Kutnohorské céčko zvládlo derby zápas s Jiskrou Zruč nad Sázavou

1. únor 2017, 06:26

Kutná Hora - Další mistrovské utkání sehrála družstva mužů B a C florbalového klubu FBC Kutná Hora:

MUŽI B

FBC Kutná Hora B x Vasara 9:7 (1:2, 5:2, 3:3)
Branky K. Hory: 5. Baťa (Hamza), 15. Spurný (Bochníček), 19. Dus (Bochníček), 19. Baťa (Dus), 22. Dus (Spurný), 22. Bochníček (Pospíšil), 30. Baťa (Hamza), 35. Rejna (Soukup), 36. Rejna (Spurný)
Vyloučení: 4/0, využití: 0/1

Zápas s Vasarou nabídl divokou podívanou, nejen co se týče branek, ale také průběhu hry. Několik tvrdých osobních soubojů, nebezpečných zákroků a spousty faulů. Z vyrovnané první třetiny vyšli vítězně hráči Vasary, ve druhé třetině úřadovala Kutná Hora. Na začátku druhé třetiny vyrovnala a pak během krátké chvíle nasázela svému soupeři čtyři branky. Vasara v poslední minutě druhé části dvakrát skórovala, když využila nepozornosti v kutnohorské obraně. V závěrečném dějství dokonal Baťa hattrick. Vasara zmobilizovala síly a 78 vteřin před třetí sirénou dokázala srovnat na 7:7. Poslední slovo si ovšem vzal kutnohorský Rejna. Ten o devět vteřin později po vyrovnávající brance prošel obranou soupeře a i přes dřevorubecké zásahy protivníka vstřelil vítěznou branku. Vzápětí korunoval vítězství Kutné Hory střelou do prázdné branky soupeře přes skoro celé hřiště.

FBC Vittoria South Town x FBC Kutná Hora B 4:4
Branky K. Hory: Dus z trestného střílení, Spurný (Bochníček), Dus (Rejna), Bochníček (Rejna)

Od úvodu zápasu měla Kutná Hora problémy se prosadit přes obranný val soupeře. Skóre nakonec otevřel Dus z trestného střílení. Kutná Hora během zápasu přidávala na počtu střeleckých pokusů, ale mnohé z nich se nevešly ani mezi tři tyče, ať už díky dobrému bloku soupeře, nebo nepřesnému zakončení. Necelé dvě minuty před koncem zápasu zvýšil pražský tým na 4:2 a už to vypadalo, že všechny body zůstanou v jeho moci. Kutná Hora však využila nabídnutých příležitostí a vyrovnala. Nejprve ze standardní situace snížil Dus a poté dvacet vteřin před koncem využil přesilovou hru Bochníček, kterého šikovně našel Rejna. I přes kutnohorskou převahu a větší počet brankových příležitostí došlo k dělbě bodů.

Sestava: Hála, Vraný - Pospíšil, Soukup, Rejna, Vrána - Bochníček J., Dus, Spurný, Baťa, Douda, Hamza

MUŽI C

FBC Kutná Hora C x FBC Hornets Praha 16:1 (7:0, 4:1, 5:0)
Bez vyloučení.
Branky a asistence KH: 3. Kareš (Votruba), 5. Kareš (Votruba), 9. Mašín (Kareš), 10. Janeček, 11. Hruška (Kareš), 11. Kareš (Mašín), 11. Dušek (Netolický), 13. Votruba (Kareš), 14. Kruliš (Blahník), 19. Votruba (Kareš), 20. Netolický (Blahník), 26. Netolický (Janeček), 29. Janeček (Blahník), 33. Kareš (Mašín), 34. Netolický (Blahník), 36. Kareš (Votruba).

První třetina určila ráz celého utkání. Kutná Hora v ní nasázela soupeři sedm gólů a zbytek zápasu se bavila florbalem. Devět kanadských bodů Honzy Kareše za 5 branek a 4 asistence je vskutku husarským kouskem. Zastínil tak i hattrick Pavla Netolického.

FBC Kutná Hora C x TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 5:3 (2:1, 3:0, 0:2)
Vyloučení 1:0, bez využití.
Branky a asistence KH: 8. Votruba (Kareš), 9. Dušek (Blahník), 15. Votruba (Dojčiak), 20. Dušek (Blahník), 24. Kareš (Hruška).

V okresním derby se Zručí se kutnohorským kombinačně dařilo jen první dvě třetiny, v nichž si vybudovali čtyřgólový náskok. V poslední části Jiskra zvýšila tempo, které se Kutné Hoře nepodařilo zachytit, proto už hra nebyla tak pohledná. Přesto ale soupeř dokázal pouze snížit na konečných 5:3. Díky zaváhání vedoucího Neveklova se mu Kutnohorské céčko přiblížilo již jen na dva body.

Sestava: Jetleb  – Dojčiak, Hruška – Kruliš, Janeček – Kareš, Votruba, Mašín – Netolický, Blahník, Dušek.