Kutnohorské béčko zahájilo další florbalovou sezonu dvěma zápasy

13. říjen 2015, 12:35

Kutná Hora - Mužský B tým FBC Kutná Hora má za sebou úvodní soutěžní turnaj ve florbalové Pražsko-Středočeské lize mužů. V této soutěži se hraje 3 x 15 minut, čistý čas. Béčko prošlo před sezónou obměnou kádru. V této lize není lehkých soupeřů, což ukázaly hned první dvě kola. V úvodním duelu sezóny se Béčko střetlo s B týmem extraligové Sparty Praha a v tom druhém na ně čekal jeden z favoritů soutěže FBC Texas.

Sestava Kutné Hory: Hetfleisch Petr (Sparta), Vraný Jan (Texas) - Pospíšil Jiří, Krčík Roman, Vedral Filip, Bochníček Jaroslav, Douda Martin, Vrána Štěpán, Šesták Milan, Lázňovský Jiří, Rejna Václav, Reinert Martin „C“, Baťa Petr, Vlk Martin, Spurný Ondřej, Zelený Martin

FBC Kutná Hora B x ACEMA Sparta Praha B 2:11 (1:2, 1:5, 0:4)
Branky KH: 6. Baťa, 17. Baťa (Reinert)
Vyloučení: 6/1, využití: 0/4

Kutná Hora držela krok se svým soupeřem do poloviny zápasu, pak se jí hra po čtyřech obdržených gólech v krátkosti úplně rozpadla. Ztráta koncentrace a nedůrazná obranná hra způsobila dvouciferné číslo na kontě obdržených branek. Sklonit se musela před svým soupeřem i díky nedisciplinovanosti, které soupeř dokonale trestal. Jediným kutnohorským střelcem byl „kouzelník“ Baťa, který ze svého rukávu vytáhl dva přesné zásahy. V závěru zápasu si zlepšil náladu brankář Hetfleisch, který chytil trestné střílení, jenž bylo nařízené po jeho elegantním posunutí branky.

FBC Texas x FBC Kutná Hora B 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)
Branky KH: 1. Rejna (Douda), 9. Baťa (Bochníček), 21. Douda (Rejna), 30. Bochníček (Vrána), 43. Zelený (Reinert), 45. Zelený
Vyloučení: 0/1, bez využití

Po obměně sestavy vstoupila Kutná Hora do zápasu zodpovědněji a přidala na důrazu. Odměna přišla už v první minutě, kdy se parádní střelou do šibenice prosadil Rejna. Texas však na vyrovnání nemusel dlouho čekat a navíc za dalších pět minut šel do vedení. Ovšem v deváté minutě si po závaru před brankou Texasu našel cestu k poskakujícímu míčku Baťa a bylo srovnáno. Do druhé části se šlo za nerozhodného stavu. Do té opět vstoupili lépe hráči Kutné Hory, aktivním přístupem v bránění nedovolili soupeři ohrožovat branku Vraného a s míčkem na florbalkách hráli přímočaře. Druhý obrat zápasu obstaral Douda, ten si u tyčky poradil s přihrávkou Rejny. Texas poté zvýšil tempo a snažil se o brzké vyrovnání, skulinku v kutnohorské defenzívě našel až v závěrečné pětiminutovce druhého dějství. Vyrovnaný stav však nevydržel dlouho a po výletě beka Vrány se prodral k zakončení v odloženém vyloučení Bochníček a před druhou sirénou vstřelil rozdílový gól. Úvod závěrečné periody patřil Texasu, ten na soupeře vlétl a dral se do zakončení, ovšem bez patřičného efektu. V páté minutě měli po faulu Krčíka hráči Texasu početní výhodu, ale bez potřebného využití. Závěrečný úder si Kutná Hora schovala na poslední tři minuty, to se ke slovu přihlásil štírek Zelený, jenž svou přesně umístěnou střelou na „zadní tyč“ z půli hřiště navýšil na rozdíl dvou branek. O minutu později Texas při hře bez brankáře inkasoval šestou branku. To se z vlastní poloviny prosadil autor předcházející branky. Ve vyrovnaném utkání zvítězila kompaktně hrající Kutná Hora.