Junioři Olympie už nemají udržení ve druhé lize ve svých rukou

20. březen 2013, 07:04
(aktualizováno: 20. březen 2013, 07:04)

Radlice - Juniorští florbalisté SKP Olympia Kutná Hora odehráli své dva poslední zápasy v sezóně. Před tímto turnajem juniorka okupovala sedmé místo v tabulce a přijela do Radlic s jasným cílem. Pohlídat si umístění v tabulce, aby se vyhnula případnému pádu na nižší příčky, které hrozí sestupem do nižší soutěže.

SKP Olympia Kutná Hora – FbC Panthers 3:7 (1:2, 2:1, 0:4)
Kutná Hora: Hetfleisch Petr, Dlouhý Jaroslav – Zelený Martin, Listík Petr, Rejna Václav, Jahoda Milan, Rowe Adam, Tvrdík Antonín – Pešl Tomáš, Chalupa Josef, Schwarz Jiří, Stifter Ondřej, Kunášek Daniel, Kareš Michal

Utkání bylo v první třetině vyrovnané, ale byli to hráči Kutné Hory, kdo ve 2. minutě zápasu otevřeli skóre utkání. Svojí nekompromisní "pumelicí" do šibenice se trefil Jahoda Milan. Bohužel ve 13. minutě bylo proti Kutné Hoře odpískáno diskutabilní trestné střílení, které hosté proměnili. Na začátku druhé třetiny junioři rychle inkasovali, kdy hráč Lubenský Matěj strhnul vedení na stranu Panthers. Junioři se rychle oklepali, začali postupně přehrávat soupeře, který měl několik málo šancí, ale ty sebejistě kryl gólman Hetfleisch Petr. Ke konci druhé třetiny tlak juniorky vyvrcholil, když ve 12. minutě po závaru před bránou soupeře, o který se postaral Kareš Michal, bylo odpískáno trestné střílení. Nájezdu se ujal kapitán Kutné Hory Rejna Václav, který ukázal své největší přednosti. Chladnou hlavu a rychlé ruce a doslova „vymíchal“ gólmana hostí a snížil na rozdíl jedné branky a ke konci druhé třetiny ten samý hráč vyrovnal na 3:3. Ve třetí třetině se hosté ujali vedení 3:4. Hráči Kutné Hory nemohli na nic čekat, a proto se tlačili za vyrovnáním. Ovšem v 7. minutě odpískali rozhodčí v rychlém sledu dvě standardní situace z velice dobré vzdálenosti a soupeř toho využil a do konce zápasu jej kontroloval a ke konci ještě vsítil jednu branku a uzavřel skóre na konečných 3:7.

FbŠ Bohemians B - SKP Olympia Kutná Hora 6:3 (2:0, 0:3, 4:0)
Kutná Hora: Dlouhý Jaroslav, Hetfleisch Petr – Zelený Martin, Listík Petr, Jahoda Milan, Rowe Adam, Tvrdík Antonín – Pešl Tomáš, Schwarz Jiří, Stifter Ondřej, Kunášek Daniel, Kareš Michal

V tomto zápase šlo Kutné Hoře doslova o všechno. Pokud hráči juniorky chtěli mít udržení v soutěži ve svých rukách, museli v zápase soupeře porazit. O důležitosti utkání bylo jasno již při rozcvičení, kdy na hrací ploše bylo k vidění 19 hráčů Bohemians. Bohužel první třetina hráčům Kutné Hory nevyšla a prohráli ji 2:0. Druhou třetinu začala juniorka přesilovou hrou a přesně jednu sekundu před koncem oslabení domácích se prosadil hráč Listík Petr po pěkné kombinaci s Karešem Michalem a snížil na 1:2. Opět jako v minulém zápase bylo juniorka ve druhé třetině lepším týmem a v 5. minutě Stifter Ondřej obehrál dva protihráče a následně nahrál Karešovi Michalovi, který byl sám před bránou a ten měl už úkol jednoduchý 2:2. Junioři se dál tlačili do zakončení a v končící 7. minutě kapitán Jahoda Milan prostřelil vše, co mu stálo v cestě a juniorka otočila skóre na 2:3. Hráči Bohemians si ke konci třetiny začali vytvářet šance, ale Kutná Hora v této sezoně měla skvělé brankáře a Dlouhý Jaroslav všechny ve druhé třetině pokryl. Nástup do třetí třetiny junioři trestuhodně zaspali a v první minutě si lehce nechali vsítit dvě branky a soupeř rázem vedl 4:3. V tu chvíli se ukázala početní převaha soupeře a juniorům začali ubývat síly a do konce zápasu obdrželi ještě dvě branky. Zápas skončil 6:3 a junioři boj o setrvání ve 2. lize nezvládli a sestup nemají ve svých rukou. Musejí si počkat na výsledky ostatních soupeřů.