Junioři Olympie nezačali příliš šťastně, z prvního turnaje se vrátili bez bodu

4. říjen 2010, 17:28
(aktualizováno: 5. říjen 2010, 15:16)

Kutná Hora - Posledním týmem z družstev SKP Olympia Kutná Hora, který zasáhl do bojů o mistrovské body, byli junioři, kteří hájí barvy Kutné Hory ve třetí lize. Na první turnaj odjeli do Prahy na Barrandov. Vykročení do soutěže to nebylo zrovna šťastné, protože ze dvou zápasů si odvezli domů nula bodů.

SKP Olympia KH – AC Sparta Praha B 4:5 (3:2, 0:2, 1:1)

Do prvního zápasu Olympia vstoupila ospale a neodpovědně.  Hned v 1. minutě jí za to Sparta potrestala a brankář Nosál inkasoval poprvé. Poté se iniciativy chopili Kutnohorští a hlavně první řada se starala o pořádný závar před brankou Sparty, nakonec první branku vstřelil Kareš po nezištné přihrávce Pešla. Ovšem Olympia se opět nechali ukolébat a Sparta za necelou minutu opět vedla 1:2. Naštěstí útočník Kareš prokázal svou pohotovost a po příhře Kociána bleskově srovnával na 2:2. Do konce první třetiny se ještě prosadil Havlíček, který dorazil bekhendovou střelu Duse a poslal Kutnou Horu poprvé a naposledy v zápase do vedení.

Druhá třetina byla obrazem zmaru, kdy Kutná Hora nemohla z nespočtu šancí přidat další gól, a to ani v přesilové hře pět na tři. A tak přišel zákonitě trest na druhé straně, kdy Sparta z minima vytěžila maximum a nejen, že srovnávala stav, přidala další branku a ujala se vedení. Nutno podotknout, že při obou gólech se musel brankář Nosál pod maskou červenat.

Do třetí třetiny Kutná Hora nasatoupikla s chutí výsledek otočit a již s brankářem Hálou v brance. Bohužel ji opět sráží vlastní chyba v obraně, kdy Šesták fauloval a bylo z toho trestné střílení. Hráč Sparty ovšem na Hálu nevyzraje. Bohužel v oslabení je již Hála na střelu do šibenice krátký 3:5. Poté se opět opakoval obraz druhé třetiny, kdy Olympie Spartu svírala na její půlce, ale bez gólového efektu. Nakonec se přece jen prosadil výborně hrající Pešl a dal Olympii ještě naději 4:5. To bylo bohužel ze strany Kutné Hory vše a k vyrovnání jí, nepomohla již ani hra bez brankáře.

Branky K. Hory: Kareš 2 (na první Pešl na druhou Kocián), Havlíček, Pešl.

SKP Olympia KH - S – Garda SSK Future C 3:7 (2:2, 0:2, 1:3)

Do druhého zápasu Kutnohorští vtrhli jako uragán a střelec Kareš dokázal své kvality 1:0. Další zásah přidal minutu poté opět Kareš  2:0 po přihrávce Šestáka. Poté se konečně osmělili i hráči pražského celku a ukázali své kvality, ale brankář Hála Olympii zatím držel. Až po hrubé chybě obranné dvojice Šesták, Chalupa se tým Future prosadil 2:1. Aby toho nebylo málo, vzápětí Future vyrovnal po akci zpoza branky 2:2. Ovšem hráči Olympie neměli po této brance čisté svědomí, protože přesně na tuto variantu byli před zápasem trenéry upozorňováni.

Ve druhé třetině byl k vidění rychlý florbal na obě strany, ale Future ukázal svou sílu a zvyšil do konce třetiny na  2:4. Třetí třetina začala pro Kutnou Horu dobře a Kareš završil hattrick 3:4. Poté bohužel hráči Olympie dvakrát špatně střídali a Future přesilovky trestalo - 3:6. Nakonec se prosadil opět Future a to opět po nacvičené akci zpoza branky 3:7.

Branky K. Hory: Kareš 3 (první bez asist., na druhou Šesták, na třetí Sochůrek).

Sestava K. Hory: Hála (L. Nosál) - Rejna, Sochůrek (C) - Chalupa, Šesták (Jahoda) - Kareš, Kocián, Pešl - Jaroš, Dus, Havlíček - J. Nosál, Listík, Kočvara. Trenéři Martin Reinert a Jan Třískala.