Kutnohorské áčko zahájí novou florbalovou sezonu domácím zápasem na Klimešce!

3. září 2020, 07:52

Kutná Hora - Tým mužského áčka florbalového oddílu FBC Kutná Hora odehráli o posledním srpnovém víkendu domácí přípravný turnaj před startem nového ročníku Divize. Ve skupině narazili na účastníka Národní ligy a poměřili síly s dalšími dvěma divizními celky.

SKUPINA:

Florbal Náchod x FBC Kutná Hora 4:2
S celkem z Národní ligy Kutnohorští dlouho drželi krok a první třetina skončila poměrem 0:0. Hrál se kvalitní rychlý florbal se šancemi na obou stranách. Ráz zápasu dala neoblíbená druhá třetina pro domácí celek, ve které inkasovali všechny branky soupeře a do třetí třetiny se vstupovalo již velmi těžko. Nakonec se ještě podařilo korigovat skóre alespoň na rozdíl dvou branek, ale to bylo ze strany KH vše.

Prague Tigers x FBC Kutná Hora 4:5
O poznání lepším výsledkem se tým FBC prezentoval ve druhém střetnutí proti Prague Tigers. Hrál klidnější, rozvážnější florbal, netvořil tolik chyb při rozehrávkách a podařilo se mu i solidně zakončovat. Tradiční výpadek si však ve třetí třetině neodpustil, a tak skóre z 2:5 došlo až na 4:5. Závěrečný tlak však Havíři ustáli a mohli se tak radovat nejen z první výhry na turnaji, ale i první výhry nad Prague Tigers.

FbC Písek x FBC Kutná Hora 1:4
Proti diviznímu nováčkovi se KH dařilo nejvíce a i přes tvrdší hru a šance na obou stranách to byli právě domácí, kteří dávali branky a celkově si hlídali vývoj utkání. Druhá výhra na turnaji zajistila druhé místo ve skupině a přisoudila soupeře pro boj o třetí místo - BUTCHIS.

O 3. místo:

BUTCHIS x FBC Kutná Hora 11:2
Že se nebude jednat o jednoduchého soupeře, napovídaly již papírové předpoklady a umístění týmů v jednotlivých ligách. BUTCHIS vstoupili do zápasu ve velkém stylu a postupně navyšovali svůj náskok až do devítibrankového náskoku. Kutnohořané hráli zbytečně s velkým respektem a nedostávali se v průběhu zápasu prakticky do hry, zbytečně kazili přihrávky a nedařilo se ani v obrané fázi.

"Celkový výsledek z turnaje je třeba hodnotit pozitivně a jako dobrou přípravu na nadcházející divizní sezónu. V pondělí 7.9. nás ještě čeká od 20 hodin HAGA Pardubice a pak se již naplno otevřou brány Divize D. První domácí utkání je na programu hned 13.9. od 17:00 ve sportovní hale Klimeška. Přijďte nás podpořit proti kvalitnímu soupeři z Brna a pomoci nám k prvnímu vítězství v novém ročník," vzkazuje kapitán mužského A týmu Václav Rejna.