Kutnohorské céčko se veze na vítězné vlně, nyní se musí připravit na klíčová utkání

11. listopad 2012, 22:03
(aktualizováno: 11. listopad 2012, 22:03)

Praha - Céčko kutnohorských florbalistů pokračuje na vítězné vlně. Nejprve v pražských Radlicích porazili Spartak Praha B a poté Kubánský Klan B. V obou případech nastříleli osm branek.

Soupiska Kutné Hory: Mokošín Lukáš – Vedral Filip, Zvelebil Michal, Šafránek Martin – Pospíšil Jiří, Pokorný Tomáš – Baťa Petr, Hojda David, Hönig Pavel – Vlk Martin, Bochníček Jaroslav, Junek Radim, Kalina Roman

SKP Olympia Kutná Hora C – FK Spartak Praha B 8:5 (2:1, 1:2, 5:2)
Branky KH: 8., 11., 27. a 31. Bochníček Jaroslav (Junek Radim, Pospíšil Jiří, Vedral Filip, Zvelebil Michal), 16. Baťa Petr, 30. Vlk Martin (Bochníček Jaroslav), 31. Kalina Roman (Baťa Petr), 34. Hönig Pavel (Šafránek Martin)
Vyloučení: 2/2, využití: 2/2

Utkání bohaté na góly. Kutná Hora se hned v úvodu dostala sama pod tlakem, když musela hrát v oslabení. A jak to v posledních zápasech bývá, tak oslabení bývají tím faktorem, který defenzívu Kutné Hory sráží. Spartak se tak ve čtvrté minutě dostal do vedení. Kutná Hora zvýšila na obrátkách a bylo jasné, že to v tomto zápase nebude mít lehké. Zaslouženého vyrovnání se Olympia dočkala v 8. minutě. Kdy Radim Junek v rohu hřiště vybojoval míček, následně jej předložil před odkrytou branku Jaroslavu Bochníčkovi, a ten měl jednoduchý úkol. Do vedení se kutnohorská družina dostala o pár minut později. Pospíšil z vlastní poloviny nahodil míček na Jaroslava Bochníčka, který si jej zpracoval a ihned z otočky nelítostně vypálil. Do druhé části šla Kutná Hora s jednobrankovým vedením, které na začátku periody navýšil střelec zpoza branky – Petr Baťa. Ovšem poté měl Spartak k dispozici druhou početní výhodu a opět dokázal skórovat. Před druhou sirénou přišla i vyrovnávací branka. Po dvou třetinách tak na ukazateli skóre svítil nerozhodný stav 3:3. Závěrečná část jednoznačně patřila Olympii, kdy svému soupeři nastřílela 5 branek! Na začátku měla i Kutná Hora přesilovou hru, kterou využil po Vedralově přihrávce Bochníček. Poté během jediné minuty odskočili domácí na 7:3. Nejprve tříbrankovou smršť načal Martin Vlk, kterého zpoza branky našel Jaroslav Bochníček. Následně uplatnil důraz na brankovišti soupeře Roman Kalina a nakonec přečíslení úspěšně vyřešili přečíslení 2 na 1, kdy Michal Zvelebil našel křížnou přihrávkou Jaroslava Bochníčka a ten z první nekompromisně zavěsil. Spartak v závěru dvakrát skóroval do otevřené obrany. Konečnou podobu skóre dal ve druhé početní výhodě domácích Pavel Hönig, kterého milimetrovou přihrávkou pobídl Martin Šafránek.

IBK Kubánský Klan B – SKP Olympia Kutná Hora C 1:8 (0:2, 0:3, 1:3)
Branky KH: 6., 17. a 26. Baťa Petr (první z trestného střílení, 2x Hojda David), 10. Vedral Filip (Zvelebil Michal), 14. Vlk Martin (Bochníček Jaroslav), 16. Hojda David (Baťa Petr), 30. Junek Radim (Vlk Martin), 35. Bochníček Jaroslav (Vlk Martin)
Vyloučení: 1/3, využití: 1/1

Kutná Hora se po celý průběh zápasu snažila vyhnout zbytečným vyloučením, a to se jí povedlo. Hned od úvodu kompaktně bránila a soupeře k ničemu nepouštěla. Brankář Mokošín se v první třetině ani nezapotil, jeho chvíle přišla až po polovině zápasu, kdy se několikrát zaskvěl a fantastickými zákroky pomohl družstvu zvítězit. Skóre otevřel až po nařízeném trestném střílení Petr Baťa, který střelou do levého horního rohu nedal brankáři šanci. Na 2:0 zvyšoval Filip Vedral, který se svým spoluhráčem v obraně rozehrával standardní situaci. Na začátku druhé třetiny se prosadil Martin Vlk, kterému míček z nahození sklepl do palebné pozice Jaroslav Bochníček. Uběhla minuta a brankář Kubánského Klanu lovil míček z brány počtvrté. Po závaru před bránou se na hranici velkého brankovišti prosadil David Hojda. A pětigólový náskok dal hostům v přesilové hře střelou od mantinelu Petr Baťa. Po dvou výborných třetinách Kutná Hora vedla 5:0. Herní pohoda vydržela Olympii i v závěrečné části, kdy ihned v jejím úvodu skóroval v odloženém vyloučení Petr Baťa, který elegantně „vykoupal“ brankáře Klanu. Jedinečnou šanci na vstřelení branky měl Kubánský Klan v přesilové hře, a to se mu povedlo, když se nejlépe zorientoval před brankou Kutné Hory a skóroval do odkryté branky. Pak ale už úřadovala opět Kutná Hora. Radim Junek se při dorážce nemýlil a „zametl“ míček do branky. A poslední osmou branku vstřelil Jaroslav Bochníček, který se střelou po zemi k levé tyči nemýlil. Olympia mohla ještě přidat devátou branku v oslabení, ale při přečíslení 2 na 1 včas zasáhl bránicí hráč. Kutná Hora tak pokračuje ve výborné formě a dalšími 6 body se posunula na třetí místo. Další turnaj bude klíčový, Olympia se totiž střetne s prvním (TJ Jiskra Zruč nad Sázavou) a druhým (FBC Blue Horses Žehrovice) týmem tabulky.