Kutnohorské céčko v derby porazilo florbalisty ze Zruče

21. březen 2017, 05:52

Kutná Hora - C tým florbalového klubu FBC Kutná Hora sehrál další mistrovská utkání:

TJ Jiskra Zruč nad Sázavou – FBC Kutná Hora C 3:9 (0:1, 2:2, 1:6)
Bez vyloučení.
Branky a asistence KH: 12. Kareš (Reithar), 14. Reithar (Kareš), 24. Kareš (Reithar), 26. Jurka (Dušek), 28. Jurka (Dušek), 28. Kareš (Votruba), 32. Kareš (Votruba), 32. Votruba (Kareš), 34. Kareš (Votruba).
Proti opatrně hrající Zruči se Kutná Hora prosadila až na konci první třetiny Karešem. Když na začátku bek Reithar zvýšil na 2:0, zdálo se, že už má zápas pod kontrolou. Ovšem Zruč během čtyř minut vyrovnala a začínalo se od začátku. Kanonádu kutnohorských začal opět na konci třetiny Kareš, který si nakonec připsal 5+2 kanadských bodů, poté dvougólový Jurka a „Pan nahrávač“ Votruba (1+3 KB).

FBC Kutná Hora C – FBC Texas B - massacre 9:3 (2:0, 3:2, 4:1)
Branky a asistence KH: 2. Jurka (Dušek), 4. Kareš (Reithar), 14. Kareš (Mašín), 20. Votruba (Kareš), 24. Jurka (Hruška), 25. Mašín (Votruba), 26. Jurka (Janeček), 30. Janeček (Jurka), 34. Janeček (Jurka).
S Texasem sehrála Kutná Hora bojovné utkání, kdy se jí opět dařilo střelecky. Sice dovolila Texasu stáhnout vedení 3:0 až na 3:2, ale poté opět odskočila a vedení si udržela až do závěru zápasu. Hrdinou zápasu se stal Jurka pro svůj příspěvek 3+2 kanadských bodů. V útoku se netradičně představil Janeček na postu levého křídla a v závěru nepustil Texas do tlaku (2+1 KB). Kutná Hora si upevnila první místo v tabulce, o které by mohla přijít jen při totálním selhání v závěrečných čtyřech utkáních. K jistotě jim totiž stačí pouhý jeden bod.

Sestava: Lupínek (proti Zruči), Jetleb (proti Texasu) – Klouček, Reithar – Dojčiak, Hruška – Kareš, Votruba, Mašín – Janeček, Dušek, Jurka.