Junioři Olympie si řádně zastříleli, konto soupeřů zatížili sedmnácti brankami

17. březen 2014, 21:52
(aktualizováno: 17. březen 2014, 21:52)

Praha - Na poslední letošní turnaj pro juniorskou kategorii kutnohorští florbalisté odjeli na pražskou Děkanku. Hrálo se o důležité body a zároveň o historicky nejlepší postavení ve druhé lize.

SKP Olympia Kutná Hora – FBŠ Bohemians B 7:7 (1:3,3:3,3:1)
První utkání začalo svižně, oba sousedi v tabulce chtěli vyhrát. Jenže první třetina byla jasně v rukách Bohemians. Kutná Hora hlavně v obraně působila hodně rozpačitě a soupeř chyby tvrdě trestal. Po první třetině byl stav 1:3 v neprospěch Olympie a to toho ještě brankář Dlouhý spoustu chytil.

Druhá třetina začala náporem Kutné Hory, ale přesnější mušku měl opět soupeř a Olympia po pěti minutách druhé části vypadala jako boxer před poslední ránou. Bohemians vedli již 6:2 a jasně kráčeli za vítězstvím. Po šesté brance proběhla na lavičce velmi důrazná domluva a stažení hry pouze na dvě formace. Tento tah Kutné Hoře pomohl a v podstatě juniorka vstala z popela. Do konce druhé třetiny se podařilo pěknými akcemi rozebírat obranu pražanů jako lego. Na tabuli najednou svítil nadějný výsledek pro třetí třetinu 4:6 v neprospěch Olympie.

Třetí třetina krásně navázala na konec předchozí. Kutná Hora dále přitápěla pod kotlem a postupně ukrajovala z náskoku Bohemians. Brzy bylo vyrovnáno a zápas v podstatě začínal od začátku. Olympia se dále tlačila do útoku a její hlad po vítězství byl patrný, Bohemians hrozili z rychlých a nebezpečných protiútoků, jenže naráželi na neprůstřelnou zeď jménem Dlouhý. Tři minuty před koncem sehráli junioři perfektně přesilovou hru a ze stavu 2:6, otočili na 7:6 ve svůj prospěch.
Bohužel v předposlední minutě se naposledy prosadil i soupeř a celé utkání tak skončilo remízou.
Branky K. Hory: Kunášek 2 (J. Schwarz), Kareš (Pešl), J. Schwarz 2 (Kareš, Martínek), Pešl, Kareš, Martínek, Štifter (Martínek).

SKP Olympia Kutná Hora - FBC Start98 Kunratice 10:2 (3:0, 2:0, 5:2)
Do posledního zápasu sezóny nastoupila Olympia proti poslednímu týmu tabulky. Cíl byl jasný, získat tři body a zároveň si vychutnat poslední zápas. Hrálo se v pohodovém tempu a míček držela jasně Olympia. Na začátku zápasu se blýskl dvěma góly Adam Rowe a do konce třetiny ještě navýšil J. Schwarz – 3:0.

Druhá třetina se odehrála podobně jako ta první, Olympia kontrolovala jasně hru a soupeř se pouze bránil. I přes dvě neproměněné přesilovky a nájezd kapitána Listíka však Olympie dokázala navýšit po druhé třetině na 5:0.

Psala se třetí třetina a soupeř poprvé skóroval a snížil na 5:1. Kutná Hora ihned odpověděla proměněnou přesilovkou a následným nájezdem Tomáše Pešla, který jej s přehledem proměnil. Skóre narůstalo na 7:1. Následně Olympie proměnila další přesilovou hru a o minutu později přidala další gól. Soupeř už dokázal snížit pouze na 9:2. V poslední minutě však rozvlnil síťku bojovník Vokřál a upravil na konečných 10:2.

Junioři se tak dostali na páté místo tabulky, což je nejlepší výsledek v této kategorii ve 2. lize. Musí ovšem ještě čekat, jak dopadne poslední turnaj, na kterém již nestartují, a když dopadne vše dle papírových předpokladů, páté místo by si měli udržet.
Branky K. Hory: Rowe 2 (O. Schwarz), J. Schwarz, Vokřál 2 (Petrásek), Kunášek (Štifter), Kareš 2 (Štifter, Rowe), Pešl, Petrásek (Kareš).

Sestava Kutné Hory: Dlouhý Jaroslav (G) – Listík Petr, Zelený Martin – Tvrdík Antonín, Bříza Stanislav - Kunášek Daniel, Štifter Ondřej, Pešl Tomáš - Vokřál Jiří, Petrásek Jiří, Rowe Adam - Schwarz Jiří, Schwarz Ondřej, Spurný Ondřej - Martínek Roman, Kareš Michal.