Junioři Olympie papírově silnějšímu soupeři vzdorovali až do poslední minuty

3. říjen 2012, 07:03
(aktualizováno: 3. říjen 2012, 07:54)

Benešov - V sobotu kutnohorští junioři sehráli další kolo florbalové ligové soutěže, které se tentokrát konalo v Benešově. Tým Kutné Hory se utkal se soupeři Viking Group Kobylisy a Black Angels.

SKP Olympia Kutná Hora - Viking Group TJ Sokol Kobylisy  5:3 (4:1, 0:1, 1:1)
Vyloučení 0:1, bez využití
Branky a nahrávky Kutné Hory:  4. Kareš (Rejna), 10. Kočvara (Schwarz), 12. Schwarz (Jahoda),
13. Kareš (Tvrdík), 44. Kareš (Kunášek)

Ve čtvrté minutě první třetiny otevíral skoré po výborné akci Kareš za asistence Rejny. Poté začali junioři tlačit na soupeře a dokázali ho na delší dobu udržet v jeho obrané polovině, z čehož také vytěžili další gól. Bohužel po vstřelené brance se povedlo hráči z Kobylis projít kolem hráčů Olympie a zmenšit tak bodový náskok Kutné Hory na 2:1. To však junioři za krátkou dobu napravili a do druhé třetiny vstupovali již s třígólovým náskokem.

Druhá třetina se odehrála velice vyrovnaně, ale na konci třetiny po chybě obránce soupeř vstřeleným gólem opět snížil náskok Kutné Hory.
Ve třetí třetině měli junioři oproti soupeři celkem navrch, přesto hráči Kobylis dali ještě jednu branku. Junioři však v poslední chvíli zápasu zabojovali a pouhých šest vteřin před koncem zápasu dokázal Kareš zvýšit vítězství na konečných 5:3.

Black Angels - SKP Olympia Kutná Hora 7:5 (2:1, 4:2, 1:2)
Vyloučení 1:2, využito domácími
Branky a nahrávky Kutné Hory:  6. Pešl (Rejna), 19. Kunášek (Pešl), 26. Kunášek (Chalupa),
30. Jahoda (Kočvara), 43. Schwarz (Chalupa)

Druhý zápas sehrála Kutná Hora s papírově lepším týmem Black Angels, toho se však junioři nezalekli. Začátek první třetiny junioři zaspali a po několika vteřinách po začátku dal soupeř první branku. Rychlé branky se však junioři nezalekli a dokázali si vytvořit taky několik hezkých šancí, které však nebyly proměněny. Pak následoval druhý gól od soupeře. To však dokázalo Kutnohorské florbalisty nastartovat a v zápětí vstřelil první branku po tvrdém souboji v brankovišti Tomáš Pešl.

Druhá třetina nezačala pro juniory o nic lépe než první. Soupeř dokázal navýšit skoré o další dva góly. Kutná Hora se do zápasu vložila velice vyrovnanou hrou a tlakem na soupeře, která byla následně zužitkována gólem a po šesti minutách dalším. Soupeř ale opět začal bodovat a tak druhá třetina končila výsledkem 6:2.

Ve třetí třetině junioři pokračovali v tlaku a po několika sekundách od začátku vstřelili branku. Kutná Hora se prosazovala pěknými střelami, ty však na neštěstí končili většinou za bránou nebo v rukách gólmana. Dlouhý boj Kutná Hora bohužel nedokázala otočit ve svůj prospěch a tak zápas skončil 7:5.

K. Hora: Dlouhý (Hetfleisch) – Rejna, Tvrdík – Jahoda, Chalupa – Kareš, Kunášek, Pešl – Kočvara, Kocian, J. Schwarz.