11. prosinec 2012, 07:03
(aktualizováno: 11. prosinec 2012, 07:03)

Praha - V neděli 9. prosince 2012 se kutnohorská juniorka vydala na cestu směrem pražské Kobylisy, aby se tam utkala s Tatranem a tamními florbalisty Kobylis.

SKP Olympia Kutná Hora - Tatran Střešovice B 8:4 (5:0; 1:4; 2:0)
V prvním utkání se Olympie utkala s pražským Tatranem a průběh zápasu byl dosti nepředvídatelný. V první třetině, která byla zcela ve znamení koudelníků z Kutné Hory, kteří vlétli s odhodláním získat 3 body, a již v 5 minutě se ze středu do růžku branky trefil Rejna. Za 3 minuty se po dobře sehrané přesilovce trefil Kocián po přihrávce Kareše, ve 12 minutě se krásně na střed vytočil Schwarz a svou typickou střelou zvýšil skóre. Ve 14. minutě již Olympie vedla 4:0, po přihrávce Kociána se trefil Chalupa. Z další akce, kdy Rejna našel přes celé hřiště Kareše, ještě gól nepadl, druhý jmenovaný měl pak příležitost z trestného střílení, a když ani tato možnost nevyšla, v následující přesilovce už Kocián na 5:0 zvýšil a uzavřel tak gólový příděl 1. třetiny. Nebyla by to Olympie, kdyby si 2. třetinu pohlídala, a hned z prvního střídání inkasovala. V páté minutě padl další gól tentokrát ze strany SKP konkrétně Chalupa po přihrávce Kočvary. Odpověď přišla již za 19 vteřin a další gól ještě o 17 vteřin později tudíž již bylo skóre 6:3. Smolnou třetinu uzavřel v 10. minutě ještě gólem hostující hráč a tak se končilo za stavu 6:4. S vidinou a chtíčem zisku 3 bodů šli junioři do třetí třetiny se slovy, že už si tento zápas nenechají vzít a v páté minutě tomu tak vážně bylo, kdy se po několika předchozích šancích prosadil dorostenec Martínek po přihrávce Kociána a vzápětí Rejna, který měl v úvodu utkání první slovo, měl na závěr také slovo poslední a po přihrávce Pešla, který skvěle vybojoval míček, zvýšil na konečných 8:4 pro Kutnou Horu. Nutno říci, že ve všech třetinách tým podržel výborně chytající Dlouhý, který byl krátký pouze na 4 střely a pomohl tak k vítězství Olympie.
Branky KH: Chalupa 2 (Kocián, Kočvara); Rejna 2 (Pešl); Kocián 2 (Kareš, Schwarz); Martínek (Kocián); Schwarz (Kočvara).
Vyloučení: 0:3
Využití: 2:0
Střely: 25:18

Viking Group TJ Sokol Kobylisy - SKP Olympia Kutná Hora 3:4 (0:2; 0:2; 3:0)
V druhém zápase se Olympie střetla z pořádajícího týmem, tedy týmem Kobylis. Čekal se vyrovnaný zápas, který nakonec výsledkově tak i dopadl. V první třetině nenaznačovalo nic tomu, že by se mělo jednat o vyrovnané utkání, jelikož junioři Olympie drželi utkání pevně ve svých rukou a od začátku se tlačili za vítězstvím. O tom, že se tomu vážně tak dělo, svědčí fakt, že v sedmé minutě Olympie, i když ve čtyřech, vsítila první branku, a to Kunášek po přihrávce Pešla. Ve 14. minutě se druhý jmenovaný prosadil také gólově a to po přihrávce Kareše. Z první třetiny tedy vše a šlo se do té druhé s cílem, aby nedopadla tak jako v předchozím zápase. Tento cíl se povedlo naplnit a ještě vteřinu před koncem první minuty se trefil Schwarz po přihrávce Kociána. Celou třetinu šance střídala šanci a Kutná Hora jich zbytečně několik zahodila, oproti tomu Kobylisům dělal problém výborný Hetfleisch. A když již se na skóre 3:0 nemohli dívat Rejna s Kunáškem, rozehráli standardní situaci, po které Rejna měl jednoduchý úkol a do odkryté branky zvýšil na 4:0 pro Olympii. V psychické i herní pohodě se měla nést i poslední třetina tohoto utkání a dlouho tomu tak i bylo, avšak v 5. minutě přišlo snížení na 4:1. Minuta zklamání přišla nečekaně, a to minuta osmá, kdy se soupeř dostal na rozdíl jediné branky a najednou bylo znovu o co hrát. I přes problémy se Olympia dokázala zvednout, dovést zápas do vítězného konce a konečně naplnit bodový přísun na 100 %.
Branky KH: Kunášek (Pešl); Pešl (Kareš); Schwarz (Kocián); Rejna (Kunášek)
Vyloučení: 1:2