Kutná Hora chvátá za záchranou v divizi, další body přidala na hřišti posledního celku tabulky

8. únor 2015, 20:41
(aktualizováno: 8. únor 2015, 20:42)

Praha - Florbalisté mužského A týmu FBC Kutná Hora sehráli zápas 17. kola divize. Tentokrát zavítali na palubovku posledního celku tabulky - FBC Start98 B.

Soupiska Kutné Hory: Bochníček Bohuslav (Dlouhý Jaroslav) – Reithar Marek, Vaňáč Radek – Mašín Jan, Reinert Tomáš – Kareš Jan, Bochníček Štěpán, Procházka Vojtěch – Jurka Petr, Chalupa Josef, Dus Jan – Pešl Tomáš, Štifter Ondřej, Kunášek Daniel, Schwarz Jiří, Jedlička Jakub – Blahník Martin.

FBC Start98 B x FBC Kutná Hora 3:7 (1:0, 1:6, 1:1)
Branky KH: 21. Procházka (Bochníček Š.), 30. Jurka (Štifter), 31. Bochníček Š. (Procházka), 32. Jurka (Dus), 35. Procházka (Bochníček Š.), 38. Jurka (Procházka), 54. Štifter. Vyloučení: 3:2, využití: 0:2.

Do zápasu šli hosté v roli mírného papírového favorita. V první části však ani jeden z týmů nedokázal vyprodukovat něco zásadního. Doménou první periody tak byly výkony brankářů.  Bezbrankovou část odmítl obránce hostů Mašín, vzpomínající na fotbalovou kariéru, nohou poslal míček do vlastní branky.

Do druhé třetiny vlétli hosté i s Vaňáčem, jenž nestihl úvod zápasu. Ihned v jejím úvodu se zapojil do první gólové akce, kdy souhru celé formace zakončil velmi aktivní Procházka. V polovině zápasu přišlo na lámání chleba a hosté zasadili direkt, ze kterého se domácí jen těžce vzpamatovávali. Pětigólovou osmiminutovku načal Jurka brankou z přesilové hry. V trendu pak pokračoval Š. Bochníček, jenž si počkal na přihrávku Procházky a z první skóroval. Svou druhou branku v zápase přidal střelou pod ruku brankáře Jurka. I když domácí korigovali, tak o chvilku později skóroval Procházka, který vytáhl ze svého repertoáru jedno z dalších efektivních freestylových zakončení. A famózní třetinu uzavřel hattrickovým zápisem Jurka, gólem z početní výhody.

V pohodě hrající Kutná Hora vstoupila do třetí části s čtyřbrankovým vedením a i nadále se drala do zakončení. Sedmou branku ale přidala až necelých sedmi minut před koncem, a to zásluhou Štiftera. Domácí dostali možnost zahrávat trestné střílení, se kterým úspěšně naložili. Proměněným nájezdem domácí pouze provedli kosmetickou úpravu skóre. Kutná Hora vyhrála po výměně trenérů počtvrté v řadě a úspěšně nakročila k záchraně v divizi.