokřál. Cíl byl jasný - získat 6 bodů.

SKP OLYMPIA KUTNÁ HORA – FBC START98 KUNRATICE 8:3 (3:2,3:0,2:1)
Začátek utkání nebyl pro juniory příliš ideální. Ve 4. minutě se soupeř dostal do vedení. Poté se ovšem Kutná Hora dostala do tempa a dostavily se i góly. První gól obstaral v 9. minutě sváteční střelec Pešl. Další dvě trefy přidal v 10. a 13. minutě Kareš. Odpověď soupeře na sebe nenechala dlouho čekat a po necelé minutě bylo skóre 3:2. Zápas byl tak po první třetině téměř vyrovnaný.

Druhou třetinu junioři Kutné Hory odehráli velice slušně. V 6. minutě střelil svou první branku v zápase Štifter, který utekl soupeřově obraně ve vlastním oslabení. V 8. minutě dorazil Listíkovu střelu Kareš a dokonal tak svůj hattrick. Poslední slovo ve druhé třetině si vzal znovu Kareš a upravil skóre na 6:2.

Poslední třetina začala náporem soupeře, který se snažil s utkáním něco udělat. Vyústěním toho byl ve 4. minutě gól na 6:3. To však bylo ze strany Kunratic vše. V 10. minutě dal svůj druhý gól v zápase Štifter. Poslední slovo si vzal kapitán Listík a upravil konečné skóre na 8:3.

Branky Kutné Hory: Pešl (Štifter), Kareš (Bříza), Kareš (Petrásek), Štifter (Bříza), Kareš (Listík), Kareš, Štifter (Korel), Listík (Kunášek)

TATRAN STŘEŠOVICE B-BOYS – SKP OLYMPIA KUTNÁ HORA 3:14 (2:4,1:5,0:5)
Po jednozápasové pauze vyrazili kutnohorští junioři vstříc druhému vítězství. Začátek utkání byl od obou soupeřů celkem „ospalý“ a ve znamení čekání na soupeře. První branku utkání zaznamenal ve 3. minutě po výborné „černé“ práci Petráska na polovině Tatranu Kareš. Utkání tak nabralo na obrátkách. Ve 4. minutě přidal druhou branku Olympie Listík po asistenci Pešla. Dvoubrankový náskok Kutné Hory trval pouze dvě minuty. V 6. minutě soupeř snížil na 1:2. Další slovo si však v 9. minutě vzal kutnohorský Petrásek, který zvýšil na 1:3. V 13. minutě dostal možnost na zvýšení skóre Štifter, ale trestné střílení neproměnil. To ho nemuselo moc mrzet, protože v následné přesilovce vstřelil gól Bříza. Cílem Olympie bylo dohrát třetinu v klidu. To se nepodařilo a soupeř v poslední minutě první třetiny snížil na 2:4.

Druhá třetina začala opět náporem Olympie. Ve 3. minutě vstřelil gól Martínek a konečně tak protrhl svojí střeleckou smůlu – 2:5. Ve stejné minutě následně soupeř snížil na 3:5. To bylo od Tatranu po střelecké stránce všechno. V 6. minutě upravil na 3:6 Pešl po nahrávce Kunáška. V 10. minutě se prosadil Tvrdík a skóre bylo 3:7. V 11. minutě utekla Olympie soupeři definitivně, když v rozmezí jedenácti vteřin vstřelili góly Kareš a Rowe.

Závěrečná třetina byla zcela v režii Kutné Hory. Jubilejní desátý gól Olympie vsítil v 5. minutě po nahrávce Pešla Štifter. Další gól vstřelil opět Štifter a dokonal tak svůj hattrick. V rozmezí 6. a 7. minuty přidali další branky Martínek a Pešl. Nakonec zazářilo trio Martínek, Kareš a Rowe, kdy posledně jmenovaný zakončil nádhernou akci na jeden dotyk a upravil tak konečné skóre na 3:14.

Branky Kutné Hory: Kareš (Petrásek), Listík (Pešl), Petrásek (Bříza), Bříza (Kareš), Martínek (Rowe), Pešl (Kunášek), Tvrdík (Štifter), Kareš (Petrásek), Rowe (Bříza), Štifter (Pešl), Štifter (Kunášek), Martínek (Kareš), Pešl (Štifter), Rowe (Kareš)

Sestava Kutné Hory: Dlouhý (Hetlfleisch) – Listík (C), Spurný – Bříza, Tvrdík – Zelený, Korel – Štifter, Kunášek, Pešl – Petrásek, Schwarz, Kareš – Rowe, Martínek