Kutnohorské dorostenky zakončily sezonu dvěma výhrami doma

15. duben 2014, 09:03
(aktualizováno: 15. duben 2014, 09:03)

Kutná Hora - Dorostenky zakončily sezónu na domácí palubovce. V Biosce si to v sobotu rozdaly s FBC Kladno a Vosy Praha. Z obou zápasů vyšly kutnohorské florbalistky vítězně.

Soupiska Kutné Hory: Hradilová Monika – Knížová Nikola, Francová Michaela, Nováčková Kateřina, Nováková Tereza, Zelená Kristýna, Vyvialová Kristýna, Ašenbrennerová Sabina

SKP Olympia Kutná Hora x FBC Kladno 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)
Branky KH: 1. Zelená (Nováková), 2. Ašenbrennerová (Nováková), 14. Nováková (Zelená), 17. Nováková (Ašenbrennerová), 33. Knížová, 34. Ašenbrennerová, 36. Zelená (Francová)

Domácí Kutná Hora měla od úvodního buly výraznou, bouřlivou podporu v hledišti. Fanouškům se za to svěřenkyně trenérky Rajnyšové začaly odměňovat velmi brzo. Už po 51 vteřinách hry se prosadila Zelená. Uběhlo 17 vteřin, výběhem zpoza branky se Ašenbrennerová uvolnila a střelou do horní poloviny branky nedala brankářce soupeřek šanci. Ve třetí minutě se začalo postupně osmělovat i Kladno. Výsledkem byla snižující branka v poslední vteřině úvodního dějství, když nenápadná střela z půli hřiště zapadla až za záda brankářky Hradilové. Do druhé třetiny tak vstoupily domácí hráčky za těsného vedení. To rychle navýšila Nováková střelou do růžku kladenské branky. O chvilku později ta samá hráčka dostala přihrávku od Ašenbrennerové a rozvlnila síťku počtvrté. I po vstřelené brance byla Olympia aktivnější a častěji se drala do zakončení. Proti však byla brankářka Kladna, která vždy reflexivním zákrokem zneškodnila snahu domácích střelkyň. Když se nedařilo Olympii odskočit na rozdíl čtyř branek, udeřilo Kladno. Opět těsně před sirénou snížilo. Závěrečná perioda však patřila domácím hráčkám. Ovšem branky padaly až ke konci zápasu. Nejprve se backhandem prosadila Knížová, poté si individuální akci nadvakrát zakončila Ašenbrennerová a úspěšný konec završila Zelená, kterou zpětnou přihrávkou na střed hřiště našla Francová.

SKP Olympia Kutná Hora x FBK Realstick Vosy Praha 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Branky KH: 4. Ašenbrennerová (Nováková), 9. Ašenbrennerová, 14. Zelená (Ašenbrennerová), 17. Knížová (Francová), 23. Zelená (Nováková), 28. Ašenbrennerová (Nováková)

I vstup do tohoto utkání se Olympii povedl, i když s menší pomocí soupeřek. Střelu Ašenbrennerové si hráčka Vos hlavou srazila do vlastní branky. V 8. minutě si slabší chvilku vybrala domácí brankářka Hradilová a bylo srovnáno. Vedení vrátila na domácí stranu Ašenbrennerová, která využila dobrého clonění Vyvialové před brankářkou pražského týmu. Přesně dvě minuty před koncem první části měla Kutná Hora k dispozici početní výhodu. I když vyložené šance byli, míček si cestu do branky nenašel. Co se nepovedlo v přesilové hře, se podařilo na začátku druhé třetiny. Ašenbrennerová přesně našla před brankou hůl Zelené a ta neměla větší problémy uklidit míček do branky soupeřek. Ovšem hned po buly to bylo opět o jedinou branku. Na hostující branku pak létal jeden míček za druhým, ale bez tíženého efektu. Mezi tři tyče se vešla až střela Knížové. Poté se vyznamenala brankářka Hradilová, jenž musela během pár vteřin vytáhnout 3 těžké zákroky. A Olympia začala řádit, na palubovce se to hemžilo nejen pěknými střelami, ale také kombinačními akcemi na jeden dotek. Výsledkem byla parádní trefa Zelené do růžku branky. Do poslední části vstoupila Kutná Hora s tříbrankovým náskokem. Ten ještě navýšila Ašenbrennerová a zápas se i přes několik dalších gólových příležitosti dohrál za stavu 6:2.